PDA

Zobacz pełną wersję : Do hodujących dużą liczbę pająków



bachus
25-11-2012, 14:43
W jakich warunkach trzymacie ptaszniki, mając ich nieraz ponad 50 gatunków ??? W pudełkach, pudełka w szafie, szafa w piwnicy, w terrariach, faunaboksach czy jak ?? :)

Atrax Robustus
25-11-2012, 14:50
Niektorzy przeznaczaja specjalnie cale pokoje na regaly z terrariami. Ja nie mam duzo pajakow,wiec nie musze sie wysilac, ale wielu hodowcow projektuje sobie takie niewielkie pokoiki, w ktorych chowane sa ptaszniki w faunaboxach postawionych na regalach. Z reguly rezygnuje sie wtedy z pokaznych i ozdobnych terrariow szklanych.

Serpent
25-11-2012, 15:05
ja swoją gromadkę trzymałem w piwnicy w terrariach jak i v-boxy oraz wiekszosc w pudełkach plastikowych, wbrew pozorom ptaszniki tyle miejsca niezajmuja ile się zdaje osobom niezajmującym się nimi.

Pozdrawiam
Serpent

Frodo
25-11-2012, 15:10
Nie wiem co to za przyjemnosc trzymac pajaki w pudelkach czy Faunaboxach,nie ma zadnego efektu i pajak tez nie ma za dobrych warunkow.Nie popieram czegos takiego.

bachus
25-11-2012, 17:02
Nie chodzi mi o to ile zajmują miejsca, tylko czy osoby trzymające sporo pająków kierują się po prostu chęcią posiadania dużej kolekcji, czy raczej walorami estetycznymi + radością obcowania, obserwacji zwierzaków. Muszę się zgodzić z Frodem, dla mnie ma sens trzymanie pająków w terrariach gdzie można im "zbudować" kawałek naturalnego środowiska, bo co to za przyjemność mieć 50 pająków w pudełkach w piwnicy, rzucić im co pare dni robala itd.

Awikularia
26-11-2012, 04:01
Ja wkladam do szklanych, wyposazonych terrariow podrosniete samice. Maluchy i podrostki trzymam w mniejszych pudelkach, nie ma sensu wykonywac szklanego terra dla malucha 3 cm. Kiedy jakis pajak dorasta i zatrzymuje go dla siebie, wtedy moj mezczyzna robi terrarium. Mam je na regalach (w sumie to regaly dopiero zamowilismy, teraz pajaki sa na lawie, na jednym regale i pod lawa). Nie moge sie doczekac konca remontu i uporzadkowania pokoju... :)

Snuk
26-11-2012, 06:21
ja swoje młode pająki trzymam w pudełkach po kliszy albo po sałatce a zaś dorosłe duże samice trzymam w terrariach

Frodo
26-11-2012, 06:23
Niektore "hodowle" przypominaja bardziej kolekcje, ostatnio gdzies na forum ktos pisal ze West czy inny badacz trzyma w malych pudelkach bo nie mialby czasu na opieke nad duzymi terra. Jak sie nie ma czasu to sie nie kupuje zwierzat a przynajmniej nie takiej ilosci zeby nie miec czasu :)

Hari
26-11-2012, 07:59
Mlode mam poupychane w zbiorownym inkubatorze na jajka wszelkiego rodzaju, wyleg swierszcza itp, zeby sie dogrzewały. Troche starsze grzeją sie na terrarium z gekonem, a duze mają juz przyzwoite warunki i sa na wiekszym widoku.

Foxtrott
26-11-2012, 08:07
ja mam w kodakach, pojemnikach na mocz, pudełkach po surówce, faunaboxach, terrariach szklanych.
Frodo... widziałeś kiedyś w telewizji np hodowlę węży nastawioną na pozyskiwanie jadu???

Mort_80
26-11-2012, 09:29
Frodo wyślij do R. Westa maila treści, że jest lamerem, bo nie trzyma pająków w dużych terrariach - może mu się coś odmieni ;-) A a'propos faunaboxów: są przecież przeróżnej wielkości. Można dostać nawet takie wysokości 40cm i więcej. Ja np. trzymam P.fasciatę w faunaboxie... pająk ma 3,5 cm ciała. Faunabox ma wymiary 30x15h30 cm i jak na razie w zupełności mu wystarcza, tym niemniej planuję przenieść pająka do terrarium szklanego o wysokości 45cm i podstawie 20x25, a miejsce rzeczonej fasciaty zajmie w faunaboxie P.irminia :)

iwan
26-11-2012, 09:57
jesli ktos ma fotki takich duzych hodowli to prosze o dolaczenie

small
26-11-2012, 11:22
> jesli ktos ma fotki takich duzych hodowli to prosze o
> dolaczenie

http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?s=&threadid=19740&perpage=15&pagenumber=1

GALN
26-11-2012, 11:36
a ja trzymam wszyskie moje pajączki w barku zamiast piwa Barek jest ogrzany w różnych pojemnikach ,do przypraw ,do mąki cukru czworokątne sześciokątne od koloru do wyboru przynoszę ze sklepu jak mi nie schodzą ,tak jak Awi napisała jak moje pajączki dorosną kupię im na gwiazdkę po terrarium z prawdziwego zdarzenia
nie wyobrażam sobie jak bym miał im teraz z osobna terra zakładać nie wiem ile ich mam teraz bo nie liczyłem ostanio ale takim 1-7 wylinka fundować terra to bezsens bo się biedaczki pogubią .Byłem ostanio na oględzinach pająka którego sprzedałem znajomy poprosił mnie żebym zerknoł na niego bo jest jakiś dziwny pojechałem i okazało się że jest trzymany w terra 25szer 40dł 25 wys był cały łysy doradziłem mu go przenieść do pojemnika 10 na 10 pajączek 6 wyl moim zdaniem pająki najlepiej trzymać w pojemnikach dostosowanych do ich wielkości jest im lepiej wtedy i nikt mi nie powie że nie mam racji .

krzdab2150
26-11-2012, 11:47
A to mój narożniczek - zamiast szafy. Stelaż stalowy prosty przykręcony do ściany, na nim stoją na półkach terraria. Jest jeszcze duże terra w drugim końcu. Jest tam cambridgei i... mysz.

Mysza1983
26-11-2012, 12:09
Jeżeli jesteś estetą. Hodowcy wystarczy plastikowe pudełko. A po co komu ładne terraria w piwnicy?

iwan
26-11-2012, 12:46
dzieki za link i foto. (kiedys bede takie mial :)

Awikularia
26-11-2012, 15:53
Ja mam w pokoju... Jakbym miala w piwnicy, pewnie sie bym nie wysilala :P Krzdab, widze ze powiekszasz hodowle :)

Mysza1983
26-11-2012, 17:48
Ja do piwnicy mam zamiar przenieść małą hodowle świerszy, bo w nocy myśle że @#%$#^%#%$^%$ z nimi zrobie. Teraz mam same małe, a ich dużi rodzice urzyżniają torf w terra :-).
Pajączki wole mieć na widoku "pańskie oko konia tuczy".

GALN
27-11-2012, 04:24
krzdab2150 te wysokie terra na szafie to kupione czy robiłeś ? Jaka cena .

Frodo
27-11-2012, 05:38
Sam sobie wyslij, wyrazilem tylko moje zdanie, ze mi sie takie cos nie podoba. Galn - znaczy sie ze co, jak bedzie w duzym terra to wylysieje <hahaha>, jakas omkła teoria. U mnie w terra maja sie dobrze, nie lysieja, jedza normalnie, nie maja problemow z lapaniem, przeciez jak wrzucisz swierszcza to on tez sie rusza a nie czeka az pajonk do niego podejdzie.

Snuk
27-11-2012, 07:04
ja mam małe pytanko bo niechce otwierać nowego tematu. Czy wszsyscy którzy trzymają pająki w terrariach szklanych oświetlają je czy nie

Foxtrott
27-11-2012, 07:07
ja nie oświetlam nic

Łukasz
27-11-2012, 07:43
ja małe ptaszniki trzymam w małych przezroczystych pojemniczkach np na mocz lub takie inne malutkie jakies... Te wieksze juz w faunaboxach no a dorosle w terrariach ładniuskich szklanych :) na ptaszniki mam zrobiona w pokoju specjalna polke dla nich.

Awikularia
27-11-2012, 08:08
Ja tez nie mam oswietlonych ani dogrzewanych terrariow.

Foxtrott
27-11-2012, 08:17
a jaka masz temp w pokoju Awi??

Awikularia
27-11-2012, 10:22
25 stopni.

Hari
27-11-2012, 10:28
To sie nie dziwie...
25 stopni to nawet w ogrzewanym inkubatorze nie moge uzyskac :) Ech to...C.O.

krzdab2150
27-11-2012, 12:03
Powiększam hodowlę, powiększam ale "maximum capacity" jest nieprzekraczalna i ograniczona rozmiarami konta. Myśle o pewnych innych ruchach, ale mam jeszcze czas i miejsce na kilka pająków. Potem pomyśle [hmm, czy ja tak naprawdę potrzebuję łóżko w pokoju - ale byłoby miejsca :)) ]
GALN-> wszystkie terraria robię sam. Jak ktoś chce podeśle foty na maila (czy ja już tego dzisiaj nie pisałem, może mi posta wywalono, bo bzdury jakieś popisałem ?!)
Ogrzewam żarówkami, nie doświetlam. Temperatura mi wariuje w pokoju, jak nie napalę w piecu to mi się szybko wychładza - to dlatego.

krzdab2150
27-11-2012, 12:04
kąta miało być, bosh jeszcze błędy ortograficzne na stare lata...

bachus
27-11-2012, 16:18
Ja oświetlam lampka z biurka jak temperatura spada, żeby dogrzać, ale tylko w dzień. W nocy czerwona żarówka.

GALN
28-11-2012, 03:38
co tam błędy ortograficzne jak by w moich posach ich nie było o nie był by to galn :))krzdab prześlij mi parę fotek jak masz na maila galnn@wp.pl przez 2 n.Z ogrzewaniem mam to samo mam 7 pokoi i jeszcze masę innych zakamarków palę w piecu i jeszcze w kominku temperaura w tym czasie 26 stopni ale w nocy jak mi wygaśnie w piecu to autmatycznie spada :( chcę zrobić jakiś regał jak pajączki dorosną z bocznymi ścianami i tylnią ścianą ocieplaną styropianem aby obniżyć koszty energi heheheheheheh coś mi się wydaje że choduję tylko pająki i kota przez tą energię.

wesoly grabarz
01-12-2012, 14:08
Przeslijcie na adres wawri2@wp.pl fotki terra, ale czesc gorna.
Zrobilem sobie terra ale nie wiem, jak wykonczyc od gory.
Bardzo prosze o pomoc.

42d3e78f26a4b20d412==