PDA

Zobacz pełną wersję : Plama na odwłoku



krzychowski
31-10-2012, 11:01
Obserwując ostatnio swojego pjąka zauważyłem, że ma na odwłoku coś w rodzaju plamy-wygląda to tak jakby część odwłoka była pozbawiona włosków, ale tylko tych "krótszych",czarnych, bo te długie, jaśniejsze w tym miejscu są. Co dziwniejsze plama ta jest widoczna tylko, kiedy promienie światła padają od przodu pająka, to jest od głowy w kierunku odwłoka. Na wielu zdjęciach w internecie widziałem już coś podobnego, z tym, że myślałem wówczas, że widzę pająka z wyczesanymi włoskami. A mój włosków raczej nie wyczesuje-nawet jak coś robię w terrarium, to raczej się oddala lub po prostu udaje, że go tam wcale nie ma, jest bardzo pokojowo nastawiony. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić cel i sposób powstania takowej plamy?

Atrax Robustus
31-10-2012, 12:41
heh
zaloze sie, ze masz Brachypelme jakas. temat plamek na odwloku byl juz wielokrotnie poruszany.
Nie martw sie, wszystko jest ok :)

krzdab2150
31-10-2012, 12:49
To od UFO!!!
Pająki z plamą zostały kiedyś uprowadzone z naszej planety i robiono na nich eksperymenty!!!

GALN
31-10-2012, 12:59
krzdab2150 ty to jesteś ;)

krzychowski
01-11-2012, 03:58
Z poziomu twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś obsmarkanym szczochem, dlatego się nie obrażam. A na przyszłość, jak nie zamierzasz udzielać konkretnych odpowiedzi, tylko pisać pierdoły to daj sobie spokój i nie zaśmiecaj forum.

Awikularia
01-11-2012, 04:42
Krzychowski, mysle ze duzo by wyjasnilo, jakbys podal gatunek ptasznika jaki posiadasz. Wtedy moglibysmy sprobowac udzielic ci odpowiedzi.

krzdab2150
01-11-2012, 07:57
Nie oburzaj się, nie chciałem, aby ktoś się źle poczuł...
Ale nie musisz mnie od razu obrażać i tyle;

Pozdrawiam
Krzysiek

GALN
01-11-2012, 08:21
krzdab zawsze dodawaj ;) do takich wypowiedzi to będzie wiadomo w jakim w danej chwili jesteś w nasroju bo !!! wskazują na co innego hehehe nic nam internautom nie pozosała jak znaczkami operować.

krzychowski
01-11-2012, 09:22
Do krzdab

Przepraszam jeśli przesadziłem, ale ostatnio co zadam pytanie, to odpowiedź nie na temat, na prawdę może człowieka trafić!!

krzychowski
01-11-2012, 09:23
A gatunek to najzwyklejsza, najtańsza, chociarz bardzo ładna Grammostola rosea

Awikularia
01-11-2012, 13:23
Czy pajak jest duzy? Ja u swoich ptasznikow (niektorych) zauwazylam, ze czasami wyczesuja krotsze wloski, a dluzsze zostaja....

krzdab2150
02-11-2012, 02:02
Rozumiem, sam napisałem jakąś bzdurę nie mam pretensji.

Jeżeli to jest to o czym myślę to tak ma moja blondi - dłuższe włoski są, a krótkie gęste, są wyczesane tak, że widać "wyspy" bez krótkich włosków.
No chyba, ze to najnormalniejsza w świecie plama na odwłoku, którą ma prawie każdy ptasznik więc dlatego podszedłem do tego zartobliwie.

Hmm, ale grammostola rosea raczej się nie czesze i ma jednolite "futro"
Później fotka porównasz czy to o to chodzi...

GALN
02-11-2012, 08:38
Rozea mają plamki nawet dorosłe pod gąszczem włosków widać ale są one jaśniejsze niż u Brachypelm

krzdab2150
02-11-2012, 09:17
Jak mam wstawić fotkę?? To głupie pytanie, ale wcześniej miałem odpowiednie pole, teraz nie mam...
Na forum zdjęcia też nie możńa.. ??

Jimbo
02-11-2012, 09:23
Co do fotek, to jest na głównej stronie napisane :
"Uwaga 18 grudnia na czas nie określony (prawdopodobnie kilka dni) zostaną wyłączone załączniki na forum", więc już chyba wiesz, dlaczego.

krzychowski
05-11-2012, 03:09
Plamki wyglądają dokładnie tak, jak gdyby brakowało tych krótszych ciemnych włosków, ale jeszcze prócz tego sprawiają wrażenie, jakby pająk miał łupież :-) Czy takie łysawe miejsca mogą się trochę łuszczyć? No i o czym świadczy fakt wyczesania włosków? Pająk nie jest raczej niepotrzebnie niepokojony, a nawet jeśli musiałem go wyjąć z terra, to był niezwykle spokojny i wprawdzie nienajchętniej, ale właził do pudełeczka zaganiany tam patyczkiem, nie czesał się ani nie gryzł:-). Ostatnio (w sytuacjach bezstresowych dla pająka) kilka razy widziałem, jak zachowywał się tak, jak gdyby się drapał-ale nie tylko tylnimi kończynami w odwłok, lecz także przednimi o szczękoczułki-wyglądało to czasem tak, jakby symulował jedzenie (chyba powietrza). Czy jest to objaw choroby, może coś go swędzi, a może na przykład zbliża się wylinka?

42d3e78f26a4b20d412==