PDA

Zobacz pełną wersję : roślinka



firia
04-10-2011, 08:24
Czy znacie jakąś rośline, która szybko rośnie, pnie się po gałęziach itp. i nadaje się do terrarium tropikalnego dla agamy błotnej???
Z góry dzienki za odpowiedzi

Fatman
04-10-2011, 09:20
np. monstera. rosnie jak pnacze i od korzenia odchodza duze liscie. zapytaj w kazdej kwiaciarni. moj leg uwielbia na niej siedziec. jedno ale: nadaje sie tylko do duzych terra, bo strasznie sie rozrasta.
Pozdrawiam

firia
04-10-2011, 09:55
Będzie się idealnie nadawać :)))
Dzienki

zielonyfrajer
04-10-2011, 15:17
monstera jest zdaje sie na liscie roslin toksycznych dla gadow (wg. strony turtle trust) wiec lepiej to sprawdz

Silicon
05-10-2011, 09:22
Polecam Filodendrony - ja mam w terra takie o duzych liściach i bardzo małych mięsistych z białymi niteczkami. Rosną super.
http://republika.pl/fiendy/gatunki/gatunki.htm

uta
07-10-2011, 02:23
A czy twoj leg zjada te liscie czy nie, podaj konkretnie ktore odmiany filodendrona masz.
http://envhort.ucdavis.edu/ce/king/PoisPlant/Tox-COM.htm
pod tym adresem jest lista roslin toksycznych
Pholodendron spp. ma 3 i 4 stopien toksycznosci. Moj legwan lubil sobie podskubywac liscie filodendrona wiec usunelam je z terra. To byla jakas popularna odmiana pnaca o nieduzych lisciach. Ale moze są jakieś bezpieczne odmiany filodendrona?

pozdrawiam
uta

Silicon
07-10-2011, 07:16
Sorry mam jaszczurki owadożerne więc Ci nie pomogę. Mój filodendron jest zjadany przez świerszcze a mimo to żyją. Rośnie tak intensywnie, że jak by podskubywały jaszczurki to i tak by go nie ubywało. Świetnie się pnie po konarach jak bluszcz. Nazwy nie pamiętam, ewentualnie mogę podesłać Ci zdjęcie. Jednak lepiej niech wypowiedzą się hodowcy legów - moje nie zjadają roślin stąd nie ma ryzyka zatrucia.
Nawiasem mówiąc miałem kiedyś szynszyla, zjadał w dużych ilościach najbardziej toksyczne rośliny, które miałem w domu i ... się rozmnożył (co nie oznacza ze od jedzenia szkodliwych roślin rozmnożą Ci się legi, ale może mają jakieś enzymy, które te toksyny rozkładają.

mantid
10-10-2011, 03:44
Polecam Ficus pumilo - drobne listki ale potrafi szybko i gęsto obrosnąć ścianki i gałęzie.

42d3e78f26a4b20d412==