PDA

Zobacz pełną wersję : Selenocosmia javanensis- ma ktoś o niej info?



Slay
25-09-2013, 21:46
Widziałem ostatnio jej zdjęcia na :http://www.southcoastinverts.com/caresheets/vietblack.htm
Jest tutaj wprawdzie opis ogólny wymiarów, temperamentu itp.
Interesuje mnie jednak to czy ma ktoś jakieś doświadczenia w jaj chodowli.
Pozdro!!

Gacek
26-09-2013, 02:21
na tej stronce ktora podałes masz podane wszystkie podstawowe informacje na temat tego pajak. a co do doswiadczenei to nie posiadam tego pajaka w swojej hodowli ;]

morda
26-09-2013, 03:57
Szybka, agresywna, jadowita.... :P

rastafaq
26-09-2013, 05:33
I właśnie taka ma być.Co do hodowli to bede ci mógł coś więcej powiedzieć za rok :D

Slay
26-09-2013, 05:58
Wiem ,ze na tej stronie, którą podalem są wszystkie teoretyczne informacje na jej temat (że jest jadowita, szybka i w ogole takie tam).
rastafaq -za rok to bedziemy mogli wymienic sie doświadczeniami na temat jej chodowli- wczoraj ją kupilem :-))

rastafaq
26-09-2013, 06:28
Spoko, zobaczymy co z nich wyrośnie, ale jest bardzo szybka z tego co widze, coś jak E.murinus:)

elaphe
26-09-2013, 13:56
A to jedna z moich dojrzałych samic Selenocosmii javanensis: http://213.216.65.198/~anka/wystawa%20ptasznikow/wystawa%20ptasznikow.html, jest na dole strony.

Slay
26-09-2013, 16:56
elaphe - niestety wiekszość zdjęć nie chce sie wyświetlić :-((
Napisałeś,ze masz taka tego ptasiora. Jak jest z jego chodowla, na co trzeba zwrócić szczególna uwagę!!! Proszę o rady praktyczne-teorię juz znam.
Pozdro!!

morda
27-09-2013, 02:16
Praktyki sam się nauczysz. Po prostu całość wygląda tak, że trzeba na niego uważać. Przy otwieraniu miej zawsze pudte pudełko do łapania pod ręką (to tyczy się wszystkich świrów) no i to w zasadzie wszystko.

elaphe
27-09-2013, 14:22
Selenocosmie javanensis, z tego, co wiem, to nowość w naszym kraju: prawdopodobnie miał miejsce tylko pojedynczy import z Azji. Sprowadzono kilka dorosłych samic, które złożyły kokony - jeśli macie jakieś L1 lub L2, to niektóre z tych maluchów to potomstwo moich zapłodnionych w naturze samic. Są w Polsce zaledwie kilka miesięcy i niespecjalnie można coś naprawdę ciekawego z praktyki o nich powiedzieć. Nawet precyzyjnie nie oznaczono podgatunku. Z moich obserwacji wynika, że są spokojne i trochę nieśmiałe - nigdy żadna się nie "postawiła". Jedna z nich wykopała dwudziestocentymetrową norę- aż do dna - i w niej czeka na ofiarę, druga wykopała znacznie płytszą i szerszą norę i poluje na zewnątrz. Mam kilka bardzo jadowitych pająków i te duże Selenocosmie są spokojniejsze niż moja lividum, nie mówiąc o Heterocosmi czy Stromatopelmach i Acantoscurriach.

Slay
25-10-2013, 21:15
Zakładam, ze teraz kilka osób ma Selenocosmie Javanensis. W związku z tym pytanko: co możecie powiedzieć o ich zachowaniu?

elaphe napisał(a):

"Z moich obserwacji wynika, że są spokojne i trochę nieśmiałe - nigdy żadna się nie "postawiła". Jedna z nich wykopała dwudziestocentymetrową norę- aż do dna - i w niej czeka na ofiarę, druga wykopała znacznie płytszą i szerszą norę i poluje na zewnątrz"

Moja (od wczoraj L2) nie kopie w ogóle norek, robi sobie gniazdo z pajęczyny. Jest cholernie szybka i przy kazdym otwarciu pojemnika czai sie zawsze gotowa do ataku. A jesli poluje na "zwierzyne" to mogę smiało powiedzieć, ze sie teleportuje.


Interesuje mnie to jak zachowują sie wasi przedstawiciele tego gatunku i hmmm, miał już ktos z nim może spotkanie PIERWSZEGO STOPNIA ??

42d3e78f26a4b20d412==