PDA

Zobacz pełną wersję : Maleńki Smithi



Coxino
23-12-2011, 13:27
Mam mały problem;))Zakupiłem malutkiego Smithi podobno jeszcze nie przeszedł żadnej wylinki(tak twierdził facet w sklepie). Mierzy około 1cm jest baaardzo ruchliwy i nieco agresywny. Nic jak narazie nie zjadł obchodzi ofiare( mały macznik podzielony na kilka cześci) i staje na tylnych odnurzach.Czy to zachowanie normalne dla tego gatunku?A może to nie jest Smithi bo przy tej wielkości trudno stwierdzić co to w ogole jest ,licze na uczciwość faceta który mi go sprzedał ,że się nie pomylił;))))))
POZDRAWIAM

Pablos
23-12-2011, 15:50
Witam!:)
Wszyscy liczymy na jego uczciwość...bo nawet tu, na tym Forum, zdarzają się uczciwi INACZEJ.. ale nie sądzę aby ktoś celowo chciał Cię wprowadzić w błąd.. Napisałeś: "Mierzy około 1cm jest baaardzo ruchliwy.." ale 1cm z odnóżami..czy bez??? Tak czy owak wylinkę przejść MUSIAŁ!!! /najpewniej jest po drugiej/
Co do zachowania pajączka ..to uwierz mi Twoja smithi jeszcze nie raz zaskoczy Cię tym co potrafi..;))), a że nie chce jeść..CIERPLIWOŚCI...a Ty w tym czasie poczytaj sobie poprzednie posty na tym Forum..ostatnio dużo pisaliśmy o żywieniu ptaszników..
Pozdrawiam:)
Pablos

Atrax Robustus :-)
24-12-2011, 05:00
Racja, poszukaj sobie wczesniej na forum. Chyba co trzeci post dotyczy zywienia ;)
Co do pokarmu, to moja smithi robi tak samo robi. Szczegolnie zachowuje sie tak przed wylinka. Wpuszczam szarancze/pinke, a ona staje na tylnich odnozach POZORUJAC atak, bo gdy owad zblizy sie do niej bardziej, to natychmiast ucieka. Tylko raz zdarzylo mi sie, zeby z tego straszenia wyniklo cos wiecej, niz ucieczka. Ukasila wtedy pinke ;]
Co do wylinek, to taki pajak NA PEWNO przeszedl juz wylinke, a przy takich rozmiarach trudno nie zgodzic sie z Pablosem, ze jest juz po co najmniej drugiej.
W kazdym razie zycze milej hodowli ;)

Frontside
24-12-2011, 05:31
he he he!!! kolejny wielce odenzny sprzedawca w zoologu :-) buha ha ha. pajak ma 1 cm i nie przeszedl wylinki, ha ha ha. mozesz pozdrowic pana w sklepie ha ha ha. gdybys dostal nimfe (pajak ktory nie przeszedl jeszcze wylinki ) to bys go ledwo widzial :-). przypuszczalnie jest juz po 2 wylince tak jak twierdzi Atrax i Pablos :-). To ze nie je to nic dziwnego. Ptaszorki potrafia dlugo nie jesc :-). Powiedz mi jeszcze w jakim pojemniku trzymasz tego ptaszorka??? To ze twoj pajak jest nieco agresywny (???) moze byc przyczyna tego ze jest w zbyt duzym pojemniku i nie czuje sie tam bezpiecznie. im mniej przestrzeni (oczywiscie z umiarem) tym lepiej dla ptaszorka.

Metus
24-12-2011, 14:14
A moze nie przeszedł żadnej wylinki .... ale w sklepie... ;]

Huhros
25-12-2011, 15:33
gdyby Brachypelmy mialy po 1 cm w kokonie to ciekawe jakich rozmarow musialby byc ten kokon, liczac ze znajduje sie tam 800-100 nimf - 2*2 metra?

42d3e78f26a4b20d412==