PDA

Zobacz pełną wersję : Czerowna zarowka



Drak
29-08-2012, 05:24
Mam pytanie bo przeczytalem w opisie ze pajak nie widzi swiatla czerwonego.Czy moge pomalowac zarowke na kolor czerwony i go ogladac w nocy a on tego nie bedzie wiedziec???

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 05:36
ptasznik prawie wcale nie rozpoznaje światła wiec nie robi to wiekszej roznicy. Czerwona zarowka 25 vat mozesz ogrzewac mu nawet przez 24 h ;)

Drak
29-08-2012, 06:11
Tak rozumiem to ale esh czy moge pomalowac byle jakas wtedy zarowke 25V ????na czerwono oczywiscie

Atrax Robustus
29-08-2012, 06:50
Mozesz pomalowac, ale ja mam pewne drobne pytanko: czy nie lepiej by bylo kupic sobie za 2 zlote czerwona zarowke? :-)

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 07:08
własnie Atrax - po co malowac jezeli mozna kupic ? :> a pozatym ptasznikowi i tak nie robi to zadnej roznicy ( a skoro nie widac roznicy to po co przepłacać ? :P:P:P )

Pozdrawiam...

neurosis
29-08-2012, 07:36
jak sobie przemalujesz to rozgrzewajac sie farba na zarowce prawie napewno zaczna sie wydzielac jakies trujace opary z farby...nie sadze zeby to bylo zdrowe dla pajaka....normalnie zarowy sa malowane w srodku

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 07:43
zalezy od rodzaju farby sa farby ktore wytrzymuja wysokie temperatury ale co za tym idzie sa drogie :/ po jakims czasie farba zacznie sie "topic" i...tyle / lepiej kup sobie czerwona zarowke w sklepie za 1-2 zł :P

MaJSteR
29-08-2012, 07:43
paaanie... daj pan spokoj...

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 07:52
hehe :> klasyczne powiedzonko majstra :P

MaJSteR
29-08-2012, 08:37
żarty sie pana 3mają?! >:)

Jaxter
29-08-2012, 08:47
no pzeciez po co malowac jak idziesz do obi , castoramy czy innego sklepu gdzie sa zarowki i klopojesz sibie za marne grocze. Moja philipsa kosztowala 3,50 . Morzesz tesz klopic świetlowki punktowe kture dają bardziej krwisty kolor lecz sa troche drozsze....
pozdrowiona !

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 09:08
zgadza sie Jaxter :) - btw. to Ty zaplaciłeś czy ""Pozyczyłes"" ?? bo sam juz nie wiem :P:P:P

MaJSteR
29-08-2012, 09:09
panie.. juz wiem!

na moje panie to wez pan zarowke owin czerwonym bibulka!

w sumie efekt podobny do farby... ale tansze :) wiec po co przeplacac :)

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 10:41
a jak sie bibulka zapali to juz inna sprawa :>

Atrax Robustus
29-08-2012, 10:43
Szkocja w polskiej edycji..., czyli odcinek pod tytulem: "jak zaoszczedzic 2zl".

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 10:46
hehehe :D:D:D - coz taka polska :> zal wydac 2 zł na zarowke :P:P

x ray
29-08-2012, 11:06
Kiedyś jak był kryzys i nic nie było w sklepach ......tylko ocet , i zaczynałem zabawę z fotografia .....dokonałem takiego wyczynu z bibułka i zarówką .......niezły odjazd........ale więcej dymy ......mniej ognia.............hi........hi...hi nie polecam

Jaxter
29-08-2012, 13:09
jak wam zal te 2 zl to idzcie do obi byjmijcie zarowke do kieszeni i wyjdzcie z obi napewno przy wyjsciu nic nie zapika:))))
przynajmniej mi nie zapikalo :)

RAMMSTEIN1
29-08-2012, 13:12
hehe - racja ;) ale Jaxter Ty demoralizujesz młodziez - nie ladnie !! :P:P:> a pozatym gdzie krasc ? Ty przeciez tylko pozyczsz :P :> ;) licze ze razem wybierzemy sie do OBI i zrobimy "zakupy" ? :> :P:P:P

Jaxter
29-08-2012, 13:36
rammstain1 masz racje ja ino pozyczam jak sie zepsuje to pzeciez oddam (i wezme nową) .. a jak pojdziemy na "zaqpy" do obi to mosze sobie jeszcze kilka pozyczyc
pozdrawiam..


pamietajcie kradziez jest grzechem .. dlatego pozyczajcie...

Awikularia
29-08-2012, 13:39
Trzeba rozrozniac kolor od barwy. To ze zarowka bedzie pomalowana na czerwono nie znaczy, ze bedzie wydzielac czerwone pasmo swiatla... Takie czerwone zarowki, ktorych faktycznie pajaki nie widza, to tzw. "kwoki", ale to droga rzecz. Daje bardzo mocne swiatlo, czerwonej barwy. Pomalowana zarowka bedzie zwykla, pomalowana zarowka.....

n3
30-08-2012, 04:54
dokładnie tak jak mowi awi... światło czerwone daje tylko żarówka z barwionego szkła.. nie malowanego a poprostu czerwonego.. polecam żarowki Zoomed. ale jak tez powiedziala awikularia jest to droga sprawa.. ja kupilem zarowke za 50 zł i jestem baaarrdzo zadowolony :P

Math
30-08-2012, 05:06
o i tu sie zgadzamz Awikularia....mam czerwona lustrzanke...i nie ma bata ...pajaki reaguja na nia...mam tez mala 15 jakiejs dziwnej firmy/nie pamietam/- daje ciemne swiatlo...i pajaczki zachowuja sie zdecydowanie inaczej na nia reaguja...ale to i tak nic nie rozwiazuje....nie ludzcie sie czerwone zarowki kupione w casroramie czy obi....daj takie swiatlo ktorego pajaki nie widza...guzik prawda..

to ze zarowka pomalowana jest na czerwono..np. taka jak na "choinke" wcale nie daja swiatla o takiej dlugosci fali...ona daje tylko takie wrazenie...byc moze pochlania tylko czesc widzialnego swiatla//zarowka pomalowana na fioletowa wcale nie daje ultrafioletu...//...tak naprawde to nalezaloby zamontowac przed zarowka/nawet zwykla/ filtr optyczny, ktory pochlania wszystko oprocz swiatla czerwonego...tzn.musi przepuszczac czerwone...na dodatek tych filtrow tez jest sporo i daja rozne czerwone swiatlo...przeciez zakres swiatla czerwonego ma jakas szerokosc...i tez pytanie jakiego pasma pajaki nie widza...i czy wszystkie gatunki nie widza tego samego...pasma.../przeciez rozne rodzaje pajakow maja roznie zbudowane oczy..., rozna liczebe tych oczow itp.../...polecam fitlry ze specjalnego szkla kupine w specjalistycznych sklepach fotograficznych zamontowane przed zarowka...moze sie myle ...ja jestem tylko chemikiem:)))

pozdro

Math
30-08-2012, 05:11
n3.....no wlasnie nie malowane a ze specjalnego szkla...., lub filtry i pewnie jeszcze lepiej

nokeg
30-08-2012, 09:41
tylko czerwonego nie widzi, bo mnie by sie podobał zielony:-) fajnie by to wyglądało podobnie jak z niebieskim, widzi czy nie widzi tych kolorów:-)??

Atrax Robustus
30-08-2012, 09:59
Z tego, co mi wiadomo, pajaki sa tylko slepe na czerwone pasmo swiatla.

nokeg
30-08-2012, 10:09
to założe mu czerwone okulary i bedzie git:-)

Hari
30-08-2012, 10:12
Nie sprawdzalem czy innych nie widzi. Własciwie to jezeli chodzi o ścisłośc, nie mozemy bez odpowiednich badan stwierdzic czy ptasznik widzi fale promieniowania elektromagnetycznego o danym zakresie długości czy nie. Jedyne co możemy wykazać to czy mu to przeszkaza w widoczny sposob czy pozostaje tez obojętny (np. nie chowa sie do kryjowki podczas pracy lampy). Nie ma sensu tutaj rozwazac dalej aspektow fizycznych (czesciowo moja dzialka ;>), poniewaz poprzednicy juz powiedzieli wiekszosc. Kłocilbym sie troche z Awikularią czy tylko jezeli chodzi o kwoki to jedyne zrodlo niezauwazalnego dla ptasznikow światła.
Math, faktycznie lustrzanki czerwone typu "spot" to porazka, ale tego nie mozna nawet nazwać czerwonym kolorem, a co dopiero barwą ;)
Dodam, ze mam małą czerwona "kulke" (fabrycznie malowana) i zarowno nie przeszkadza ptasznikom, jak i gekonowi. Oczywiscie, faktem jest ze zwykla farba nie przefiltruje nam swiatla, tak by emitowała tylko i wylącznie czerwoną barwe, jednak jak wspomnialem wczesniej, nie przeszkadza to pająkom, a o to przeciez nam chodzi.

MaJSteR
30-08-2012, 13:15
git to będzie jak mu dres założysz...

Drak
02-09-2012, 13:33
Nie wie kupilem teraz jakas zarowke Philips Partytone 15 wat.Zobaczymy jak to bedzie narazie nie mam 5 dych na takie cos

_INVISIBLE_
04-09-2012, 02:53
Ja u wrzystki ptasznikow mam zarowki za 4 zl i jest wrzystko dobrze

42d3e78f26a4b20d412==