PDA

Zobacz pełną wersję : rozmnażnie



DragoN16
06-02-2013, 06:13
więc tak mam samice co kilka dni temu miała swoją 11 wylinkę i chciałbym ją rozmnożyć to byłby jej pierwszy raz:D wiem że jak by była jurz gotowa to mniej jaj będzie itp.... chodzi o to że gdzieś czytałem że rozmnaża sie ją po 10 wylince, lecz chciałbym to odwas usłyszeć czt moge ją jurz rozmnoży i jak tak to co mam robić by sie udała znaczy czy mam je(pająki) szturchać jakimś kijem żeby trafiły na siebie czy je to rozprasza, wiem terz że taki temat był jurz wiele razy lecz niewiem czy tak samo sie to robi w wypadku wszystkich rodzajów (gatónków) pająków bardzo prosze o odpowiedzi bo wole usłyszeć to odwas nirz czytać różne niektóre zle artykuły.
z góry dziękuje za odpowiedzi

butcher
06-02-2013, 06:35
niedawno doradzales komus jak ma zabrac kokon (dla przypomnienia - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=25379&t=24766#reply_25379 ) a dzisiaj pytasz sie jak dopuscic pajaki?! wlasnie to najbardziej denerwuje mnie na forum-wielu dotradcow nie majacych pojecia na dany temat. w dwa miesiace pona d sto postow-robi wrazenie.tylko pogratulowac.
w odpowiedzi: kijem pajaczka kijem :)))))))

Nazar
06-02-2013, 06:50
Stary a co ma jedno do drugiego??? Jesli wiedzial jak mozna to zrobic to napisal, wcale nie musial miec z tym bezposredniego kontaktu.
Widze ze Ci sie nudzi i szukasz zaczepki...

Pozdrawiam

Nazar

DragoN16
06-02-2013, 06:54
ej wzięcie kokonu a stworzenie wrrónków do zrobienia tego kokonu niema nic wspólnego ze sobą (przynajmniej mi sie tak zdaje)
a mnie denerwóją osoby wtrącające się, piszące odpowiedzi nienatemat

Robin
06-02-2013, 06:56
Nie jestem znawcą jeśli chodzi o pająki, hoduję je od niedawna, ale nawet mnie rozśmieszyła Twoja sugestia z patykiem. Piszesz tak jakbyś nigdy nie miał do czynienia z pajączkami, przecież one przy wszelkich tego typu manipulacjach, jak trącanie, popychanie itp. bardzo się stresują. Zrób tak a będziesz miał w rogach terra, dwa skulone ze strachu pająki. Podejrzewam że w takim wypadku nie będzie im się śpieszyło do "konsumpcji związku". Poza tym chyba poszczególne gatunki różnią się w tych sprawach, u jednych kopulacja przebiega gładko, u innych to ciężka sprawa (poprawcie mnie jeśli gadam głupoty). Jeszcze jedna sprawa tak poza tematem... Twoja ortografia to porażka. W edytorach tekstu jest coś takiego jak opcja sprawdzania pisowni, wypada przed wrzuceniem jakiegoś tekstu po prostu jej użyć.

Pozdrawiam
Bartek

DragoN16
06-02-2013, 07:05
a gdzieś czytałem że trzeba jakoś patykami murinusy popychać żeby trafiły na siebie czy jakoś tak

small
06-02-2013, 07:09
DragoN16 napisał(a):

> a gdzieś czytałem że trzeba jakoś patykami murinusy popychać
> żeby trafiły na siebie czy jakoś tak

Tak w naturalnym srodowisku zajmuja sie tym Tanzanscy eskimosi ;>>>

Miszqa
06-02-2013, 07:36
hehehe LOL, z tymi eskimosami dobre:D

DragoN - wpierw nie na temat, używaj słownika ortograficznego czasem bo aż nie mozliwe, żeby robić takie błędy - robisz to specjalnie?;)

Apropo rozmnażania - poszukaj na forum, było o tym xxx razy:)

Awikularia
06-02-2013, 08:52
Dopiero po 10 wylince? Cos ty, gotowe do rozmnazania sa juz po 5. Szczegolnie Brachypelmy i Aphonopelmy... :>

loko
06-02-2013, 09:17
buther... ja sie znam na fizyce czastek ... a nigdy ich na oczy niewidziałem, pomimo tego moge sporo na ten temat powiedziec...
doswiadczenie jest wazne, ale nie jest konieczne...
tak sadze.
:)

Adi_88
06-02-2013, 09:59
właściwie to jestem dyzgrafem i niemam czasu sie pier............... i zaglądać do słownika a po drugie pytam sie na serio bo niechce zonka przy dopuszczeniu ich do siebie

Adi_88
06-02-2013, 10:00
a i to ja pisze z kompa sąsiada adiego :)))))) Dragon16 :)))

rastafaq
06-02-2013, 10:15
Drogi Robinie niestety gadasz glupoty,bo ja nakierowuje pajaki patykami przy rozmnazaniu, oczywiscie zalezy to tez od gatunku ktory sie rozmnaza, a kolega Dragon nie byl tak laskawy i nie napisal o jaki gatunek chodzi.Z nakierowywaniem patykiem nie wyszlo mi ze Stromatopelma ale to sa dziwne pajaki a np.Cambridgea, Ceratogyrusa czy Spinifera tak zaganialem i bylo ok.

morda
06-02-2013, 10:22
Pająk po 11 wylince może być jeszcze niedorosły. Nie czytaj aż tak szczegółowo opisów - czasem pająki osiągają dojrzałość płciową później niż po 11 wylince. Nakieruj samca na samice (najlepiej by się stykały nogami). Albo samica ucieknie albo będzie kopulować. Mówię to z własnego doświadczenia. Jak uceika spróbuj tak jeszcze ze dwa razy. Jeśli to się będzie powtarzało to znaczy, że nie jest jeszcze gotowa.

Robin
06-02-2013, 10:32
No jak pisałem znawcą nie jestem :-). To było tylko moje gdybanie na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Co daje takie popędzanie pająka? Przecież one chyba się wyczuwają?

rastafaq
06-02-2013, 10:34
Jak nakierujesz to poprostu szybciej dojdzie do akcji :P Bo tak to czasem mozna dlugo czekac.

Robin
06-02-2013, 10:40
Kumam, dzięki za wyjaśnienie :-).

Pozdrawiam
Bartek

small
06-02-2013, 10:42
> Nakieruj samca na samice (najlepiej by się stykały nogami).

Ostatnio mialem okazje dopuszczac pierwszy raz pajaki i w zyciu nie wpadl bym na pomysl, aby na kierowac samca na samice czy tez popychac samca kijkiem... :/
Wpuscilem dojrzalego samca P. cambridgei do samicy, ktora siedziala w swojej kryjowce za kora. Samiec krotka chwile po wpuszczeniu wszedl na 2 kore zaraz obok kryjowki samicy. Zaczal delikatnie uderzac odnozami pokazujac swoja gotowosc do kopulacji oraz w celu wywabienia samicy z kryjowki. Samica odpowiedziala kilkoma uderzeniami i opuscila swoja kryjowke zblizajac sie do samca. Potem przez kilka minut kontynuacja 'tanca godowego' no i przejscie do konkretow. Po kopulacji samiec szybko uciekl a samica spokojnie wrocila do swojej kryjowki. Teraz czekam az samiec znowu sie napelni i dopuszcze go jeszcze raz dla pewnosci.
Nie wiem po jaka cholere nakierowywac na siebie pajaki albo popychac je... ??? Skoro przetrwaly tyle milonow lat to zapewne wiedza: gdzie, kiedy co i jak... :)

PS. Jak tak dalej pojdzie to niektorzy beda brali samca do jednej a samice do drugiej reki i na chama wpychali bulbusy... :////

msk
06-02-2013, 11:00
Wiem, ze to brzydko z mojej strony i w ogole jestem sk***** zeby sie tak przyczepiac, ale jak widze "terz", "jurz", "nirz" to nie wiem co o tym myslec.

Czy to slang jakis nowy mlodziezowy?
L33t sp33(h h4xk0rz?
[]-[] [] []D []-[] (o) []D ?
Czy co?

morda
06-02-2013, 11:18
Zwykle kończyło się tak, że samiec zamiast bębnić chodził sobie i zwiedzał. Próbowałem kilka razy "naturalnie" - zawsze kończyło się wielkim spacerem.

rastafaq
06-02-2013, 14:31
small, po taka cholere zeby nuie czekac 2 godziny przed nimi, a rozmnazanie P. cambrdigei to malina w porownaniu z innymi wiec sie nie dziw ze nic nie musiales robic. I tak dla wyjasnienia "pomaganmie" nie jest konieczne ale czasem ulatwia sprawe.

Awikularia
06-02-2013, 15:29
Dolacze sie do kilku poprzednikow. Ptaszniki naziemne "nakierowuję" na siebie pedzelkiem badz penseta. Tez nie mam czasu czekac po kilka godzin... Nadrzewne kopuluja natomiast w sposob opisany przez small'a. Kiedys probowalam "naturalnych" metod, ale po poltorej godzinie lazenia pajakow zniecierpliwilam sie i je popchnelam do siebie. No i zakopulowaly....

small
06-02-2013, 15:36
rastafaq napisał(a):

> small, po taka cholere zeby nuie czekac 2 godziny przed nimi, a
> rozmnazanie P. cambrdigei to malina w porownaniu z innymi wiec
> sie nie dziw ze nic nie musiales robic. I tak dla wyjasnienia
> "pomaganmie" nie jest konieczne ale czasem ulatwia sprawe.

No i spox juz wsio wiem...

rastafaq
08-02-2013, 08:04
Awi, nie wszystkie nadrzewne tak łatwo się rozmnaza, dla przykladu Calceata jest agresywna bardzo do samca i ogolnie jakas oziebla, przynajmniej moja

Awikularia
08-02-2013, 11:40
Polemizowalabym czy S. calceatum jest ptasznikiem nadrzewnym. Dziwnym co najmniej... Moje przy probie laczenia byly bardzo grzeczne. Ale nie chcialy, ale to juz inna bajka. Natomiast najgorszy hard core mialam z P. murinus... W trojke ich pilnowalismy, a i tak nie bylo latwo.....

rastafaq
11-02-2013, 05:06
Calceata jest jak najbardziej nadrzewnym, moze sie nie zachowuje ale budowa i zachowaniem przypomina raczej nadrzewnego

Awikularia
11-02-2013, 08:21
Nie, no oczywiscie, ze ma budowe nadrzewnego, to jest jak najbardziej oczywiste. Tylko to takie polaczenie budowy nadrzewnego z zachowaniem naziemnego ;).

42d3e78f26a4b20d412==