PDA

Zobacz pełną wersję : PORADA OD DOŚWIATCZONEGO CHODOWCY????



ulik
20-11-2011, 02:29
Choduję pająka i skorpiona i mam zamiar na wiosnę powiekszyć swoją chodowlę o kolejne dwa gatunki pająków te pająki to:Lasidora Parahybana i Teraphosa leblondi.Pająki te są polecane dla doswiadczonych chodowców a Ja mam pewne doświadczenie w chodowli ,ale nie natyle duże i potrzebuje porady.Chodzi MI o to jakie podłoże zastosować i jak zrobić żeby była wysoka wilgotność w terrarium a zarazem ,żeby nie dopuścić do rozwoju pleśni i bakterii,które jak wiadomo są szkodliwe dla pająków.Pająki te chcę kupić przez internet ,czy znacie kogoś godnego uwagi,którego moglibyście Mi polecić i który by blisko mieszkał mojego miejsca zamieszkania.Ja jestem z Malborka.Chodzi MI oto,żeby przesyłka konduktorska dotarła do Mnie w miarę szybko.Czekam na wasze porady i pozdrawiam wszystkich chodowców pajęczaków.ULIK

Pablos
20-11-2011, 02:54
Witam Ulik!:)
Widzę, że zrywasz z zasadą: "małe jest piękne".. ;))))
Nie hoduję tych ptaszników /choć z pewnością się kiedyś na nie skuszę/ więc moje spostrzeżenia i przemyślenia traktuj jako "wymagające weryfikacji":))
1. Z tym DOŚWIADCZENIEM wymaganym w hodowli tych pająków, o którym piszesz, to różnie bywa..Jeśli rozumiesz przez to ROZSĄDEK to ja jestem za!!!
2. Co do podłoża...żadna HAMERYKA;))))) Ma trzymać wilgoć i się nie zapadać../oba gat. UWIELBIAJĄ kopać, choć jak wiesz Lasiodory zaliczane są do naziemnych.../ Uważam,że spox będzie zwykły torf, torf+kokos, ewentualnie z dodatkiem gliny lub zwykła, wyprażona w piekarniku, ziemia z lasu.. Raczej sam kokos się nie nadaje..jest zbyt SYPKI..:)
3. Jeśli będziesz usuwać niespożyte przez pająka resztki po jego UCZTACH;))) tak jak to zapewne czynisz aktualnie, hodując swojego pajączka.../jaki gatunek???/ to i pleśni nie powinno być. Oba gatunki znane są z tego, że resztki wynoszą z norek na powierzchnię ..tak więc nie będzie to trudne..
4. No i na koniec bądź ostrożna ...ponoć szczękoczułki tych predatorów;) to prawie jak ząbki dobermana:)))...no i jad..niezbyt mocny ale jest go zawsze dużo!
Powodzenia w hodowli tych MISTRZÓW UCIECZEK..:)))))
Pozdrawiam:)
Pablos

Metus
20-11-2011, 07:46
Pablos chyba powiedzial wszystko o co pytales. Zapytales o hodowców a wiec TomekG , Vorax (Wrocław) Paweł Wielądek (Warszawa)

42d3e78f26a4b20d412==