PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to insekt ????



PLU
04-01-2014, 12:14
Witam mam pytanie ponieważ u mojego murinusa pojawiły się dziwne białe kuleczki ???? nie wiem co to jest ale sie na pewno nie rusza nie wiem co robić ???? czy mam ewakuować murinusa puki nie za późno prosze o szybką odpowiedź naprawde szybką

cyclosternum
04-01-2014, 12:15
ewkułacja nie wiem co ale lepiej tak zeobic niz puzniej miec jakiesproblemy z murinusem

chrzanu
04-01-2014, 12:46
moze pleśń skoro białe i się nie rusza.

chrzanu
04-01-2014, 12:46
zapomniałem dodać że jezeli to pleśń to wywal ją i przełóż murinusa do innego pojemnika.

Tomek_Nie
04-01-2014, 12:50
hmm odchody ? :) to jest na pajaczku czy na torfie ?

PLU
04-01-2014, 13:24
To jest na ściankach jego terrarium białe malutkie planki jest tego pełno i nie wiem co to jest napewno już wykluczyłem skoczki ale nie roztocza i inne bakterie na bank spróbuje dzisiaj eksitować murinusa a czy ktoś z was wie jak ????

chrzanu
04-01-2014, 13:27
Tomek_nie - odchody raczej to nie są szczególnie że PLU pisze że jest tego pełno, gdyby to były odchody to byłyby w kilku mijescach a nie na cąłym terra.

PLU - jakiej on jest wielkości i w jakim jest pojemniku??
1 - otówrz jego pojemnik i wsdź to wiekszego i czekaj az zam wyjdzie i wtedy wycioganij mniejszy pojemnik
2 - nakryj go czymś poduń coś ot spodu np kawałek kartonu, wsadż ręke pod karton i przeniś do innego pojemnika.

Saurus
04-01-2014, 13:46
lepiej cos twardszego niz karton, jak podlozysz reke pod karton a murinus nagle ukasi podloze bo poczuje, ze cos tam sie dzieje to bedzie problem- trudno zeby zatrzymal jego zeby jadowe jakis karton :)

kagetsu
04-01-2014, 13:49
a jak sa takie male biale kuleczki , ktore biegaja? ostatnio podnioslem przezutego maczniaka u kembridża i takie trzy cosie czmyhły w podłoże...(ewaukowalem pajaka) to te skoczkonogi?:P

Peter_frostax
04-01-2014, 14:02
Jeśli jest ich mało niesą grozine dla pajączka natomiast jeśli jest ich bardzo dużo to niests=ety musisz przełożyć murinuska do innego pudełka i zmienić podłarze w jego byłym mieszkanku .

PLU
04-01-2014, 15:11
Eksmitowałem go natychmiast ale nie ja osobiście tylko kolega któremu na widok jadowitego murinusa nie drżą ręce bo 2 biegały mu po mieszkaniu przełożyliśmy go do jutra a te małe robaczki (o ile to robaczki) się nie ruszają i już mnie mało obchodzą jutro ide po torf kokosowy tylko mam pytanko do jakiego terra (już nowego) moge włożyć mojego murinusa ??? (przez dłuższy czas był w takim pudełku "ala" plastikowym po cucierkach pakowanych hurtowo po dziesiątki sztuk) do czego teraz kłaść ????


Dzięki za posty i czekam na nowe

chrzanu
04-01-2014, 16:21
*pojemnik na żywność
*faunabox
*jak jest dość duży to do terra
*do pojemniczka na ptaszniki.
*mnóstwo możliwości.

Tomek_Nie
05-01-2014, 01:58
uuuuuu PLU- jak ty niewiesz w czym trzymac murinusa i jak go przenosic to ja watpie ze jestes odpowiedzialnym czlowiekiem i nadodatek bierzesz sie za dosc jadowite zwierzatka ;/ wspolczuje twoim wspollokatorom .

chrzanu
05-01-2014, 04:20
no stary, ja tez sie boje przenosić murinusa. sam przenosiłem chyba 2 czy 3 dni temu z powodu plesni. i nie poweim ze tez niemiałem jak sie zabrac bo był akurat w takim pojemniku ze do terra go jeszcze nie wsdze bo zamały, a znowu zeby go przykryc to pojemnik w którym siedzi zamały. ale w koncu odwróciłem pudełko nabok, obok wieksze tez odwrócone na bok i przegoniłem murinusa. :D

chrzanu
05-01-2014, 05:04
znaszy spinifera miałem powiedziec. yyy napisac

PLU
05-01-2014, 06:18
Jest mały zonk te kuleczki pojawiły się u mojej faciaty i pulchry nie wiem co to k***a jest kolega powiedział mi sugestie że to mogą być jajaka świerszczy tylko pytanie dlaczego na ściankach ???? acha zapomnialem dodać te kulki są wszędzie nie tylko na ściankach a terra na murinusa czeka z otwartą pokrywką ;);) tylko znowu musze wezwać kumpla :P:P:P terra tylko przemyłem bo nie mam czasu na sklejanie nowego ale dręczą mnie pytania ???? czy to jaja świerszczy i drugie jak nie to co to jest ?????

Tomek_Nie
05-01-2014, 07:53
to nie sa jaja swirszczy swierszcze skaladaja jaja w podloze a nie na scianki ...

rastafaq
05-01-2014, 07:57
Skoro na szybkach to raczej nie jaja, pewnie skoczogonki i nie ma sie co nimi przejmować, ja też mam ich sporo, wystarczy , że przez dwa dni nie wyciągniesz resztek , a paja ma dość wilgotno to sie pojawiaja.
Zobacz czy nie ma tego na pajaku, bo jak jest to mogą to byc roztocza, popatrz na szczękoczółkach.

maze
05-01-2014, 08:18
mi sie wydaje ze to plesn jest...
zrob zdjecia

chrzanu
05-01-2014, 08:54
jaja świerszczy śa cienkie i podłóżne, a nie kulki.
przypominją takie ziarenka ryżu.
jezeli kiedykolwiek znajdziesz w terra wplesn, grzyb itp. to niema się co zastanawiac tylko wywalaj wszystko, wymyj terra itp. i dopiero wsadzaj ptasnzika.

rastafaq - skoczogonki ? PLU pisze że się nie rusza.

ketnip
05-01-2014, 10:25
dokładnie tak jak rastafaq, a jak nie skoczogonki to zapewne ziemiórki to też czyściciele, a nie pojawiły ci sie małe muszki w terra? bo własnie z tych larw wylegną sie muszki - jak to ziemiórki..

popekjr
05-01-2014, 15:51
A MOZE RZECZYWISCIE SA TO ODCHODY?????

42d3e78f26a4b20d412==