PDA

Zobacz pełną wersję : Haplopelma lividum



daid
23-02-2012, 05:25
cze wszystkim
mam pyatanie: ile kosztuje młody Haplopelma lividum???
i czy wogóle jest dostępny w kraju???

dziękuję za odpowiedz

Wesoły_hopak
23-02-2012, 05:29
teraz azzazel ma po 140 troche drogo ja kupiłem jakiś czas temu za 60.

daid
23-02-2012, 06:05
a jaki duzy po ilu wylinkach??

CD/Tombik
23-02-2012, 07:09
Odradzam tego pajaczka z paru powodow:
1) piekny niebieski kolor wystepuje tylko i wylacznie u samic i tylko i wylacznie tydzien po wylince
2) pajakow nie widac dlugi czas poniewaz siedza schowane w norach o wylinkach nawet nie wiemy poniewaz te pajaki wylinki wbudowywuja w gniazdo
3) bedziesz widzial pajaczka raz na kilka miesiecy
4) a jak go zobaczysz to zobaczysz specjalnie nie ladnego szarego pajaka
Te wiadomosci mam od Mantida takze post tak jakby nalezy do niego :)

mantid
23-02-2012, 07:18
hehe.....
Brzmi to drastycznie i okrutnie ale niestety to prawda..... Rzadko kiedy zdarzaja sie H. lividum intensywnie niebieskie, rzadko kiedy utrzymuja ten kolor dlugo po wylince, rzadko kiedy niebieskie sa samce a na dodatek pajaki te siedza wieksza czesc swojego zywota pod ziemia w norze czekajac az pokarm sam przyjdzie.....

Niebieskie natomiast sa Chromatopelma (Delopelma) cyanopubescens.

Pozdrawiam

daid
23-02-2012, 08:28
Chromatopelma (Delopelma) cyanopubescens ile taki pająk kosztuje i po ilu jest wylinkach

Atrax Robustus
23-02-2012, 09:53
A poza tym bedziesz mial niezle duzo roboty, jak ci przyjdzie na sprzatanie u lividum lub przenosiny do innego terrarium (uwierz mi, to nie jest zbyt latwe i przyjemne).

Co do pytania o ceny, to ostatnio niebardzo sie orientuje, bo od dluzszego czasu nic nie kupowalem.

daid
23-02-2012, 10:24
Sprzątania o co chodzi??

matii
23-02-2012, 10:45
jakis czas temu napaliłem sie na te pajaki,ze wzgledu na ten niebieski kolor samic.teraz troche zaluje.mam cztery te pajaki.ostatnio sprzatalem po wylince mojej najwiekszej H.lividum (6 wylinka),przenosilem ja tez do wiekszego faunboxa.najpierw byl problem z wyjeciem pajaka z poprzedniego pojemnika.a kiedy juz sie do niego dogrzebalem.pajak bez zastanowienia zaatakowal drewniany patyk,a po chwili znalazl sie na zewnatrz faunboxa,potem blyskawicznie wlazl mi na reke.przyznaje,ze malo co zawalu nie dostalem.na szczescie kumpel,ktory pomagal mi przy nim zdarzyl go zlapac do sloika.pajak jest naprawde szybki i z tego co zauwazylem atakuje w momencie kiedy nie ma sie gdzie ukryc.wiec trzeba bardzo uwazac.malo go tez widac,wiekszosc czasu spedza w ukryciu.
pozdrawiam

Atrax Robustus
23-02-2012, 12:14
Nic dodac, nic ujac.
Poza tym ja mialem klopot, bo musialem rozkopac podloze i uwazac, zeby nie uszkodzic pajaka. Wierz mi, ze w swoich korytarzach pajak jest bardziej "pewny siebie", niz gdzie indziej. Bardzo ciezko bylo.
Odradzam ci na poczatek pajaki podziemne, bo ogolnie ciezko sie je hoduje i nawet nie chodzi mi o agresje, bo jak zapewnisz mu dobre warunki, to bedzie raczej spokojny. Chodzi o problemy techniczne zwiazane z hodowla. Czasem ten pajak potrafi nie jesc przez dosc dlugi czas.
Ze sprzataniem tez byly czasem klopoty, bo raz zaczela roz wijac sie plesn pod ziemia i wyciaganie zaplesnialych resztek pokarmu bylo bardzo trudne (nie udalo nam sie) i musielismy znowu wyciagnac pajaka na zewnatrz, aby zmienic mu torf od nowa.
Ogolnie polecam go tym, ktorzy naprawde wiedza, co robia :)
O sile jadu nie bede wspominal, bo ten pajak juz jest dosyc slawny.
Daid -> Jest wiele gatunkow pajakow, ktore swoim pieknem przytlaczaja.
Chromatopelma cyaneopubescens, Avicularie, wiele Brachypelm sa sliczne i lepsze na poczatek.
Poza tym jak mowili poprzednicy, piekna, blekitna barwe maja tylko starsze samice, a poza tym wiele zdjec lividum w internecie jest po obrobce swietlnej.

PAwcIO
23-02-2012, 13:02
A ja jestem bardzo zadowolony ze swojej H.lividum (6-7 wylinka)! Nie mam żadnego problemu z karmieniem, nie ma żadnych kaprysów po prostu jak daje żreć to wsówa w przeciwieństwie do małej A.metallica, która ma humory:). Dla mnie pająki podziemne są niezwykle ciekawe ze względu na tryb życia. Co prawda jest jeszcze młody i brązowy, ale stoi w ciepełku, chętnie wcina więc rośnie jak na drożdzach i mam nadzieję że się kobitą okaże:). Kiedyś mnie przestraszył bo wrzuciłem go do słoika (przenosiny), a on w mig wbiegł do góry po ściance i myślałem że ucieknie, jest bardzo szybki...
Nie wiem, mi się bardzo podoba i nie żałuję ani trochę że go kupiłem ( u Manego po 4 wylince za 65 zł.), wybór jest Twój.

daid
23-02-2012, 21:58
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.

CD/Tombik
23-02-2012, 22:51
Daid jesli zalezy ci na pikenych kolorach pajaka to kup sobie:
b. smithi
a. geniculata
b. anittha (troche trudna do znalezienia)
a. versicolor
b. boehmei
g. rosea
oraz moj favoryt b. albopilosum ( nie ma ladnych kolorow ale jest piekna)

Huhros
24-02-2012, 05:32
to ciekawe
kiedys byl juz post nt. H. Lividum i napisalem dokladnie to samo co mantid, CD/Tombik i zostalem...wyśmiany :)
najlepsze jest to, ze osoby, ktore kiedyś pisały, ze nie mam racji teraz w 100% zgadzaja sie z wyzej wymienionymi osobami - nagła zmiana?

daid
24-02-2012, 06:06
ale dyskusje wywolalem dziekuje wszystkim za wypowiedzi, wiem ze albopilosy sa piekne bo mam.

mantid
24-02-2012, 06:48
ja Cię nie wyśmiewałem....

Blady
24-02-2012, 11:08
Ja też nie polecam - mam samczyka i jest mało ciekawy - a wielce trudny w obserwacji - co do zmiany podłoża to stosowałęm metodę na "babke" (jak ktos wieki temu bawił sie w piaskownicy to pewnei metoda jest znana).

Jest diabelnie szybki i agresywny (a w zwiazku z tym ze samiec - to i nieciekawy wizualnie -oczywiście jes to subiektywna ocena).

Ja polecam H. maculatę (lepiej nie na poczatek) - sliczny pajaczek - ciekawy w obserwacji - tylko szybki i jadowity.

Foxtrott
25-02-2012, 07:00
jest bardzo jadowity????????????????????????????

[RED-689]
25-02-2012, 07:26
Pomijajac to ze na zachodnich listach dyskusyjnych ludzie ktorzy maja po dziescia lat i doswiadczyli ukaszenia pisza ze poznali nowy wymiar slowa bol. Dodajac do tego martwice itp przyjemnosci to nie jest :-)

[RED-689]
25-02-2012, 07:38
Zakrece bardziej :-) I to to jest dobre pytanie. Czy ktokolwiek z Was ma ew. zetknal sie z Lampropelma vilaceopedes? Moze jakies przypuszczalne ceny? O ile sie nie myle wystepowanie podobnie jak H. lividum. Co do kolorystyki? Hmmmm taka ladniejsza H. lividum :-)

[RED-689]
25-02-2012, 07:39
>1) piekny niebieski kolor wystepuje tylko i wylacznie u samic i tylko i wylacznie tydzien po wylince

A nie jest to przypadkiem tak ze kazda dorosla SAMICA ma ten kolor? Mniej lub bardziej niebieski ale ma?

Atrax Robustus
25-02-2012, 09:04
O czesc RED
Fajnie, ze znowu na forum sie pojawiles.
Z tego, co mi wiadomo, to ten pajak ma teraz nazwe Lampropelma violaceopes, chociaz o Lampropelnie violaceopsedes tez mozna duzo informacji znalezc. Z tego, co mi wiadomo, to za takiego pajaka po 5 wylince placi sie okolo $200. Nie znam dokladnych cen, bo w Polsce chyba nikt tego ptasznika nie posiada :]

[RED-689]
25-02-2012, 10:36
Milo mi ze mnie jeszcze pamietasz. Ogolnie to wrocilem po czesci. Czekam na nowy komputer (P2-2,66GHz, 1024ram, 120GB STATA, grafika na rivie t4800 z agp x8, 17''LCD i takie tam :-). Co do pajaczka nie masz namiarow na dyskusyjne z namiarami na hodowcow (chetnie Europa)? Moze ja bede posiadal o ile nie skusze sie na cobalty. Szczerze mowiac osotatnio jakos zbiera mnie na kopiace pajaczki....

matii
25-02-2012, 18:14
mam pytanko,wszedzie pisze ze H.lividum sa mocno jadowite,ale jakie wystepuja objawy po ugryzieniu,jakie zmiany w organizmie powoduje jad u zdrowego,nieuczulonego czlowieka???

Atrax Robustus
26-02-2012, 05:01
Silne bole, ogolne oslabienie, goraczka, nudnosci, wymioty. W ciezkich przypadkach moze dojsc do zaburzen swiadomosci. Slyszalem tez o przypadkach martwicy tkanek w obrebie ukaszenia.
Trzeba tez uwzglednic ewentualnie zakazenie tezcem, mimo iz pajak jest bardzo czysty.
Red -> Niestety nie znam zadnych hodowcow tego pajaka :(
Szukalem juz kontaktu z takimi ludzmi, ale oprocz Amerykanow, nie znalazlem nikogo, kto by mogl sie zajmowac tymi pajakami.
Ale kto szuka, ten znajdzie :)
Zastanawia mnie, czy czasem JadziaP nie hoduje tego gatunku.
Mnie tez wzielo na pajaki kopiace, jednak najpierw zamierzam kupic sobie jeszcze G. rosea, a dopiero pozniej zdecyduje sie na lividum lub aureopilosum, gdyz oba gatunki mi sie bardzo podobaja.

Xeo
26-02-2012, 05:45
Atrax JadziaP na pewno rozmnazala ten gatunek.
A ja zbieram od dluzszego czasu na C crawshay i na H lividum.
Mam zamiar zajac sie tymi pajakami

[RED-689]
26-02-2012, 09:16
Co do Haplopelm podoba mi sie jeszcze schmidti. A co do hodowcow zza oceanu.... hmm ciezko cokolwiek zalatwic. Ciezko sie dogadac.

42d3e78f26a4b20d412==