PDA

Zobacz pełną wersję : jaki dla początkującego



marcinm
23-12-2013, 03:00
witam
chce nabyc w prezencie dziewczynie pająka ma duze terarium ale zero daświadczenia,i niechce zeby niezeszła mi po ugryzieniu,co mozecie mi doradzic ,czytając dochodze do wniusku ze macie duze doświadczenie prosze o rade.
ps.czy warto kupowac na alegro?

Grażynka
23-12-2013, 03:05
ja bym radził kupić jej króliczka ;] a jeśli juz baedzo chcesz pajaka to przeczytaj opis gatunku jakiego kupisz oraz FAQ ( http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php ), wydrukuj i daj dziewczynie chociaż niech ma te podstawy. kup coś z brachypelm... nie ma wiekszego znaczenia jaka.... mozesz kupić i na allegro ... ale ja bym wolał od kogoś tu z forum... poszukaj w dziale sprzedam

Luger
23-12-2013, 03:15
Kup jej brachypelme smithi. Ładny, łagodny żeby dziąbnął to musuisz go nieźle wkutwić. DObry dla niej

ir3k
23-12-2013, 03:18
Duże terrarium = Duży pająk = Duże pieniądze
Zero doświadczenia=Dużo lektury(Faq, opisy gatunków, masa stron w necie)
>i niechce zeby niezeszła mi po ugryzieniu = Niejadowity, mało agresywny, spokojny, nie sprawiający kłopotów = Brachypelma Albopilosum, Brachypelma Smithi, Brachypelma Boehmei(poczytaj a potem sam wybierz, weź jeszcze pod uwagę reakcję na niespodziewnay prezent)

Jednak jak chcesz sprawidz dziewczynie radość to kup jej królika,rybki, chomika, żólwia itp. Sprawisz jej radość, napewno nie ""zejdzie"" ci po ugryzieniu i nie będzie miała problemów z hodowlą.

Allegro = Nie miałem okazji skorzystać, polecam http://www.terrarium.com.pl/forum/list.php?f=31 Korzystałem i nie narzekam

Archie
23-12-2013, 03:36
tylko zebys Ty niezszedl po Jej ugryzieniu na niespodziewany prezent :P

marcinm
23-12-2013, 03:46
nie nie nie ona sama chciałą sobie go kupic a ja chce ją uprzedzic

dee jay
23-12-2013, 03:58
Poecilotheria, Pterinochilus, Stromatopelma, Haplopelma, Creatogyrus i Heteroscodra TAk to coś dla ciebie jak już sie bawic to na całego.
Ale wydaje mi sie że ktoś tu miał racje chomik to bardzo doby mieszkaniec terrarium

marcinm
23-12-2013, 04:06
wiesz chomik
to zabawka dla 5latka i jest dobrze jak niepadnie po 3-5miesiącach miałem kilka jak byłem małolatem,do niedawna bawiłem się w ryby miałem 600l z rybkami dlatego pytam tu podwzględem doswiadczenia obecnych ludzi na forum,bo jak do czegos podchodze to staram dowiedziec się jak najwięcej..........................

Markoś
23-12-2013, 04:20
kup Brachypelme Albopilosum jest latwa w hodowli i spokojna .Mysle ze twoja dziewczyna nie powinna miec zadnych problemow

marcinm
23-12-2013, 04:36
A JESZCZE ZAPYTAM CO OZNACZA L5.L8? prze nazwie pająka

TOXYN
23-12-2013, 04:39
na twoim miejscu kupiłbym http://www.terrarium.com.pl/ptasznikczerwononogi.php a dziewczynie druknął http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php i po sprawie. Co do kupna polecam odbierać osobiście więc przez allegro też możesz ja kupowałem właśnie przez allegro od typa z mojego miasta. Tak się składa że teraz to już jest nawet mój "sąsiad" bo sie przeprowadził ulicę koło mnie:]

TOXYN
23-12-2013, 04:40
"wielkość" pająka liczby przy L oznaczają po której jest wylince czyli który raz zdjął skórę.

chrzanu
23-12-2013, 06:36
najlepiej kup jej jakąs brachypelme, polecam boehmei. ładna i nie sprawai problemów, niech sobie jeszcze poczyta twoja dziewczyna FAQ

dee jay - a ty nie pisz takich nazw bo widać że marcinm się nie zna i potem kupi diewczynie jakiegoś ephobopusa, a potem bedziemy czytać na forum że jego dziewxcyzna lezy w szpitalu bo chicął pajaczka pogłaskac.

Lukaszs
23-12-2013, 07:03
Ir3k napisal: ">i niechce zeby niezeszła mi po ugryzieniu = Niejadowity, mało agresywny, spokojny, nie sprawiający kłopotów = Brachypelma ..."

---> NIEjadowity to tylko jak mu zeby jadowe wyrwiesz :>

marcinm napisal: "wiesz chomik to zabawka dla 5latka .."

---> wiesz pajak to NIE zabawka nawet dla doroslych :]

PS. twoje pytanie walkowane 1000 razy, wiec odpowiedz jest tu na forum w FAQ albo archiwum
pozdro

kagetsu
23-12-2013, 07:08
a ja kupuje tylko na allegro ,bo przynajmnije moge sobie pajaczka obejzec przed kupnem no i jakos bezpieczniej i pewniej... a tu sporo walkarzy siedzi ;P

chrzanu
23-12-2013, 07:25
no ja bardziej tutaj zaufam niż na allegro.

Archie
23-12-2013, 07:29
--:lukaszs
stary!! jesli masz wpieprzac sie w post kretynska odpowiedzia to lepiej tego nei rob NIE ODPOWIADAJ NA TAKIE GLUPIE POSTY!
przeciez byl post odnosnie traktowania postow ludzi poczatkujacych ! ! !
nagle musiales sie cholera wyrwac. myslalem ze wiekszosc przeczyta tamtego posta ale jak widac chyba albo nie przeczytany albo spoleczenstwo polskie jest nietolerancyjne dla pytan trapiacych innych..
przemysl to albo przeczytaj tamtego posta.

minok
23-12-2013, 07:29
http://terrarium.com.pl/forum/search.php?f=16

Lukaszs
23-12-2013, 07:46
Archie kim ty K....A jestes????????? CO?

To ty sie wpiepszaz ta swoja wypowiedzia , nie musze dodawac ze kretynska!!!!!
Nie wnosisz nic do tematu tylko Mnie obrazasz.


co jest zlego w tym ze gosc napisal o niejadowitych pajakach a ja go sprostowalem bo NiE jadowite NIE istnieja??

co jest zlego w tym ze gosciu szuka zabawki dla dziewczyny a ja mu mowie ze pajak to nie zabawka zeby sie nie rozczarowal??

co jest zlego w archiwum i odrobina samoinicjatywy??

ir3k
23-12-2013, 07:51
Drogi kolego chodziło mi o mniej jadowitego (ewentualnie może być pająk Krzyżak, jemu nie trzeba nic wycinać) ;)))

chrzanu
23-12-2013, 07:54
dobra nie kłoccie się bo zaraz znowu bedzie burdel.
Lukaszs - masz troche racji, nawet więcej od Archiego.

Lukaszs
23-12-2013, 07:59
Ja wiem o co ci chodzilo ale marcinm moze nie wiedziec i przeczytal ze NIEjadowity a jak by dziewczyne ukasil to by byly pretensje bo mial byc NIEjadowity a nie MNIEJjadowity

PS. Krzyzak tez jest jadowity :]

PS2. Pan Arcie nie musial mnie od kretynow wyzywac :/

ir3k
23-12-2013, 08:04
Sorrki teraz moja pomyłka Krzyżak jest z tych ''MNIEJ JADOWITYCH''

Archie
23-12-2013, 08:21
Lukaszku alez sie nie denerwuj :) spokojnie. Po 1 ja nie klne w przeciwienstwie do Ciebie tego "wychowanego" po 2. czytaj a bedziesz wiedzial. po 3.. wiem ze nie wnosze niczego do tego forum.. nie musisz tego stwierdzac bo to jest oczywiste..
z mojej strony moge powiedziec ze na tyle na ile sie "znam" chce pomoc innym. Od tylko co.. wiem tylko ze jesli doswiadcze wiecej interesujacych sytuacjami z m.in.pajeczakami bede w stanie powiedziec ze wniose cos do tego forum. Niestety jestem zbyt poczatkujacy zeby co kolwiek wniesc. Wiem jedno w przeciwienstwie do Ciebie Lukaszu ze jesli dla Ciebie to bylo glupie pytanie jakich jest 1000-ące to nie odpowiadaj poprsortu.. ale widac ze nie potrafisz okielznac swojej Wszechwiedzy.. i chcesz sie nam udowodnic ze znasz doskonale forum/wszystkie posty ;) ale przeciez nie o to nam tutaj chodzi. Post byl odnosnie glupich odpowiedzi na rozne pytania. Np Twoja odp nie byla na miejscu MIMO faktu ze taki post sie powtorzyl nie raz. Z Atraxem_Robustus'em "uzgodnilismy" ze powtarzajace posty beda usuwane po 24godzinach. Czy tak Atraxie? jesli sie nie myle :P. Z drugiej strony przeprszam..mogles nie przeczytac tego posta i nie wiedziec o co chodzi.. ale z drugiej strony wiecej zrozumienia Lukaszu.
Ps. jesli masz odpisac do mnie: Ej Ty wszechwiedzacy, to nie pisz bo to nie ma sensu.
ponizenie osoby ktora szuka pomocy jest proste.. a tylko spowoduje ze potencjalny zainteresowany terrarystyka odejdzie stad i przejdzie na inne forum albo w najgorszym wypadku powie: co za dupki tu siedza w zyciu nie chce miec z takimi do czynienia. Nie o to nam przeciez chodzi.. ten temat juz byl poruszony.. nie bede mowil zebys Sobie go poszukal bo nie o to mi chodzi. a i nie mam zamiaru pouczac Cie :| ale przekazac o co w tym chodzi Tobie i innym.
Zaraz pewnie dostane prywatnego maila od moderatora zebym pisal takie rzeczy gdzie indziej :P

esi
23-12-2013, 08:29
on topic:
oprócz brachypelm moge chyba spokojnie polecić również lasidore, chromatopelme, A. geniculate. Znajdziesz ich opisy na stronie.

Lukaszs
23-12-2013, 08:33
Archie nie twierdze ze znam wszystkie posty ze jestem wszechwiedzacy (nie wiem z kad takie wnioski?>).

Po pierwsze PRIMO: moja odpowiedz dotyczy biezacego postu. W moim mniemaniu (i nie tylko) nie jest ona bezsensowna.

Po drugie SEKUNDO: to ty piszesz nie na temat bo koles pyta o pajaka na pocvzatek a ty co mu piszesz takiego mondrego :
-"tylko zebys Ty niezszedl po Jej ugryzieniu na niespodziewany prezent " - co to ma byc? jak lubisz ironiczne uwagi to zmiataj z tad bo nie chodzi tu o dogryzanie
- a to druga znakomita twoja wypowiedz odnosnie tematu , tylko nie tego co trzeba
"--:lukaszs
stary!! jesli masz wpieprzac sie w post kretynska odpowiedzia to lepiej tego nei rob NIE ODPOWIADAJ NA TAKIE GLUPIE POSTY!
przeciez byl post odnosnie traktowania postow ludzi poczatkujacych ! ! !
nagle musiales sie cholera wyrwac. myslalem ze wiekszosc przeczyta tamtego posta ale jak widac chyba albo nie przeczytany albo spoleczenstwo polskie jest nietolerancyjne dla pytan trapiacych innych..
przemysl to albo przeczytaj tamtego posta."

I po TERTIO : idz na tamtego post i tam sie wykazuj a te pytania zostaw dla ludzi ktorzy staraja sie pomoc innym bo ty NAPEWNO TEGO NIE ROBISZ, co z tego wynika, twoje posty to ... ZERO wiec STFU

Aechie eot nie pisz wiecej do mnie.

Archie
23-12-2013, 08:34
nie nazwalem kretynem. jesli tak zrozumiales Przepraszam Cie.

Archie
23-12-2013, 08:41
staram sie LUkaszu.. staram..
nikomu niczego zlego nie powiedzialem. wtracilem kawalek zeby nie bylo nudno :P
a ten kawalek ani nie oznajmial ze zalozyciel posta jest glupi czy cos podobnego ani nie mial na celu nikomu dogryzc.
to ze niczego nie wnosze na forum to wiem. ale sie staram. jak tylko cos wiem staram sie komus pomoc.
nie mowisz tego powtarzac poraz drugi. Wiem co tutaj robie a jesli Ci sie nie podobam poprosrtu nie odpowiadaj na moje "teksty" ;)
a wogole i tak masz malo do powiedzenia czy pisze tak czy nie :)
krzywdy nikomu nie wyrzadzam a tylko staram sie pomoc. a i pozartowac czasem mozna :)

Archie
23-12-2013, 08:44
oki chrzanu juz sie nie kloce. przeprszam jesli Kogos urazilem. przepraszam ze nic nie wnosze do forum :] staram sie i nabieram doswiadczenia powoli. nic na chybcika.moze w przyszlosci komus pomoge.

Lukaszs
23-12-2013, 08:52
Wiec Panie Archie skoro tak zarzarcie walczysz o pozadek na forum to chcialem ci przypomniec ze posty nic nie wnoszace do tematy nie powinny miec miejsca

ps1. Nie trzeba bylo wogule zaczynac tej dyskuski !!
ps2. Paragraf trzeci regulaminu forum :]

---------------------------------------------------------------
-reklama-

NUDNO CI ? . . wpadnij na Forum PAJECZAKI zawsze mozesz sobie pozartowac

Archie
23-12-2013, 09:02
pkt 3
3). Nie wiesz, jak pomóc komuś to nie wypowiadaj się. Wszystkie nieprawidłowe wypowiedzi (które zostaną wykryte) - bedą kasowane, a konta autorów tych wypowiedzi zostaną zablokowane.

mozna roznie rozumiec ;) ale juz nie wnikajmy do tego. bo to raczej juz wola adminow czy wywalic czy nie. :)

Lukaszs
23-12-2013, 09:06
Ja wszystko rozumiem .
Ty nikomu nie pomogles (moze nie wiedziales jak, moze nie chciales, nie wazne) sam to napisales wiec twoje posty zgodnie z regulaminem powimmy byc skasowane a konto zablokowane

oczywiscie tak zle nie bedzie ale strzesz sie nastepnym razem :p

morda
23-12-2013, 10:11
Kup jej jakąś Brachypelmą lub Grammostolę...

42d3e78f26a4b20d412==