PDA

Zobacz pełną wersję : ptaszniki nadrzewne ;]]



Robak
04-11-2012, 14:03
Dzisiaj zakupiłem na giełdzie we Wrocławiu 3 gatunki nadrzewne :
- Poecilotheria regalis L4
- Psalmopoeus cambridgei L4
- Stromatopelma calceatum L5
Zapłaciłem wsumie tylko 100zł
Ale nie o to chodzi . Już przy przekładaniu ich do ich nowych "domków" zaskoczyły mnie swoją niesamowitą szybkością !!!!! Stromatopelma prawie mi uciekła !! A regalis chciał mnie ugryźć ale naszczęście dlamnie tylko uderzył mnie po palcach przednimi nóżkami i się wycofał ;] Z cambrigei miałem naj mniej kłopotu , bo sam wskoczył do nowego pojemnika !!;]]]]]]]
Jutro musze się wybrać po fanaboxy , bo bez tego raczej sie nie obejdzie ;] Nie chce mieć już takich "przygód" ;]
Te ptaszniki nadrzewne w poruwnaniu do moich Brachypelm , to jakby poruwnywać żułwie do zająców !!!! ;]]]]]]]]]]]]]]]

farciarz
04-11-2012, 14:04
prawda :)

x ray
04-11-2012, 14:15
....myślę ,że jeszcze moga pozostać w pojemniczkach, na faunobox jeszcze jest za szybko.Bynajmniej te sztuki w4, moga jeszcze poczekać .Dobrze by było aby pojemniczki były wyzsze od tych z apteki, i zakręcane( bezpieczniej ....dla pajączka ,w razie upadku pojemniczka). .Reszte pozostawiam bez komentaza......sami wyciagajcie wnioski .

herzog
04-11-2012, 15:18
Zgadzam sie w 100% z X ray-em.Chyba ze chcesz w ten sposób ułatwic mu ucieczke;)

Frodo
04-11-2012, 15:20
Mi sie wydaje ze ciebie mozna porownac do zolwia albo totalnego niezdary skoro nie umiesz nawet przesadzic porzadnie pajakow.Co myslales , ze one sa powolne jak robaki takie jak ty?

Robak
04-11-2012, 15:35
Frodo takie komętarze to wsadź se w d... , ja dopiero zaczynam z nadrzewnymi i poprostu mnie zdziwiła ich szybkość .

x ray mi chodzi o najmniejsze fanaboxy 10/15/15(szer/dł/wys) i dzieki za rade .

PS. co myślicie o ich cenie ??
- Poecilotheria regalis L4 40zł
- Psalmopoeus cambridgei L4 25zł
- Stromatopelma calceatum L5 35zł

Nazar
04-11-2012, 15:56
Zgadzam sie z Toba robak w 100%. KOmentarze tego typu jak Frodo wolaja o pomste do nieba. Totalna dziecinada wiec zapraszamraczej na jakies czaty dla dzieci tego CHLOPCA zapewne

TheMetal
04-11-2012, 16:40
Zresztą nic nowego , nie widziałem jeszcze żadnego sensownego komentarza napisanego przez Frodo

Frodo
04-11-2012, 16:56
Moje komentarze sa z sensem tylko odpowiadam na bezsensowne pytania.Ale skoro wam sie chce odpowiadac na pytania typu: Czy pajakowi mozna dac muche lub czy nie zje go pinka,albo cos w stylu pytania Robaka to prosze bardzo udawajcie expertow.

Foxtrott
04-11-2012, 17:02
jasne jasne Frodo...

Jimbo
05-11-2012, 01:25
Robak - gdzie kupiłeś, na Świebodzkim ?

korecki
05-11-2012, 03:58
A ty jak zaczynałeś z pająkami, to zapewne od razu byłeś geniuszem, bynajmiej tak stwierdzam po twoich wypowiedziach, ja np. jestem początkującym w dziedzinie pająków i zadawszy na forum pytanie zetknełem się z dużą wyrozumiałością wśród uczestników forum chociaż pytanie co dla niektórych też mogło być nudne bo napewno już takowe się przez forum przewineło, ale jakoś nikt mnie nie krytykował tylko udzielono mi paru dobrych rad za które jeszcze raz bardzo dziękuję, a Tobie radzę jak masz pierdz.....lić głupoty to lepiej siedź cicho.

Robak
05-11-2012, 04:49
Tak , kupiłem je na Świebodzkim .

x ray
05-11-2012, 04:55
.....wygodniej CI będzie w pojemniczkach ,pajączki po dwuch dniach sie przyzwyczają ,...... naprawde są lepsze w obsłudze (wilgotność lepiej jest utrzymać ).Napewno obawiasz sie otwierania , ze podczas obsługi pajaczek da nogę ?.Myślę że twoje obawy są pokierowane ostatnimi zajściami ale pojaczki szybko sie przyzwyczaja do Twojej obecnośći ,mam w pojemniczku z apteki Versicolor W- 5 która bardzo szybko zaakceptowała moją obecność .Na początku dałem jej trochę czasu na aklimatyzację ,obecnie podaje jej wode do picia bezpośrednio do jamy ze strzykawki + IGŁA ODPOWOEDNIO OBCIĘTA ,aby nie skaleczyc pupila .Daj im czas aby się przyzwyczaiły....,będzie dobrze .

Robak
05-11-2012, 04:59
x ray jeszcze raz dzięki . Posłucham twojej rady i narazie się wstrzymam z fanaboxami .

x ray
05-11-2012, 05:02
będziesz widział sam ...jak sobie dasz radę z pojemniczkami to ok .a jak będziesz chciał to zawsze możesz podjać próby z faunoboxem ale te sztuki są jeszcze za małe.

Atrax Robustus
05-11-2012, 05:17
I juz prosze przestac sie klocic. Frodo dostal ostrzezenie i mam cicha nadzieje, ze sie do niego dostosuje. Mi tez nie podobaja sie niektore pytania, ale zeby od razu rzucac jakies chamskie odzywki.... Po prostu brak slow.

Co do 3mania pajakow nadrzewnych, to pamietam swoje przygody z Poecilotheria. Uciekla mi 3x, ale za kazdym razem udawalo mi sie ja zlapac w ciagu 3-5 minut, gdyz: pojemniczek, w ktorym przebywala byl umieszczony w faunabox'ie, wiec gdy nawiala z tego pojemniczka, to miala do pokonania jeszcze sciany faunaboxu. To tez jest dobre rozwiazanie... przynajmniej dla poczatkujacych hodowcow :]

Sojkas
05-11-2012, 05:54
Twoje komentarze z sensem?
To chyba dwa rozne fora czytamy. Grzeszysz podwojnie :
- odpowiadasz na (byc moze) glupie pytania beznadziejnymi tekstami
- ... ktore smiesza tylko Ciebie, a jak wiadomo nie ma nic gorszego.

Sojkas
05-11-2012, 05:56
To jest b.dobre rozwiazanie. Co prawda jeszcze nic mi nie zwialo, ale ostroznosci nigdy za wiele.

krzdab2150
05-11-2012, 07:05
"stromatopelma prawie mi uciekła ..."
nie chciałbym być twoim sąsiadem!!

To nie złośliwość, ale przestroga - uważaj na te pająki nie tylko ze względu na Ciebie, ale w szczególności na rodzinę i sąsiadów. I powodzenia w hodowlii.
Krzysiek.

Frodo
06-11-2012, 06:39
Bardzo dobry method to przesiedlanie pajaczkow w wannie, scianki lekko zroszone, wtedy jak by uciekal to i tak sie zeslizgnie, szczegolnie przy wiekszych pajaczkach gdyz z malymi nie powinno byc problemu

Robak
06-11-2012, 07:06
Za takie komentarze dzięki Frodo ;]
A co do pająków już sie chyba przyzwyczaiły do nowego lokum , bo są dużo spokojniejsze ale i tak będe stosował wasze rady ;]
Dzięki za konkretne odpowiedzi dla x ray , Artax Robustus no i Frodo ;]

Nazar
06-11-2012, 07:27
Atrax blagam zrob cos z tym debilem bo mnie tu rozwala przy tym kompie!!!!!!!!

Pozdrawiam

Nazar

Sojkas
06-11-2012, 12:42
Heh, tym razem to nie byl zart.
Metoda "na wanne" jest w uzyciu :D

TheMetal
06-11-2012, 15:47
Sojkas : ja tesz tak przeprowadzałem moja Irminke ;]

_INVISIBLE_
07-11-2012, 07:43
Jak znac zycie Atrax Zamknie ten post. Stromatopelma calceatum i Poecilotcheria regalis sa tak szybkie ze poprostu sie teleportuja

n3
07-11-2012, 12:59
jak piszesz ze zaczynasz przygode z nadrzewnymi to nie rozumiem czemu kupiles stromatopelme i poecilotherie... ja nawet po kilku latach obcowania z tymi zwierzetami obawiał bym sie ich "mocy".. :)

42d3e78f26a4b20d412==