PDA

Zobacz pełną wersję : Ubarwienie pająków



Zion
20-03-2012, 01:49
Witam Was.
Da się zauważyć że pająki jednego gatunku, zwłaszcza te jaskrawo ubarwione, nie zawsze mają tak samo nsycone barwy. Często są one mdłe, mają różny odcień u różnych hodowców, innym razem pięknie, wzorcowo nasycone.
I tu moje pytanie, czym jest to uwarunkowane, czy to jest kwestia diety pająka czy może wilgotności, temperatury, podłoża?

Pozdrawiam

dorotka.z
20-03-2012, 04:11
Myślę, że jest to dosyć złożony problem. Nasycenie barw zależy głównie od oświetlenia, ma chyba również związek z kondycją pajączka. Możliwe, że jest to cecha osobnicza

Jimbo
20-03-2012, 04:42
Jedno jest pewne - tuż po wylince pająka barwy są znacznie mocniejsze, z czasem trochę matowieją.

CD/Tombik
20-03-2012, 04:54
ja mysle ze jest to sprawa temp wilg oswietlenie itp

Zawak
20-03-2012, 05:01
ale moze ty widziales pajączka większego(doroslego?) i ma bardziej intensywne barwy niz mlodszy osobnik.

Atrax Robustus
20-03-2012, 09:14
Warunki zewnetrzne + genetyka.
To wyjasnia raczej wszystko. Zdarzaja sie osobniki ubarwione zupelnie inaczej, mimo, ze przebywaja w IDENTYCZNYCH warunkach.
Dlatego zawsze mozna tlumaczyc to dziedzicznoscia.

Elmalier
20-03-2012, 14:28
tak ale jest tez jeden z warunkow biologicznych, a mianowicie swiatlo sloneczne, pajaki trzymane w ciemnosci beda mialy bardziej intensywne kolory, poniewaz wszystko na sloncu poprostu blaknie, oczywisice nasze pajaczki w terrariach zadko sa wystawione na dzialanie sloneczka (bo nielubia) to mozna to tlumaczyc tak jak napisal Atrax

K@MciO
21-03-2012, 02:22
Nie jestem pewien ale chyba była kiedyś mowa o kolorkach i ktoś kiedyś zamieścił zdjęcie (albo znalazłem w necie) rudej jak się nie mylę grammostoli rosei, i była mowa że ten pająk nie jest nową odmianą tylko został wystawiony na działanie światła słonecznego i po prostu zrudział. Jeśli światło słoneczne ma takie działanie to możemy sobie zrobić "nowe gatunki" ptaszników:))))))

walter
21-03-2012, 13:28
Prawdopodobnie byla to tzw. "czerwona odmiana" G.rosea.

Jeśli światło słoneczne ma takie działanie to możemy sobie zrobić "nowe gatunki" ptaszników
...mozemy rowniez przy okazji wykonczyc wiekszosc naszych ptaszorow.

Huhros
22-03-2012, 07:29
co to za "robienie nowych gatunkow" jesli tylko osobnik wystawiony na działanie promieni słonecznych bedzie jasny? i tak pewnie po wylince powróci do swoich naturalnych barw

K@MciO
22-03-2012, 13:13
Pewnie, dlatego powinno się używać czerwonych żarówek do terra bo słyszałem że pod zwykłą też tak się dzieje. Czy to prawda?

42d3e78f26a4b20d412==