PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania z jajem na poważnie :)))



kidzior
09-05-2012, 04:47
Mam zapytania, dotyczące hodowli mojego pupilka :). Jak narazie jest malutki (3-4cm gdzieś tak) Ptasznik czerwonoodwłokowy (Brachypelma vagans) i nie zabardzo porafię się nim obsługiwać [buuuu!! W pudełq nie było obstrukcji obsługi :(((]. Tak więc proszę bardzo o jakieś bliższe informacje, jak mam wychowywać mojego skubańca :). Żeby było Wam prościej, to napiszę to w punktach:

#1. Jak ma dla tego gatunku wyglądać terrarium? Jak narazie jest malutki i mieszka sobie w pudełeczku po żelu [nie moim :)], a jako dywanik posiada torf zroszony wodką :).

#2. Co mam mu/jej dawać do jedzenia i co ile karmić? Jak narazie to tylko mnie potrafi upierdzielić :)

#3. Ad. punktu 2. Co mam robić, kiedy mnie upierdzieli i już się nawrzeszczę i nadmucham na ranę?

#4. Jak się odbywa linienie u tego małego popierdułki po dywaniku. Śmiga sobie śmiało, a nie mam pojęcia, co się stanie, kiedy mu pancerzyk pęknie...

Muszę się jeszcze wiele nauczyć, ale postaram się być bardzo dobrym ojcem dla mojego pajączka.

Pozdrawiam Wszystkich!

Hari
09-05-2012, 05:12
ech...miki, a próbowales chociaz poszukać czegoś na ten temat, w tym serwisie? Atrax walnął takie FAQ, ze az wstyd nie zajrzeć http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

....albo chociaz opis? Przeczytaj opis kędziora, bo jest obszerny, a warunki są prawie identyczne dla tych dwóch gatunkow. http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php

Double
09-05-2012, 05:17
o ja cie ale piekny Faq az mnie oslepilo <braaaaawo> :D

KaczmarP
09-05-2012, 06:09
Witam

Kidzior z Belka ??? :)


Pozdrawiam KaczmarP

alice
09-05-2012, 06:09
hueh masz poczucie humoru chlopie :))
mam nadzieje ze bedziesz dobrym tatusiem i dzieciaczek nie bedzie narzekal, nawet na to ze trzymasz lapki w kieszeni jak na niego patrzysz heheh a faq chyba bardzo Ci pomoglo bo jest naprawde rewelacyjne, przez ten czas jaki interesowalam sie ptaszniczkami i nim sobie kupilam nie trafilam na taka kopalnie wiedzy jak tutaj :))
z tym ze w sumie wczesniej jeszcze mialam fajna i dobra xiazke kupiona 2 lata temu i jak widze chwalona tutaj..

pozdro dla Ciebie i malenstwa

Zibi
09-05-2012, 09:04
Łatwiej najpierw sie czegos dowiedziec, a potem kupic zwierzaka

memphis
09-05-2012, 11:14
ja nie bede odpowiedał na to pytanie tylko zadam drugie . co za pacześniak kupuje zwierze a niema o nim zielonego pojecia a później na forum tylko posty zdechł mi pajak dlaczego ???? i inne tego typu przyktre posty. jak ja nosiłem sie z zamiarem kupienia mojego smithi to mały i cargool nie mieli życia i później do wesołej paczki dołaczył metus z którym teraz założyliśmy stronke.
Ludzie czytajcie to nie boli a wiedza sie przydaje

Metus
09-05-2012, 14:31
#1) 3-4cm ciałka czy razem z nogami?? bo to jest spora roznica... powiem tak.. zasada jest bardzo prosta.. terrarium nie powinno byc za duze :) prawda ze prosta.. hehhehehe lepiej jak terra jest troszeczke za male niz za duze.. jesli pajak ma 3-4cm ciala to moze byc terra np 15x15x10 dl/szer/wys ale jesli 3-4 cm razem z nogami.. to lepiej trochi mniejsze :)

#2) to rowniez zalezy od wielkosci pajaka. polecam swierszcze. jesli nie masz dostepu do swierszczy polecam drewnojady, maczniaki, karaluchy ( z wlasnej hodowli lub sklepu a nie z podlogi ) lub jesli pajak jest mniejszy 3-4cm razem z nogami to mozesz dawac biale robaki. Pokarm nie powinien byc wiekszy od odwloka pajaka.

#3) biec po trumne heheheheh nic. jesli boli to podmuchac :) ew. mozesz wypic wapno

#4)Linienie.... a wiec.. przed linieniem pajak nie przyjmuje pokarmu, robi sie osowialy a czasem mocno agresywny. Przed samym linieniem robi sobie "poslanie" z pajeczyny na ktorym kladzie sie na pleckach. Peka karapaks i pajak powoli zaczyna wylazic ze skorki.. po kilku minutach wstaje na nogi. Calosc moze treac od kilku minut do kulku godzin. u moich pajakow rekord nalezy do G.Rosea 5,5h

ps polecam poczytac starsze posty..

memphis
09-05-2012, 15:51
Jeszcze Metus najwyraźniej zapomniał dodać że pajak przed wylinką wyraźnie ciemnieje. a to z takiego powodu że widać nowy pancerz pod starym.

kidzior
10-05-2012, 04:38
Mateus, dzięki wielkie... no i dzięki wielkie tym, którzy nie wątpią w mój inSTINKtint macieżyński :)

Befsztyk
12-05-2012, 05:14
a poza rzeczywiście świetnym FAQiem Atraxa polecam książkę Pawła Cieślaka " Pająki ptaszniki"
POZDRAWIAM ALL

42d3e78f26a4b20d412==