PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić albo co zastosować zamiast blachy perforowanej



KnockeR
15-05-2014, 10:39
Gdzie można kupić w Poznaniu paski takiej blachy ?

mrmoon
15-05-2014, 11:59
ja mam moskitiere wklejoną. W dobromirze wraz z taśmą do kupna, tylko zalezy ajki to ziwrzak bedize.

SławekS
15-05-2014, 12:29
Zależy co masz zamiar trzymać w takim terra bo u mnie juz albopilosum l5 poradził sobie z plastikową moskitierą :(

w razie czego można zastosować metalową siatkę o małych oczkach lub dla ludzi z duużą ilością czasu nawiercić blachę odpowiednio gęsto ale ostrzegam że jest to strasznie czasochłonne choć efekty nawet fajne.

jak masz terra z OSB albo innych rzeczy "drewnopochodnych" też można to nawiercić tylko że wtedy krawędzie otworów wychodzą postrzępione i wygląda to dość nędznie

dla niezbyt "dociekliwych" pająków można zamontować takie małe kratki wętylacyjne do drzwi (coś koło 5 cm średnicy) tyle że jak się uprze to w kilka dni je przegryzie.

więcej pomysłów nie mam może są i inne lepsze sposoby ale ja ich nie stosowałem

podaj dla kogo ma być terra to będzie łatwiej coś wymyślić

p.s dla blondi zastosowałem osłonę wentylatora z kompa (taka z drutu :)) fajnie wygląda ale nawet karaczany przez nią wieją wieć musze nad nią popracować

mordd
15-05-2014, 14:29
Nie najpiękniejsze, ale skuteczne: aluminiowe prowadnice do tynku, do kupienia wszędzie. Mają mniej otworów niż tradycyjnie stosowane blachy - trzeba to uwzględnić i zwiększyć powierzchnię wentylacyjną.
A doskonałym źródłem perforowanej blachy są głośniki od starych magnetofonów i adapterów:) Kilka terrariów w ten sposób wentyluję...

fat_bart
17-05-2014, 06:07
a ja proponuje plexe - zrobienie dziurek to nic, a prezentuje się całkiem niezle i jest tania

pozdro

Mostek1
17-05-2014, 23:26
Rozbierz filtr powietrza (chodzi o te większe w kształcie koła) uzyskasz ajny paseczek siatki ocynkowanej- jednak jest taka cienka że dorosły pająk może ją przegryść.
Siateczka do szlifowania tynku- ten sam problem.

42d3e78f26a4b20d412==