PDA

Zobacz pełną wersję : Moja smithi sie uszkodziła :(((((



Skibi
05-09-2012, 18:51
Tyle się mówi, że pająki zbytnio najedzone są narażone na mechaniczne uszkodzenia........i niestety sam się o tym przekonałem :((((( Na foto moja B.smithi po
9 wyl. , jak widać z boku sączy się jej jakiś bezbarwny, gęsty płyn.....nie mam pojęcia jak mogła się uszkodzić, czy możliwe aby uszkodzenie zrobiło się na skutek "pęknięcia", a nie mechanicznego uszkodzenia?????

Na początku jak to zauważyłem, płyn sączył się z dość szybko, kropelka po kropelce.....teraz sę to uspokoiło......mam nadzieję, że pająk wyjdzie z tego cało.

Tak na marginesie, może wiecie czy to samiec, czy samica?????? Teorię odróżniania znam, przykłady ze strony Metusa też, ale w praktyce nie ma mnie kto utwierdzić w przekonaniu.....samiec or samica???????????


pozdrawiam Skibi

Skibi
05-09-2012, 18:53
I następne foto, na nim bardziej "widać płeć".......

LoGaN
06-09-2012, 00:02
ja sie nie znam wiec na mnie nie polegaj- zgaduje...ze to samica :> niech ktos bardziej doswiadczony w rozpoznawaniu plci sie wypowie...a co do tego plynu- to przykra sprawa, aczkolwiek nie wiem co to moze byc.
PoZZdRo

PAwcIO
06-09-2012, 00:17
Na moje oko to samiczka, z tego co widac to uszkodzenie jest małe i mysle ze wyjdzie z tego bez problemu...Prawdopodobnie pająk gdzieś się nakuł na odwłok, może i spadł z większej wysokości.

kulpato
06-09-2012, 05:25
Powinienes posmarowac to miejsce wazelina. A co do plci to sprawdz czy na przednich odnozach ma chaczyki jezeli tak to samiec. Po 9 wylince powinny byc juz widoczne. A bialy plyn yo "krew" pajaka. Zycze ci pomyslnego wyleczenia ale nie lekcewarz tego. On/ona moze zdechnac gdy wyplynie zbyt duzo plynu.

Atrax Robustus
06-09-2012, 07:43
Jezeli nie przestanie sie saczyc, to smaruj wazelina.
Mam nadzieje, ze strata krwi nie byla duza, bo w przeciwnym razie pajak pewnie padnie.

A co do plci, to nie ma sensu zgadywac, bo i tak wszystko okaze sie po wylince.

Frontside
06-09-2012, 13:07
Skibi i Logan... hodujecie pajaki a nie macie pojecia o podstawach budowy ptasznika!!! To przezroczyste "cos" jak to okresliliscie to LIMFA!!!
Co do oceniania plci po wygladzie pajaka "od spodu" byla juz tyle razy mowa! Nie ocenia sie tak plci poniewaz jest to praktycznie nie skuteczne! Jedyna skuteczna metoda to sprawdzenie wylinki od wewnatrz! Co do haczykow to pojawiaja sie w okolicach ostatniej wylinki samca a nie 9 :-).

PAwcIO
06-09-2012, 16:23
Mam takie pytanie. Czy ta fałdka na zdjęciu w załączniku nie jest dostatecznym dowodem na to, iż przedstawione pajęczysko jest płci żeńskiej? ;)

nokeg
07-09-2012, 11:03
na moje mało doświadczone oko stwierdzam że to samica ale tylko po wylince można w 100% określić płeć

tak na margincie fajne ma ząbki:-)

Foxtrott
07-09-2012, 13:05
samiczka

42d3e78f26a4b20d412==