PDA

Zobacz pełną wersję : Krzyżowanie Poecilotherii



algernon
29-10-2013, 12:46
Mam pytanie do doświadczonych hodowców. Jestem w posiadaniu samicy P. ornata L9 i dojrzałego (napełnionego) samca P. rufilata. Samice P. rufilaty też mam, ale L8, więc dośc młodą. Od kilku dni chodzi mi po głowie krzyżówka ornata - rufilata. Widziałem już zdjęcia takich hybryd i zastanawiam się, czy dopuszczać. Bo obawiam sie, że zanim samica rufilaty przejdzie wylinke, to samiec padnie.

G.R.Z.E.S.I.E.K.
29-10-2013, 12:49
Odradzam.krzyżowania.
najpiekniejsze.pająki.czystej.krwi!

algernon
29-10-2013, 12:56
wiem wiem, de facto też jestem przeciwnikiem krzyżówek. Tylko z drugiej strony ciekawi mnie, czy ktoś już próbował rozmnażać hybrydy. Bo istotne jest to, czy są płodne, czy nie.

scoonx
29-10-2013, 13:08
Ja mam krzyzowke irmini z cambridgei i tez mnie ciekawi czy bedzie to plodny osobnik. Nic tylko poczekac az dorosnie i sprobowac.

madOx
29-10-2013, 14:13
Jak dobrze pojdzie to moi znajomi dopuszcza do siebie hybrydy Psalmopoeus cambridgei+irminia. Narazie czekaja na wylinke samicy.

Samael_
29-10-2013, 14:58
ja sie zastanawiam tylko czemu taki krzyzowki maja sluzyc ?? Jesli pojda na handel to pod jakim "szyldem" beda sprzedawane ??

Baku
29-10-2013, 15:08
dopuszczaj pod warunkiem ze nie sprzedasz potem jako konkretny gatunek a jako chybryde

ewentualnie mozesz sprzedawać jako Poecilotheria.sp"xxx" ale nie jako gatunek konkretny

Baku
29-10-2013, 15:10
a czemu słurzyły u psów albo u bydła ??


piszesz Poecilotheria.sp i dodajesz w "" nazwe najlepiej będą cą połączeniem nazw rodziców - najpierw matki potem ojca

Samael_
29-10-2013, 15:15
Czyli co bawimy sie w Boga ;).Wybacz,ale ja wole owczarki niemieckie lub bullteriery od kundli.Jesli bede chcial zakupic Poecilotherie to tylko "rasowa".Poza tym krazy teoria,ze hybrydy sa slabsze...jesli to prawda to na pewno nie bedzie efektu tak jak u bydla czy psow :)

Barney
29-10-2013, 15:42
No panowie tylko abyśmy nie zapełnili rynku trefnym towarem !
Pamiętajmy ze malucha ciężko bedzie odróżnić od orginału.

p.s zresztą uważam ze samiczka L9 poprostu zeżre samca.

Samael_
29-10-2013, 15:54
Miedzy innymi o to mi chodzilo,ale wolalem sie nie wychylac.Juz na rynku pelno jest albopilovagansow czy cambridgeirmini. Pelno jest cwaniakow ,ktorzy potrafia nabic ludzi w butelke,nabijajac przy tym sobie kabze.

rastafaq
29-10-2013, 15:55
Madox - kogo masz na mysli mówiac znajomy?Bogdana ? :)

A co do Hybryd to nie sądze żeby byly bezplodne bo przeciez B.angustum to jest naturalna hybryda i jest płodna,w końcu z krzyżówek sie biora nowe podgatunki, co innego gdyby krzyżować np Poecilotherie z np.Psalmopeusem.W wiekszosci przypadków jest to nie możliwe, ale znam jeden przypadek krzyżówki odrębnych gatunków i nawet widziałem tego owoce.
Także ja jestem za krzyzowaniem pająków, zawsze czegoś ciekawego można doświadczyć, a co do sprzedawania to tak jak ktoś mowil, musisz zaznaczyc ,że sa to hybrydy, co by w jajo kogoś nie robić.Powodzenia.

madOx
29-10-2013, 16:12
hehe...rastafaq dokladnie :)

kmietek
29-10-2013, 16:30
dla siebie mozesz sprobowac co z tego wyjdzie!dales mi do myslenia sam mzoe sporbuje zrobic krzyzowke ala poecilotheria spp.''fasciataregalis'':P

Mały
29-10-2013, 16:40
Baku napisał(a):

> a czemu słurzyły u psów albo u bydła ??

Glupie porownanie... :>

Baku
29-10-2013, 17:40
niemieckie lub bullteriery terz są wynikiem krzyrzówek ,, kundlem mugłbyś nazwać hybryde wszystich ( allbo większości ) ras Poecilotherii

nie bawie sie w boga bo nim jestem

Baku
29-10-2013, 17:41
czemu ??

nie powiessz mi ze nie krzyrzuje sie psów aby były np ładniejsze ,większe , kolorowsze ,,, bo sie to robi ,,,

Baku
29-10-2013, 17:42
trefnym hmm masz racje ale tylko wtedy gdy zostanie sprzedana pod niewłaściwą nazwą ...

bycie antychybrydzistą ma jedną dobrą strone - ucina ryzyko związane z nieodpowiedzialnym hodowcą który potem sprzeda chybrydy jako konkretny gatunek

Baku
29-10-2013, 17:45
sp :P spp oznacza zbiur gatunków nalerzących do taxomu ktury podałeś wcześniej :P
a sp ze nieoznaczony do gatunku

algernon
30-10-2013, 00:49
Rastafaq - P. ornata i P. rufilata to SĄ odrębne gatunki. Tak samo jak P. irminia i P. cambridgei. Nie będzie możliwe otrzymanie hybrydy na poziomie rodzaju, natomiast na poziomie gatunku to występuje - podobnie zresztą u naszych rodzimych traszek - spotyka sie hybrydy traszki zwyczajnej z grzebieniastą.
Co do Poecilotherii - jednak zaryzykuje i spróbuje przetrzymać samca, aż właściwa dla niego samica przejdzie wylinke. (Niezła dyskusja sie zrobiła...)
Pozdrawiam

Baku
30-10-2013, 06:14
a skond wiesz ze są to odrębne gatunki ??:P:P

Awikularia
30-10-2013, 09:42
Z systematyki?
Baku, nie rob z siebie czasami az takiego ignoranta, bo jeszcze w to uwierze... :P

Mały
30-10-2013, 13:28
Baku napisał(a):

> czemu ??
>
> nie powiessz mi ze nie krzyrzuje sie psów aby były np
> ładniejsze ,większe , kolorowsze ,,, bo sie to robi ,,,

Oczywiscie, ze sie krzyzuje, ale nie sa to krzyzowki miedzygatunkowe...

Samael_
30-10-2013, 13:57
madOx napisał(a):

> hehe...rastafaq dokladnie :)
>

To juz wiem u kogo nie kupowac :P;)

Baku
30-10-2013, 13:59
to prawdopodobnie terz nie są :P

skoro uwazamy b angustum ( i inne ) za krzyrzówki , a są to osobniki płodne znaczy tylko tyle ze rodzice byli tego samego gatunku


ale o tym juz pisałem :P i niedługo pewnie znowu napisze :P bowiem kropla nie siłą a uporem skałe drąrzy :P:P:P




ale popatrz na to tak ,, co jest dla ciebie bardziej do siebie podobne


pekińczyk i doberman czy b albopilosum i b vagans

ja znajde w psach więcej cech je rórzniących :P:P

Baku
30-10-2013, 14:02
sustematyka jest pojęciem sztucznym i często mylącym ,,,

określić pokrewieństwo mozna jedynie badaniami genetycznymi :P:P:P


DOBRZE Awi DOBRZE !! nie wierz :P:P!!! bo nie jestem :P:P mam tylko swoje zdanie ,,

Mały
30-10-2013, 17:18
Baku napisał(a):

> to prawdopodobnie terz nie są :P

Na jakiej podstawie tak twierdzisz... ??


> ale popatrz na to tak ,, co jest dla ciebie bardziej do siebie
> podobne
>
> pekińczyk i doberman czy b albopilosum i b vagans
>
> ja znajde w psach więcej cech je rórzniących :P:P

Zalezy pod jakim wzgledem podobne.
BTW jakie cechy znajdujesz rozniace te 2 gatunki ptasznikow?

Baku
30-10-2013, 17:45
ja ?? tzn albopilosa vs vagans znalazło by sie sporo :P ale napewno mniej niz pekińczyk vs doberman :P:P

co do tego " pod jakim względem "

systematyka pająków opiera sie na cechach morfologicznych ,,, czyli ten ma czerwone dupsko a ten nie ,,, nikt sie nie zagłębiał ( o ile mi wiadomo ) w badania geneyczne .. ale skoro chybryda jest płodna to mamy doczynienia z tym samym gatunkiem - wg mnie tej definicji nie da rady przeskoczyć ,,, a ze w systematyce jest bałagan to wiadomo nie od dziś :P

42d3e78f26a4b20d412==