PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy => KOKOS:(



ralf
11-11-2012, 07:05
Mój kokos zaatakowało coś od środka boje się że jest to pleśń czy coś takiego. Zakryłem wejście do niego papierem, żeby tam nie wszedła moja Smithi. Nie wiem co z tym zrobić gdyż od kąd go włożyłem wcale tam nie weszła, ale wykopała tunel który znajduje się pod kokosem:( Nie wiem czy go wyciśgnąć bo ona siedzi pod nim w dziurze non stop:( Jeżeli miałbym, go wyciągnąć to czy mam zrobić coś z plastiku zeby miała sie gdzieś chować? Plastik chyba nie jest atakowany przez takie coś (np. pleśń)? Pomóżcie prosze.

MasterMike
11-11-2012, 07:13
Jesli moge doradzic to ja bym raczej wyciagna ten kokos i go dobrze obadał czym dokładnie jest zainfekowany,bo jesli to plesn to nic dobrego.poprostu go wyjmij ,umyj i wysusz a jesli jest w gorszym stanie poprostu włóz inny kawałek.pozdrawiam MasterMike

Frodo
11-11-2012, 07:39
:D I dobrze ze splesnial, kokosy wysluchaly widocznie mojego apelu. Ktos gdzies napisal ze jako kryjowke mozna wlozyc kokos i jak jeden maz wszyscy pchaja to badziewie. Łoby Cię spleśniały kokos w wąskiej bramie ścisnął HEJ :)

kazikrulz
11-11-2012, 07:57
jakies urazy z dziecinstwa Frodo ?:) ze tak kokosow nie lubisz

Neo2
11-11-2012, 07:58
Może kiedyś dostał kokosem, ja naprzykład dostałem pełnym kokosem w głowe od mojego brata ciotecznego :D

ralf
11-11-2012, 07:59
MasterMike dziękuje za rade wyciągnąłem i była to pleśń:( A do Ciebie Frodo jak jesteś taki mądry to niepisz głupot bo ktoś może to źle odebrać. Jeżeli możesz to napisz mi jaką najlepiej zrobić kryjówke dla swojego pupila?

Neo2
11-11-2012, 08:01
Z połówki doniczki proste i bezpieczne dla pająka. ;)

Hari
11-11-2012, 08:08
sądząc po wypowiedziach, to nie moze, a napewno dostał i tak juz zostało.

rastafaq
11-11-2012, 08:16
Hmmm, nie dostalem nigdy kokosem, odbierajcie sobie jak chcecie - niewiele mnie to interesuje. Kryjowke mozna zrobic z wielu rzeczy, tak jak ktos wyzej napisal z doniczki naprzyklad, albo poprostu tak ukladasz elementy dekoracyjne w terrarium ze jest duzo mozliwosci aby ptasznik sie tam wtulil. Nie lubie kokosow bo juz mi sie przejadl ten pomysl, kazdy tylko kokos i kokos.

Atrax Robustus
11-11-2012, 08:16
No dalej :)
Poobrazajmy sie jeszcze troche, bedzie smiesznie (wypiszemy wszystkich, ktorzy dostali kokosami w glowe w ciagu XX wieku i wysmiejemy ich, jacy to debile :D). W koncu to takie fajne i modne... sam sex normalnie legalnie... :>

E O T or this topic close_mode = on

Ralf -> W sumie wszyscy sie tych kokosow czepili (ja tez), a jest tyle pomyslow na kryjowki, ze zawsze da sie cos wykombinowac. Jezeli nie chcesz nic innego, niz kokos, to zabezpiecz go woskiem w miejscach, w ktorych styka sie z podlozem.. i postaw go w suchej czesci terrarium.
Natomiast ja proponuje wybrac sie do zoologika :)
Tam na pewno beda jakies ceramiczne kryjowki.. cos w stylu czaszek, zamkow, itd.
Pomyslow jest wiele :]

Frodo
11-11-2012, 08:20
Te rastafaq to chyba do mnie bylo...

Neo2
11-11-2012, 08:22
Sorx za tego kokosa ale niemogłem się powstrzymać :)

P.s Atrax ja dostałem kokosem ale nie uważam się za debila<===joke ;)

alice
11-11-2012, 12:26
heh a tym razem ja stwierdze ze moze Frodo tak jak i ja
1. nie lubi smaku kokosa :P
2. nie lubi gdy wszystko wszedzie wyglada tak samo

kurcze panowie troche wyobrazni i indywidualnosci..
mnie np podobal sie pomysl zrobienia kryjowki z klockow lego :]

i w tym temacie popieram Frodo, po co sie meczyc i kombinowac z kokosem ktory plesieje, robi niespodzianki, jak mozna wymyslec cos oryginalnego lub nawet oklepanego, a co nie sprawia tylu klopotow i nie pisac postow co tydzien gora dwa ze splesnial mi kokos tudziez mini forma skorupka z orzecha :P

alice
11-11-2012, 12:29
atrax dobre dobre, kupie ktoremus zamek i nazwe go xiezniczka :) chyba ze okaze sie samcem zawsze moze byc Iktorn (czy jak sie tam wabil xieciunio z gumisiow)

pozdro

Spellcaster
11-11-2012, 13:44
Po tym co tu przeczytalem wypie......em kokosa i zrobilem kryjowke z deski klozetowej i spinaczy do bielizny :P

Atrax Robustus
11-11-2012, 14:31
heheh :]
Wiec szykuje sie nowa saga gumisiow :]

Neo2
11-11-2012, 15:58
Bo Gumisie skaczą tam i siam... Gumiś to fajny miiś :D

Ksieńciunio miał na imię Ightorn, wiem bo oglądałem wczoraj z siostrzenicą(swoją drogą całkiem fajna bajka) :P

Neo2
11-11-2012, 16:00
AA jeszcze był Toudi, przy każdym odcinku w którym rozmawiał z ksieńciuniem to leżałem ze śmiechu hehe

alice
11-11-2012, 16:30
hehe dokladnie.. swoja droga dobre imiona tam idzie dla pajakow znalezc.. nadrzewne zawsze moga byc gumisiami :P
a Toudi fakt... chyba przyszle imie dla mego Crawshayia bo rozwala mnie jego zachowanie dokladnie tak jak zachowanie Taudiego :]

krzdab2150
15-11-2012, 07:37
Ja mam tylko jeden kokos (łupinę) w terrariach, wydezynfekowałem go solą i wrzątkiem i jest OK. Dlatego kokos, że kryjówki pająków i tak przykrywam ziemią (jest wtedy grota+górka ziemi :P) i po prostu nic nie widać.
Nie pleśnieje - nie ma jak dobrze przygotowany kokos. ..

wrona84
15-11-2012, 14:43
hehehe

wrona84
15-11-2012, 14:53
a w czym widzisz problem ze ktos posty o kokosie (orzechu) pisze co tydzien ,dwa.jak w temacie widzisz ze jest splesnialy kokos to tegop posta olewasz i tyle.chyba ze miewsz stany maniakalne i musisz wtedy przeczytac wszystko co jest na forum od deski do deski.to wtedy rozumiem twoja wypowiedz:)

42d3e78f26a4b20d412==