PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie...



Robson
04-11-2012, 16:27
Wiec jest problem...
Kolory pajączków ładnie wyglądają pod jasnym światłem...
No ok, ale jak walniemy pajączkowi oświetlenie takie jak lampa jażynowa(czy jak to tam się nazywa...) to czy to nie będzie za jasne??
No bo pająki żyją w ciemności i jeżeli będzie miał tą lampe jażynową to czy nie będzie się chował przed tym światłem??
Sprawa wygląda tak:
Chce oświetlić pajączka taką lampą i w tym świetle będzie ładnie wyglądał, ale jeżeli ma się chować przed tymi jasnymi promieniami no to po co mam to dawać jeżeli i tak się na pajączka nienapatrze??
Nie jestem tego pewny ale jeżeli mu dam takie oświetlenie to czy oby napewno nie będzie się chował do kryjówki??
I o ile stopni taka lampa zwiększy ciepło w terrarium pajączka??
Z góry dzięki

pac
04-11-2012, 16:31
jarzeniówki (bo tak sie ta lampa nazywa:))) wydzielają bardzo mało ciepła..

Frodo
04-11-2012, 16:32
Nie wiem jaka to lampa.Z czego ja bedziesz robil z marchewki czy selera ??Napisz konkretnie i wstam w ta jazyne mocna zarowe zeby przebily sie promienie..

MaJSteR
04-11-2012, 16:33
raczej będzie się chował... temperatura będzie zależała od tego jakiej mocy jest jażeniówka i gdzie się dokładnie znajduje(w czy poza terrarium)...

Robson
04-11-2012, 16:38
Frodo proponuje juz isc spasc bo Ci sie moze mozg przegrzac od tych poje*** wypowiedzi....

MaJSteR
04-11-2012, 16:39
:)

Frodo
04-11-2012, 16:49
Raczej tobie Robsonie od poje**** pytan.

Robson
04-11-2012, 17:07
Niestety głupszym się ustępuje więc jużcicho na tym poście :/

Mysza1983
04-11-2012, 17:10
Hmm... Frodo jak Ty masz te 25 lat i jesteś taki w swoim zachowaniu/domyślności/braku humoru, to ja powinnem mieć ze 100 lat. Jak masz pisać takie bzdety to lepiej się nie odzywaj, bo ani to smieszne, ani pouczające. Chyba że zapomniałeś na samym końcu dopisać ";-)" wtedy każdy wie o co chodzi, bo niestety (jak już ktoś to zauważył) tylko ta forma wyrażania nasroju wypowiedzi nam jest dana.

Co do jażeniówek to też się nad tym zastanawiałem. Jażeniówki w sklepie, w zamkniętym regale są w stanie dość znacząco podnieść temperature, a i pajączki się starają ukryć przed tym światłem, choć jak zawsze zdarzają się wyjątki ;-).

Frodo
04-11-2012, 17:15
:-) A co do wieku to sie pomyliles chlopaku z budyniu.

Hari
04-11-2012, 17:21
ale Ty głupi jestes....

bachus
04-11-2012, 17:31
Frodo żal mi ciebie, człowieku, znajdź sobie może ciekawsze zajęcie i nie udzielaj się w dyskusjach jeśli ci temat nie pasi, jakbyś nie zdążył zauważyć oświecę cię - twoje głupie żarty nikogo tu nie bawią więc zrób mi przysługę i odpuść sobie.

alice
04-11-2012, 18:04
szkoda ze tutaj nie da sie dac ignora na wypowiedzi poszczegolnych osobnikow :/

a jarzeniowki fakt potrawia podniesc temp, ale nie polecam..
czlowiek pier...ca dostaje z tym swiatlem, nie chce pomyslec o pajaku...

Robson
04-11-2012, 19:07
To czego mam użyc jako oświetlenia, żeby ładnie odzwierciedlało barwy pajączka itp.??

i`am
05-11-2012, 02:24
nie przekonasz sie dopuki sam nie sprawdzisz;] to tez zalezy charakteru danego pajaka;]

MaJSteR
05-11-2012, 03:32
raczej mało który pająk będzie chciał siedzieć w świetle... żeby go obejrzeć najprawdopodobniej będziesz musiał go złapać i posadzić w dobrze oświetlonym miejscu :/ ...ale nigdy nie wiadomo...

MaJSteR
05-11-2012, 03:34
więc wszystko jasne... frodo ma około 17 lat, a idiotyczne texty bierze od kolegów ze stolarni...

Frodo
05-11-2012, 03:52
Niewazne ile mam lat, jak moje odpowiedzi sa idiotyczne to nie wiem co sadzic o tych, ktore sa pisane na serio, nie chce mi sie juz cytowac ale wydaje mi sie ze wiecej bys sie dowiedzial na forum Pani Domu

neo
05-11-2012, 03:52
Frodo mi przypomina pewnego osobnika który był tu na forum kiedyś a mianowicie Punkersa. Wiec Frodo, Punkers miał twój poziom i moze powinneś sie z nim skontaktować byś znalazł przyjaciela z którym mógłbyś "żartować". ;)

MaJSteR
05-11-2012, 03:54
też go pamiętam... miły chłopak... :]

Nazar
05-11-2012, 04:13
Najsmieszniejsze jest to ze sobie napisal ze ma 25 lat:) BUhahaha

Diabolo
05-11-2012, 05:59
kompleks nizszosci :D

Sojkas
05-11-2012, 06:03
Sam sobie odpowiedziales, wiec po co post?
Ja swoje pajaki dogrzewam na czerwono i gerneralnie stoja w glebi szafki, wiec w polmroku. No ale po 1sze im to odpowiada (lasiodory) po 2gie juz sie na nie napatrzylem i teraz wole dac im spokoj.

Hari
05-11-2012, 08:29
Robson, chcesz ładnego oswietlenia i do tego ciepła? Zainwestuj w halogeny. Dają ladne swiatło w terrariach. polecam.

Robson
05-11-2012, 11:23
halogeny dla pajakow??

Mysza1983
05-11-2012, 11:39
Szwabskie (czyt. niemieckie) terraria są często oświetlone halogenkami, osobiście za dużo kosztowało by mnie o światło aby o nim poważnie myśleć.

Norysek
05-11-2012, 13:18
Może to chamskie albo samolubne ale muszę to zrobić:) Mam nadzieję że myster frodo przeczyta to w końcu. Te słowa są już raz umieszczone tez w temacie o oświetleniu ale zależy mi żeby frodo to przeczytał więc:
"Witaj Frodo. Przeczytałem wszystkie wiadomości które umieściłeś na terrarium.com.pl i doszłem do wniosku że nikomu tu nie pomogłeś. Na konkretne pytania odpowiadasz jakimiś śmiesznymi tylko i wyłacznie chyba dla Ciebie żartami. Jaki to ma sens że wogóle zabierasz głos tutaj? Wejdź sobie na www.sfd.pl i do działu "humor". To pośmiejesz się z innymi Tobie podobnymi ludźmi. Ja na przykład wchodzę na to forum jak chce się czegoś dowiedzieć o ptasznikach. Od niedawna wiem na ich temat więcej niż Ty, bo poznałem kilku porządncyh hodowców i teraz staram się odpowiadać na pytania a nie je zadawać jak było jeszcze całkiem niedawno. A amatorem kwaśnych jabłek nie jestem i takie uwagi zachowaj dla siebie. Bo nie chce już czytać czegoś na mój temat! Dzięki i zastanów się co i do kogo piszesz! Dzięki, jeśli Twój rozum ogarnął oczywiście natłok informacji! Pozdrawiam ludzi którzy coś sobą reprezentują:)"
No i oczywiście dodam że ptaszniki mogą mieć jasne światło. Nie koniecznie niebieskie albo czerwone. Ale jeśli się nie kryją przed nim to nie dla tego że jest miłe dla oka tylko chcą się ograć. A lepiej jeśli go nie widzą:)

Diabolo
05-11-2012, 13:31
niezle przemowienie :)
podpisuje sie pod tym :)

Hari
05-11-2012, 15:07
Oczywiscie. Nie mowie tu o jupiterach, ale o halogenach malej mocy. Teraz na rynku jest duze zroznicowanie tych zarowek. Zarowno na napięcie sieciowe, jak i stałe.
http://www.arachnophilia.de/terrarien/terra_u842_1045697932_b.jpg

Norysek
06-11-2012, 01:55
Piękna hodowla:) Chyba marzenie każdego z nas. Nieźle dają te halogeny. A światło z nich nie jest rozproszone i to jest+

Frodo
06-11-2012, 06:29
Tak do Twojej wiadomosci Norysek - przeczytalem, oczywiscie jest w tym duuuuuuzo prawdy, ale niestety nieraz nie moge sie powstrzymac jak widze takie pytania, to tak jakbym naprzyklad wszedl na forum i pytal co mam zjesc na sniadanie, niektore pytania sa tak debilne ze tylko tak forma wypowiedz do nich pasuje zreszta nie jest to rzadkoscia na forach bo na innych jest to samo, zdazaja sie madre pytania ale raczej naleza do rzadkosci wiec i odpowiedzi musz byc stosowne, rownowaga w przyrodzie musi byc :)

pppppp
06-11-2012, 06:30
w jarzeniówkach nie grzeje świetlówka tylko statecznik, podnieśc temp to za dużo nie podniesie a są i różne długości i kolory (nie tylko mleczno białe) ja mam np 20 W czerwoną, nie jest u pająków ale u boasa, którego czasem sobie ogladam w nocy siedząc przy kompie a co do halogenków to one za to grzeja sporo dlatego powinny być jak najmniejsze np widziałem, sam jestem na etapie budowy z segmentu mebli regału dla pajączków (narazie mam zrobiojne 4 terraria które są podzielone na 4 boksy czyli razem 16 - a bedą jeszcze dwa bo już mi się szkło skonczyło :)) - czyli całość bedzie miała 24) i bedzie w nich oświetlenie halogenkowe właśnie 9W - już kupiłem 250W transformator a jak bedzie za jasno pajączkom to halogenki bedą przyciemnione czerwoną plexi - proponuję wycieczkę do marketu budowlanego np nomi czy castorama mozna tam dostać wszystko :)

Norysek
06-11-2012, 09:11
Spoko Frodo ale coś mi się wydaje że Ty nie masz zielonego pojecia na temat ptaszników. A Twoje wypowiedzi są sto razy bardziej debilne niż te w tematach. Więc po co zawracasz ludziom głowe?

Frodo
06-11-2012, 15:39
A skad ty mozesz wiedziec jakie ja mam pojecie ?Ja sie opieram tylko na wlasnych doswiadczeniach i na opiniach hodowcow ktorych znam.I to co trzeba to wiem!

x ray
06-11-2012, 15:41
Panowie dajcie juz spokój ( oko za oko )......a metoda z wanna naprawdę jest dobra .

Atrax Robustus
06-11-2012, 17:15
I w ten oto sposob koncze 376 odcinek pokemonow.

42d3e78f26a4b20d412==