PDA

Zobacz pełną wersję : Niestety wylinki nie uratowałem ale...



alpacino
31-05-2012, 11:53
Niestely wylinki nie udało mi się uratować, ale może po spodzie można zidentyfikować czy to Pan, czy Pani... Może mnie ktoś oświecić, czy mam czekać do następnej wylinki?

alpacino
31-05-2012, 11:54
Acha jest to Kędzierzawiec L6. Wczoraj wyliniał.

Atrax Robustus
31-05-2012, 12:15
Czekaj na nastepna wylinke.
W ten sposob nic sie nie da okreslic na 100%

Ja mialem samca albopilosum...ktory po wylince okazal sie samica.

Bujal
31-05-2012, 15:13
cytat:
.........18. Jak mam rozpoznać płeć ptasznika na podstawie wylinki?
Płeć ptasznika na podstawie wylinki dobrze jest sprawdzać, gdy zwierzę jest już trochę podrośnięte i przeszło około 5, 6 wylinkę. Wylinka powinna być świeża, a gdy jest zasuszona, to dobrze jest ją trochę namoczyć, gdyż ułatwi to rozłożenie jej na szkiełku, na którym będziemy sprawdzać płeć. W tym celu należy popatrzeć w okolicę stylika, w miejsce, gdzie znajdują się narządy płciowe ptasznika. Jeżeli w tym miejscu na wylince występuje "fałdka", to osobnik jest samicą. Jeśli nie ma tam nic, a jest tylko płaski obszar, to osobnik jest samcem.
Istnieje jeszcze jedna metoda sprawdzania płci. Należy popatrzeć na spód ciała ptasznika i w miejscu narządów kopulacyjnych sprawdzić obecność fałdki lub jej brak. Metoda ta jest jednak bardzo niepewna i nie można jej ufać, gdyż szansa pomyłki jest tu bardzo duża.

19. Jakie są różnice anatomiczne między dorosłymi samcami i samicami?
Dorosła samica jest większa od samca. Ma większy odwłok i masywniejszą budowę. Cechą charakterystyczną samca są narządy kopulacyjne na nogogłaszczkach oraz haczyki na przednich odnóżach. Mogę dodać, że u Brachypelmy smithi jest jeszcze jeden sposób określenia płci: między płucotchawkami u samca jest widoczna czarna plamka (przy długości głowotułowia dochodzącego do 3 cm). U samicy natomiast jest to jasne miejsce, bez żadnych plamek.

Moze ten opis cos ci pomoze...
Pozdrawiam

alpacino
01-06-2012, 02:58
Ech... Chyba będę musial jednak poczekać do następnej wylinki. Ale dzieki za porady.

42d3e78f26a4b20d412==