PDA

Zobacz pełną wersję : Barzdo przydala by mi sie pomoc



LUKa_
15-10-2012, 13:44
Witam wiec zaczne od poczatku jestem poczatkujacym terarysta (a dokladnie jestem na poziomie zakupywania swojego pierwszego pupila) zdecydowalem sie na B.Smithi po 3 wylince. No i teraz zaczynaja sie moje pytania

1) to to czy terra ktore zalczylem nie bedzie dla takiego malenstwa za duze jezeli bedzie chcialbym iwedziec jakie bylo by odpowiedie to ma 180x130x50 [mm] jezeli uwazacie ze bedzie za duze to moglby mi ktos podac odpowiednie wymiary??

2) czy ta slicznotke trzeba rejestrowac jezeli tak jakie sa koszty i czy robil to ktos w gliwicach??

3) aha i czy jak poswiece mu lampka 15-25W to czy nie zasusze go bo jednak to malutkie terrarium

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

nokeg
15-10-2012, 13:53
1-stanowczo zaduże, najlepiej daj go do poejmniczka na mocz
2-tak, trzeba ale już zapóźno, masz ją nielegalnie, tak jak wiele wiele osób, np. ja:-)
3-temp pokojowa powinna wystarczyc

x ray
15-10-2012, 13:58
Takiego maluszka 3w trzymać najlepiej pojemniczku na mocz który nabędziesz w aptece po bardzo atrakcyjnej cenie ..na dno nasyp torfu lub włokno kokosowe aby wilgotność można było łatwo utrzymać ,no i jakąś krujóweczkę najlepiej z materiału który nie podda się pleśni abyś na początek nie miał kłopotu.Pojemniczek musi być odpowiednio ponakłówani aby była dobra wentylacja........SMITHI podlega rejstracji.............co do temperatury to musisz pokombinować aby uzyskac w dzień 26-28 w nocy 22- 24...pamiętaj żeby nie zasuszyć pajaczka .....no i im cieplej tym szybciej Twój podopieczny będzie się rozwijał .......a to duże terrarium jeszcze niech poczeka troszeczke az pajączek podrośnie

nokeg
15-10-2012, 14:03
ray-chyba troche przesadziłes temp

x ray
15-10-2012, 14:06
podałem tak jak jest w opisie tego gatunku ,ale masz rację niższa -pokojowa też nie zaszkodzi........śliczny ten pies, jest Twój

nokeg
15-10-2012, 14:11
ten odemnie z profilu?? niestety to nie mój, jak byłem na długie weekend na kasprowym, spac na dziko, to był z nami ratownik GOPR i to jego piec, chodziłem z nim po górach, mało co a bym mu go nie ukradł bo mies jest super:-)

MaJSteR
15-10-2012, 14:35
to co to w końcu jest? piec, miec czy pies? ;)

nokeg
15-10-2012, 14:59
Majster-chodzi PSA tylko mi sie literki jeb*y

LUKa_
15-10-2012, 17:05
nie spodziewalem sie tylu odpowiedzi, mam takie pytanie czy taki pojemniczek na mocz nie bedzie za wysoki dla Smithi?? pozatym chcialem zmontowac cos stailnego (bo siostra i mama reakcje na pajaczki wiadome jak 70% kobiet wogole wyprowadzac sie chca:D) a i jeszcze jedno sisostra i tata to maniacy techno :D a ze sprzet mam nie najgorszy to luia mi dudnic w domu :/ wiem ze pajak nie bedzie tego slyszal ale wstrzasy :/ czy strasznie mu przeszkadzaja?? a jezeli tak to dlatego chcialem szklane bo moglbym te wstrzasy wytlumic a pojemniczek na mocz no nie jest az taki stabilny i moglby sie np wywrocic czy cos pozdrawiam, aha i czy jako na poczatkujacego nie jest to zyt trudny wybor??

LUKa

z gory dzieki za odpowiedzi

yiuldyn
16-10-2012, 01:49
Nie, pająk w sam raz dla początkującego. Ale najlepiej trzyamj go zdala od głośników, chociaż tyle. Bo w guncie rzeczy nie wpływają korzystnie basy na ptaszniki, tyle że pająk Ci tego nie powie:P

LUKa_
16-10-2012, 07:33
A nieszlo by jakos wytlumic drgan ?? np oblozyc terrarium jakas painka czy czyms ?? albo na jakis gumowych korkach czy innym czym?? bo no musiala bym go trzymac w pokoju gdzie nie ma kompa (glisniczki koputerowe) bo no slucham muzy a bas tam jest awet nawet;] a nie moge go trzymac poza swoim pokojem bo no mamie do sypailni go nie dam :D

a jeszcze ejdno plexi + zarwowka nie bedzie to zbyt wielkiej temperatury dawac?? bo to jednak jakas odmiana polastkiu moze sie bardziej grzeac i wplywac na wilgotnosc przeciez??

pozdrawiam LUKa

yiuldyn
16-10-2012, 09:44
Nie ma sensu tłumić drgań, bo i tak ich nie wytłumisz. Ewentualnie zrób tak żeby nie za bardzo ta muzyka przeszkadzala. Chodzi mi o to no: żeby odsuwane szybki terra(jeśli takie są) nie ruszały sie itp. He, he, sorry to jest smithi L3:) To nie wiem co Ty chcesz tłumić albo okładać pianką. Niech siedzi w pojemniku na mocz i bedzie jej dobrze! A plexi:/ Nie wiem ale to nie ma wpływu. Szkło też sie nagrzewa:)

Atrax Robustus
16-10-2012, 10:39
Co do wielkosci pojemnika... lepiej cos mniejszego dac, ale sam sie przekonaj. Jezeli CI bedzie jadl.. nie bedzie zbyt aktywny i nie zwieje, to znaczy, ze ten pojemnik moze byc.
Co do glosnej muzyki, to ja juz przyzwyczailem swoje pajaki do niej. Poczatkowo reagowaly ucieczka na ... otworzenie drzwi w pokoju, ale teraz nic ich nie denerwuje juz tak jak kiedys. Juz pisalem o eksperymencie, gdy podczas sluchania dimmu borgir, karmilem pajaki i wszystko odbylo sie bez przeszkod. Mimo wszystko jednak... pajaki trzymaj w pokoju z muzyka TYLKO, jesli nie masz innego wyjscia.
Ja za bardzo nie mam wyjscia, dlatego muzyki slucham raczej umiarkowanie glosno.

krzdab2150
18-10-2012, 13:02
drgania dają głównie basy.
Spider at home=Bass low.

LUKa_
18-10-2012, 13:26
Atrax Robustus napisał(a):

> Co do wielkosci pojemnika... lepiej cos mniejszego dac, ale sam
> sie przekonaj. Jezeli CI bedzie jadl.. nie bedzie zbyt aktywny
> i nie zwieje, to znaczy, ze ten pojemnik moze byc.

co zlego w tym ze bedzie zbyt aktywny??

Atrax Robustus
18-10-2012, 14:16
To znaczy, ze jezeli bedziesz widzial, ze "zasuwa" po calym pojemniku, gubi sie, nie moze znalezc sobie miejsca na kryjowke i nie moze (wlasnie przez to), polowac, to znaczy, ze "cos tu jest za duze" ;)

42d3e78f26a4b20d412==