PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki na poczatek??????



majes
18-10-2012, 08:35
Ostatnio zaczely mnie interesowac pajaczki.Jeszcze niewiem czy zaczne je hodowac ale zastanawialem sie nad nadrzewnymi.Tylko ze te bestie sa szybkie i niewiem czy dalbym sobie z nimi rade.Ale jesli bym byl juz zdecydowany to jakiego na poczatek??????Najlepiej zeby byl spokojny, i nie za szybki no i latwy w obsludze tzn nie mial duzych wymagan co do srodowiska bo spoczatku to chybva bedzie mi trudno zapewnic swietne warunki.Jakie radzicie na poczatek-dajcie jakis komentarz-jakie sa plusy i minusy akurat tego gat.

majes
18-10-2012, 08:36
Co do tych wymagan to moglby jeszcze robic duzo sieci ale to nie jest warunek.
pzdr

Awikularia
18-10-2012, 08:55
Radziłabym jednak zaczac od gatunkow naziemnych... Jak sie w koncu naucze zmniejszac te cholerne fotki, to wkleje zdjecie mojej "lagodnej" samiczki P. irminia, ktora rzuca sie na wszystko... Dzisiaj strzelilam jej fote przy otwieraniu pudelka... Widzisz wiec, ze nawet najlagodniejszy ptasznik nadrzewny nie jest tak lagodny, jak gatunki naziemne. Proponuje jakas Brachypelme lub Grammostole, a jak koniecznie chcesz pajaka plotacego sieci, to polecam Chromatopelma cyanopubescens... Chociaz na moje 3 okazy jedna to wariatka, ktora ma temperament porownywalny do Haplopelm...

BakuBak
18-10-2012, 09:30
bierzesz edytuj , meni " obraz , opcja " rozciągnij pochyl ":]

Atrax Robustus
18-10-2012, 09:33
majes -> zgadzam sie z Avicularia... nie ma takiego pajaka, ktory bylby nadrzewny i spelnial Twoje wymagania zwiazane z powolnoscia.
Nikt Ci nie powie, czy sobie poradzisz, bo nikt tego nie wie lepiej, niz Ty :)
Sam zdecyduj. Ja tylko delikatnie zaproponuje naziemne.

x ray
18-10-2012, 11:27
Można tylko dodać ,.... lepiej stopniowo rozbudzać swoje emocje hodowlane ,niż szybko skończyć zapał ..............porażką . Czasami wygląd pajączka decyduje o tym że pragniemy go posiadać ,..........mniej zwracając uwagę na jego cechy szczególne. Sugestie z naszej strony możesz wziąść pod uwagę .......ale decyzję musisz podjąć sam..........

majes
18-10-2012, 11:38
Przedewszystkim biore pod uwage wasze sugestie bo macie doczynienia z pajakami juz jakis czas i wiecie co potrafia a ja dopiero sie zastanawiam nad kupnem.
Moze zeczywiscie zaczne od naziemnego a gdy sie juz troszke z nim oswoje zobaczymy co dalej bo tak od razu na gleboka wode sie rzucac to tez nie za dobrze.
Jeszcze musze pomyslec ale dzieki za rady

MasterMike
18-10-2012, 11:42
Na początek naziemne .zgadzam sie w zupełnosci z przedmówcami.kiedy bedziesz juz radził sobie z nimi bedziesz mógł rozwijac horyzonty na nadrzewne i potem na podziemne. pozdrawiam MasterMIke

x ray
18-10-2012, 11:42
...........idz za głosem serca.......... ;)

Awikularia
18-10-2012, 12:31
Atrax, mnie sie pisze AWiKularia, a nie Avicularia.... W odroznieniu od gatunku, bo niektorzy mysla, ze mam odnoza na plecach :P.

PAwcIO
18-10-2012, 12:32
Jeśli nie masz zamiaru brać pająka w ręce i popisywać się przed kumplami to ja nie widzę przeszkód abyś miał sobie sprawić jakiegoś nadrzewnego pajączka. Oczywiście mam na myśli te uznawane za "spokojne" np. Avicularia sp. Są szybkie, ale zazwyczaj wolą uciec do tunelu niż zaatakować...Pewien problem stanowią wymagania tych pająków co do siedliska...

x ray
18-10-2012, 12:34
.......i głównie o to chodzi......

Atrax Robustus
18-10-2012, 14:07
Oops :]
hihi... pierwszy raz sie pomylilem w pisaniu Twojej ksywki ;)
Ale po tak meczacym dniu, jak dzis, ledwo pamietam, jak sie nazywam. :)

Ale nie bede narzekal. Na studiach bedzie gorzej.

Awikularia
18-10-2012, 14:18
Na moich studiach bylo lepiej niz w liceum, nie martw sie Atrax... :P

majes
18-10-2012, 14:53
Raczej nie bede go wyciagal z terra.Zreszta jak ktos go chce zobaczyc to niech sie do niego dostoastuje a nie pajaka mu bede wyciagal.Nie chce zeby byly w stresie moze beda wtedy jeszcze spokojniejsze.
A tak serio to wyciagal nie bede ale przecierz trzeba w terra dosyc czesto manipulowac wiec bede musial z nim miec jakis kontakt.Zeczywiscie najpierw sie oswoje z naziemnymi.

talullah
18-10-2012, 15:12
Jednak dobra rada przedmówców. Zacznij od naziemnego pajączka. Nawet nie chodzi o szybkość, ale o to, że np. Avicularie są bardzo delikatne i wymagające. Jeśli nie stworzysz odpowiednich warunków i ich utrzymywał nawet w drobnym szczególe, to pajączka możesz stracić. A szkoda. Niedawno też na forum ktoś zadał podobne pytanie. Przeszukaj wcześniejsze posty.

bachus
19-10-2012, 02:54
A ja tam myśle, że najważniejsze jest własne podejście do pająka, nie opinia o nim, bo można kupić z gatunku uznawanego za spokojny, a trafić na dzikusa, albo mieć szczęście i trafić na spokojną poecilotherie albo haplopelme.

majes >>> Przede wszystkim nie kupuj pająka, który nie do końca będzie cię satysfakcjonował, bo nie będziesz miał z niego uciechy.

Pozdro :)))

42d3e78f26a4b20d412==