PDA

Zobacz pełną wersję : P.irminia



RAF_AL
20-12-2012, 03:29
Czesc. W lato mam miec pierwszego ptasznika, ale chiclabym juz teraz ustalic jaki to ma byc ptasznik by dowiedziec sie o nim jak najwiedzej, Ostatnio pytalem sie czy moge miec a.metallica ale odradziliscie mi go a poleciliscie irminie. Czytajac opis irmini dowiedzialem sie jednak, ze moze byc nieco agresywny i szybko biegac i daleko skakac. Wiec czy moge miec p.irminie jako pierwszego ptasznika? Z gory dzieki za odp.

Jimbo
20-12-2012, 03:41
A nie lepiej jakiegoś naziemnego ?

Nazar
20-12-2012, 03:42
Ja jednak radze kupic jakiegos naziemnego ptaszora. Jakas brachypelme. Zdecydowanie latwiejsze w hodowli, nabierzesz wprawy i pozniej za nadrzewne sie wezmiesz. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

Nazar

WojtasWroc
20-12-2012, 03:48
na początek kup najlepiej pajaczka naziemnego
i tak jak pisza wyzej najlepiej brachypelme
polecam Ci smithi ( ładny i bardzo spokojny )

:)

RAF_AL
20-12-2012, 03:51
Wiem czytalem duzo o smithi i wogule o bachypelmach ale w ostatnim moim poscie napisano mi ze nie nabiore wprawy w nadrzewnych majac naziemne. Nadrzewne bardziej mi sie podobaja, wogule jakos bardziej mnie do nich ciagnie. Poczytam sobie o nadrzewnych i naziemnych do czerwca i wtedy padnie decyzja. Dzieki :)

RAMMSTEIN1
20-12-2012, 04:00
jeżeli juz z nadrzewnych to polecam własnie albo P. irminia albo P. cambridgei ;)

IMHO lepsza P. irminia :D

RAF_AL
20-12-2012, 04:04
Tylko troche sie boje bo jestem alergikiem - pylki traw, pylki drzew, zyto i wogule w dodatku baardzo nasilone sa te alergie :(

RAMMSTEIN1
20-12-2012, 04:15
to ze jestes uczulony na pylki traw itd.
nie znaczy ze będziesz uczulony na jad ptasznka chociaz jest na to pewne prawdopodobienstwo ;)
ale nie przejmuj sie, agresywnosc P. irminia zalezy od osobnika, moze trafi Ci sie malo agresywny osobnik ;) a jezeli bedziesz uwazal napewno Cię nie ukasi ;) polecam te pajaczki, sa naprawwde fajne.

RAF_AL
20-12-2012, 04:18
Tak, wlasnie caly czas o nich czytam, juz wiem gdzie postawie terra. Tylko czy jak dam mu galezie to terra to beda plesniec prawda, i nie wiem wlasnie co z tym zrobic bo kazda galaz jest ograniczna :).

RAMMSTEIN1
20-12-2012, 04:23
to nie dawaj galezi.
pajak sam zrobi sobie gniazdo i będzie ok :)

albo wczesniej wygotuj, wysusz i nie powinno sie nic stac ;)

RAF_AL
20-12-2012, 04:25
Masz mozniwosc zrobienia forki terra swojej irmini (wlacz gg to pogadamy)

Atrax Robustus
20-12-2012, 06:15
W sumie mozesz kupic irminie. Hodowla nadrzewnych jest zupelnie inna niz naziemnych, wiec na nich sie zbytnio nie poduczysz, chyba ze kupisz sobie cos wyjatkowo szybkiego.

walter
20-12-2012, 08:23
A ja radzilbym jednak jako pierwszego nadrzewnego A. avicularie, tyle ze juz taka podrosnieta.
Problem z utrzymaniem wlasciwych warunkow i smiertelnoscia wystepuje wsrod mlodych avicularii, natomiast ze starszymi nie ma juz takich klopotow.
Odpada wtedy problem agresywnosci - ewentualne ukaszenie rowniez nie jest grozne.
Mnie rowniez podobaja sie nadrzewne i zaczelem wlasnie od A. avicularii - zero problemow.
Mialem przez dwa tygodnie P. fasciata ale zdecydowalem sie oddac je znajomemu, duzo bardziej doswiadczonemu z ptasznikami nadrzewnymi.

Jesli chodzi o wlozenie jakiejs galezi do terrarium, jesli udaloby Ci sie dostac kore drzewa korkowego, jest to najlepsze rozwiazanie poniewaz masz 100% pewnosci, ze nie zaplesnieje i calkiem niezle wyglada.
W zalaczniku fotka takiej kory w nowym terrarium szykowanym dla A. avicularii (bede musial tylko drania zlapac i przeflancowac :)

RAF_AL
20-12-2012, 09:24
Dzieki za fotke, przyda mi sie napewno :)

Awikularia
20-12-2012, 09:46
Mozesz tez kupic w sklepie zool. korzen taki jak do akwariow, sa takie dosc wysokie i dlugie. Postawisz pionowo, a pajak sobie zbuduje kryjowke. Pamietaj, ze ogromna wiekszosc P. irminia robi gniazda tuz u podstawy korzenia.

bart1990ek
20-12-2012, 13:41
raczej zanim kupisz sobie nadrzewnego, lepiej zebys jush posiadal praktyczna wiedze na temat pajakow, nie tylko teoretyczna

Atrax Robustus
20-12-2012, 13:55
To tez fakt. Przede wszystkim powinno sie obserwowac reakcje pajakow i nauczyc sie ich "taktyki zaskoczenia", ktora dziala w ten sposob, ze odpoczywajacy sobie w spokoju pajak moze blyskawicznie zaatakowac.
Ja Poecilotherie kupilem gdzies z poltora miesiaca po pierwszym pajaku (smithi). Fakt, mialem jeszcze wczesniej sporadycznie kontakt z ptasznikami i to dosc agresywnymi, ale moja wiedza wowczas byla bardzo mala, wiec chcialem zaczac od czegos spokojnego, zeby zobaczyc "jak to jest na dluzsza mete" ;)... W koncu wyszlo tak, ze moj smithi to najagresywniejszy z moich ptasznikow, gdyz regalis jest bardzo "opanowana", a lividum ucieka do norki przy jakimkolwiek niepokojeniu.

RAMMSTEIN1
20-12-2012, 13:55
kazdy musi zaczac od jakiegos pajaczka ;)
nadrzewne sa szybkie wystarczy uwazac aby nie uviekl i wszystko będzie ok :)

Atrax Robustus
20-12-2012, 14:00
Ja niestety nie mialem szansy uczyc sie hodowli nadrzewnych na jakichs lagodnych gatunkach, gdyz swojego czasu moja Poecilotheria byla bardzo agresywna, a czasem potrafila byc plochliwa i pewnego razu jak wrzucilem jej swierszcza, to tak sie przestraszyla, ze sekunde pozniej byla juz daleeko poza terrarium.

bachus
20-12-2012, 16:49
Mój pierwszy i jak narazie jedyny ptaszor to właśnie p. irminia, jest zupełnie nieagresywna, jak tylko otwieram terra chowa się do gniazda, jest troche problemu z łapaniem jak coś trzeba w terra przemeblować, ale to kwestia nabrania wprawy.

Co do korzenia to ja włożyłem swój do garnka, zalałem wodą, wsypałem kilka łyżek soli i pogotowałem dwie godziny, później godzinę w piekarniku, poźniej owinąłem papierem żeby sie nie kurzył, luźno, żeby wysechł. Podłoże (włókno kokosowe) w brykiecie zalałem wrzątkiem, część wysuszyłem w piekarniku, do terra na spod wsypałem wilgotne, na wierzch suche, położyłem korzeń bezpośrednio na podłożu i tak stoi już jakiś czas i mimo zwilżania kilka razy dziennie nie pleśnieje ani trochę. Mam do tego ogrzewanie w środku i mały wentylatorek z procesora na siatce wentylacyjnej :P

RAF_AL
22-12-2012, 02:23
Irmini nie bedzie, Tata gdziesz preczytal ze moze wyskoczyc z terra a mam 2 letniego brata i sie boja. Wiec moze Grammostola rosea dla poczatkujacego?

RAMMSTEIN1
22-12-2012, 02:42
hmmm....
tia skoczy na 2 m ;]

jezeli chcesz Grammostole to polecam aerostriata lub pulchra ;]

chociaz wszystkie Grammstole sa fajne :)

RAF_AL
22-12-2012, 02:51
Nie chodzi ze na 2 metry tylko jakby uciekla to brat zaczalby manipulowac zwierzem kiedy nikt by nie widzial i nie chce tego, dlatego nie chce skaczacego dla dobra zwierzaka i brata. Rosea nie moze byc?

walter
22-12-2012, 08:36
W takim razie zupelnie odpadaja wszystkie nadrzewne - wszystkie doskonale skacza i bardzo szybko biegaja.
G. rosea jest idealnym ptasznikiem na poczatek - nawet jesli trafi sie osobnik psychiczny.
Nalezy jednak pamietac, ze jesli brat lub ktokolwiek inny bedzie pchal lapy gdzie nie trzeba, nawet lagodna rosea potrafi sie wkorzyc i zaatakowac.

RAF_AL
22-12-2012, 08:41
To nie grozi, dostep do zwierzat mam ja tylko i wylacznie :)

progor
02-01-2013, 09:35
co z terrarium dla molodego P.irmina ?

nie bede sie przecież pakował w akwarium 20x20x40.
moja G.rosea zyje sobie w pojemniku na mocz i jej dobrze bo mała jeszcze, ale czy dla irminy nie bedzie to za niskie??

Neo2
02-01-2013, 09:41
zależy która wylinka, możesz sprubowac w butelce dobranej do wielkosci pająka, albo poszukaj w sklepach są takie plastikowe wysokie

42d3e78f26a4b20d412==