PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice w budowie między samcami i samicami



SebastianE
03-02-2014, 01:18
Takie małe porównanie zrobione z nudów przed maturką :P Na zdjęciach b.smithi i b.boehmei.
Najlepiej mieć 2 lub więcej osobników żeby sobie porównać. Uważam, że róznice są bardzo
czytelne, zwłaszcza wielkość głowotułowia i grubość odnóży:

http://www.vlo.torun.pl/~bf/koras/ss.JPG

http://www.vlo.torun.pl/~bf/koras/bb.JPG

vendetta
03-02-2014, 02:19
a co to są za jajka? (wężowe;)))?

SebastianE
03-02-2014, 02:31
To są kamienie :)

ketnip
03-02-2014, 02:52
ładnie spasione te pająki:), dla mnie conajmniej wielkiej różnicy nie ma miedzy nimi

SebastianE
03-02-2014, 02:56
Na żywo lepiej to troche wygląda :P A spasione są. Bynajmniej większe rosną (udowodnione :P ).

Awikularia
03-02-2014, 03:11
Wygladaja tak samo. Powiem wiecej: tak sie nie da poznac plci, niestety. A co do zdjec B. boehmei. Samica jest starsza, niz 7 wyl. Przynajmniej to widac ze zdjec. Tak na marginesie, to chyba nie sadzisz, ze kazdy ma po kilka sztuk z tego samego gatunku, aby porownac? W tej chwili mam 4 B. emilia i 4 B. smithi w tym samym wieku i wszytsko wskazuje na to (opierajac sie na twojej metodzie), ze mam albo 4 samce, albo 4 samice - bo wygladaja identycznie ;). Ja pozostane przy tradycyjnej metodzie sprawdzania plci - czyli na podstawie wylinki.

Pozdrawiam.

SebastianE
03-02-2014, 03:26
Ja nie napisalem ze to jest metoda rozrózniania płci :) Tylko, że SĄ WIDOCZNE różnice :) Na żywo są o wiele bardziej dostrzegalne. Nie mów mi Awikularia, że jak postawisz obok siebie samca i samice np. smithi L7 to nie bedzie różnić. Ktoś kto ma takie doświadczenie jak Ty, na pewno bedzie widział o co chodzi. A boehmei to samiczka L7. Może tak tylko wyszła na fotkach ;)

chrzanu
03-02-2014, 05:05
no fotki spoko, nie było jeszcze takiego zróżnicowania.
ładnie je karmisz :P

Jimbo
03-02-2014, 05:35
Trochę bez sensu, te pająki są zupełnie takie same. Zdjęcia różnią się zdecydowanie, ale jasnością. Nie rozróżnisz tak płci, to kompletna bzdura.

SebastianE
03-02-2014, 06:24
Sam pleciesz kompletne bzdury. Przeczytaj najpierw dokładnie posty a potem się wypowiadaj.

o.Rydzyk
03-02-2014, 06:27
Rzeczywiście jest widoczna różnica. Nie rozumiem przedmówców. Widac, że samice mają większy karapaks i grubsze odnóża. Poza tym jest wyraźnie napisane, że to nie jest metoda sexowania!! Czytajcie dokładnie, a potem dopiero się wypowiadajcie. Może niektórym przydałby się okulista?? ;)

Awikularia
03-02-2014, 07:12
Ja nie widze zadnej roznicy. Tak, twierdze, ze jak sie postawi obok siebie samice i samca po 7 wyl. np. B. smithi, to sie nie beda roznic. Ale roznic sie beda np. Poecilotherie (a i to nie wszystkie w tym wieku). Podtrzymuje swoje zdanie, a czytac umiem.

Jimbo
03-02-2014, 08:30
Mają większy karapaks LOL :)))) Szczególnie to widać na tych zdjęciach bo stoją koło siebie te pająki. Za to samce mają większe odwłoki. Mega LOL.

SebastianE
03-02-2014, 09:41
Awi rozumiem. I na tym skończmy. Tylko jeszcze raz wszystkim powtarzam, że nie miałem na myśli, że w ten sposób da się rozróżnić płeć u podrostków. Moim i moich znajomych zdaniem jest widoczna różnica i tyle. Każdy ma swoje zdanie na ten temat.

kak
03-02-2014, 09:59
Bez sensu.
Po nogach i wielkości ogólnej można rozpoznać samca po ostatniej wylince, ale nie wcześniej.
Ja to powiem inaczej - każdy pająk jest inny, nawet z tego samego kokonu, a różnica w wielkości karapaksu i nóg będzie wynikała z tego, ile który jadł i przez to jaki miał przyrost.

krzdab2150
03-02-2014, 10:10
eee tam - kurcze szczujesz, że pokażesz różnice a pokazałeś ich brak - trudno tak odróżnić - między tymi dweoma tak, ale jak byś wziął 10 szt tego i tego to obawiam się, ze ta prawidłowość mogłaby się nie powtarzać. Mam 3 takie przykłady (ale urosły i nie mam fot) - pomyliłem się i było dokładnie odrotnie - te większe się zsamczyły

PrzemekB
03-02-2014, 10:14
SebastanE , posluchaj...nawet jak postawisz dwie samice lub dwa samce w tym samym wieku to jeden od drugiego moze sie roznic wielkoscia glowotulowia i gruboscia/dlugoscia konczyn...

robert.p.
03-02-2014, 10:19
Tez jestem zdania ze nie mozna w ten sposób okreslac płci.Wszelkie roznice są przypadkowe i wynikają z indywidualnych cech ptasznika.Zalezy to np od apetytu i rodzaju pokarmu.Dobrze odzywiane pająki mają wieksze przyrosty na długosc w początkowych wylinkach co prowadzi do tego ze czasem wyglądają troche dziwnie -długie nogi i mały głowotułów.Takie miałem np boehmei i parachybane-obie wyrosły na sliczne samiczki.Zresztą jaka to róznica czy jej brak skoro wystarczy podniesc pajączka ,odwrócic i juz wiadomo czy samiec czy samica.I jeszcze jedno-samica boehmei na zdjęciu raczej napewno nie jest L7 tylko starsza

morda
05-02-2014, 03:09
Sebastianie - miałem kiedyś 3 albopilosum. Stały sobie wszystkie obok siebie w faunaboksie. Były to dwa samce i samica. Niestety nie widziałem żadnej różnicy między nimi, dlatego najpewniej określać płeć po wylince. Jeśli samiec jest już dorosły to owszem widać różnice. Jak dalej podtrzymujesz swoją teorię zapraszam do mnie - dam Ci co niego do wysexowania :)

42d3e78f26a4b20d412==