PDA

Zobacz pełną wersję : uduszenie pajaka?



esi
31-01-2014, 13:59
czy podczas wysyłki jest możliwe zbyt szczelne zapakowanie pająka? zestaw do zapakowania: pająk w pudełku od kliszy, pudełko owinięte pianką, papierem toaletowym, w folii "z bąbelkami". pytam bo wysyłałem pająka własnie tak zapakowanego i padł, jestem cholernie zaskoczony i szukam przyczyny. paczka szła 24godziny, nie wierze, że to z powodu wyziębienia. temperatura w nocy nie spadła poniżej zera, w dzień było ok. 8 st.
pajaczek: brachypelma sp.

Foxtrott
31-01-2014, 14:13
uduszenie odpada. z resztą teraz przy niskich temp pająkowi jeszcze bardziej zwalnia metabolizm.
wysyłam bardzo podobnie pakowane pajaki już 2 czy 3 lata i nie zdarzyło mi się, zeby cos się udusiło.

Tomek_Nie
31-01-2014, 14:22
dokladnie ,uduszenie raczej odpada ! nic nienapisales czy pajak byl zabezpieczony w kliszy w jakis sposob aby nielatal po kliszy ?wydaje mi sie ze mogl pasc przez jakies urazy ,,mechaniczne''! ?

esi
31-01-2014, 14:23
no jasne, ze nie był luzem. kawałek chusteczki higienicznej włożony w kształcie leja, na to pajaczek i z góry przyciśniete tak aby nie było za dużo miejsca.

Tomek_Nie
31-01-2014, 14:24
pajak mogl tez pasc jesli w pudelku po kliszy bylo zadu zo wilgoci ,i jesli to byl na dodatek maly pajak to mogl sie normalnie utopic ! zatykajac plucotchawki wodą ! mialem raz taki przypadek (dostalem tak zle zapakowanego pajaka z duza wilgotnoscia).

esi
31-01-2014, 14:34
nie zwilżałem chusteczki w ogóle, pajak miał wilgotno w domu, jeden dzień by mu nie zaszkodził (poza tym wilgotnosc powietrza i tak jest wysoka).

Tomek_Nie
31-01-2014, 14:48
esi- to wykluczylem wiekszosc mozliwsci ,zostala tylko niska temperatura,pajaczek byl malo ruchliwy ( niska temperatura w jakiej przebywal) co spowodowalo ze odbiorca pajaczka myslal ze pajak jest padniety i wyrzucil go niedajac szansy aby pajak nabral temperatury i powrocil do pelnego funkcjonowania . pozdrawiam

esi
31-01-2014, 14:56
no akurat czekam az odeśle zwłoki. dzieki za wypowiedzi, pomogliście wiele, teraz jestem pewien, ze wina nie lezy po mojej stronie. pozdrawiam.

Mały
01-02-2014, 06:14
Tomek_Nie napisał(a):

> pajak mogl tez pasc jesli w pudelku po kliszy bylo zadu zo
> wilgoci ,i jesli to byl na dodatek maly pajak to mogl sie
> normalnie utopic ! zatykajac plucotchawki wodą !

Nigdy jeszcze nie czytalem o takim przypadaku, na jakiej podstawie stwierdziles, ze zatkal sobie plucotchawki woda ?? IMHO jest to niemozliwe...

42d3e78f26a4b20d412==