PDA

Zobacz pełną wersję : miejsce na terra



bronek997
03-02-2014, 13:44
mam pytanie, czy światło słoneczne jest niezbędne do życia pająkom i skorpionom ?
z uwagi na to że zaczyna mi miejsca brakować w pokoju, postanowiłem przełożyć ubrania z szafki do tapczanu a na ich miejsce po małych modyfikacjach szafki (zamiast 3 półek, dwie) włożę 4 terraria. niestety drzwi tej szafki skutecznie uniemożliwiają dotarcie do środka promieni słonecznych, teorytycznie mogę odkręcić drzwiczki, ale wolałbym nie, dlatego że montując w środku 1 żarowkę + termostat skuteczniej utrzymam temperaturę niż przy braku drzwiczek. więc czy pająkom robi rożnicę dostęp do światła ? robale jakie zamierzam tam włorzyć to p.spinifer, b. vagans, b. smithi, p.cambridgei.

Saurus
03-02-2014, 13:45
A jak z wentylacja?

chrzanu
03-02-2014, 13:49
w ogóle nie muszą mieć słońca, mas zwszsytko w opisach gatunków, i w FAQ :]

Tomek_Nie
03-02-2014, 13:50
niepotrzeba pajaczkom i skorpom dostepu do swiatla dziennego , tez mam pajaczki w szace bez dostepu do swiatla dziennego i dobrze sie rozwijaja .pozdrawiam

ziu
03-02-2014, 14:03
zadne slonce chcesz je spalic :-)? chyba ze zasloniete drzwiami moglo by slonce dawac cieplo. Ja i tak bym sie bal zeby slonce ingerowalo w jaki kolwiek sposob na moje terraria z pajakami. To nie jaszczorki.

Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==