PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o pająkach - najpierw sie śmiałem potem przeraziłem



Baku
20-02-2014, 01:57
http://terrarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?p=138357#138357

odrazu mówie ze moze mnie tam troszke poniosło zabardzo ale jestem jakiś nadpobudliwy , a wczoraj miałem złydzień :[

TerrarystaTerrorysta
20-02-2014, 02:13
Hmmm... Nie dziwie sie, ze sie wkurzyles. Masz duzo racji, aczkolwiek niektore detale sa nieco niescisle. Ale nie mam ochoty sie teraz w to wdawac. Ogolnie jestem z toba.
:)

cyclosternum
20-02-2014, 02:17
no chyba rzeczywiscie cie poniosło co do chorób pająków to sie zgodze przecierz kazdy organizm wielokomurkowy choruje i ma jakies wady genetyczne a wady genetyczne są chyba uznawane jako choroba??

tasiemiec
20-02-2014, 02:25
a ja tak troche z innej beczki, baku prosze napisz ze Ty masz dysortografie???? bo takich bykow jakie robisz nie moge naprawde zrozumiec "na swoj chlopski rozum", kazdy popelnia bledy ortograficzne ale u Ciebie to juz chyba delikatna przesada ze ktos moze tak bardzo nie znac pewnych wyrazow np. "horoba" czy w aukcjach na allegro "durze" ptaszniki czy "terz", nie bierz tego do siebie ale jakas znajomosc ortografii wymagac chyba trzeba :/

cyclosternum
20-02-2014, 02:39
nie czepiaj sie baka chłopak sie zdenerwował i sie pewno spieszył no i stąd te błędy

Awikularia
20-02-2014, 03:06
Ja sie do Baku juz przyzwyczailam. To jedyny facet z dysortografia, ktorego juz nie poprawiam. Pisze za to bardzo ciekawe rzeczy.

Coz, urbanie (wiem, ze czytujesz takze nasze forum), musze cie rozczarowac. Pajaki choruja - jak wszystkie zywe organizmy na swiecie. Co prawda rzadko, ale jednak. Plesnienie pajakow to tez jest choroba. Ptaszniki miewaja nowotwory - niezwykle rzadko, ale jednak. Niektorych chorobsk pozbywaja sie wraz ze starym oskorkiem - no, wiekszosci. Rzadko tez udaje sie wyleczyc ptasznika. Choroby tych pajakow jeszcze nie zostaly dokladnie zbadane, ale juz sie sporo o nich wie. Aby nie byc goloslowna:

K. Kovarik, Chov sklipkanu, 2001, s. 28-30;
F. Kovarik, Sklipkani, 1998, s. 26-27;
L. Klatil, Sklipkani krasavci s chlupatyma nohama, 1998, s. 34-36;
G. Stadler, Vogelspinnen, 2000, s. 19-20.

Wiecej nie chce mi sie grzebac w ksiazkach. Baku, mozesz mnie zacytowac na terrarystyce ;P.

Baku
20-02-2014, 03:11
1 komórkowy terz

Baku
20-02-2014, 03:14
nie moge bo zamkną posta :P:P:P

dzięki za ciepłe słowa :P:P:P

sigsauer
20-02-2014, 03:31
Heh widzę Baku, że teraz tu jest jazda!! I bardzo dobrze. Kiedy ciężar argumentów troszeczkę przytłoczył naszych oponentów - "wyszli tylnymi drzwiami" - zamkneli wątek. najlepszy sposób, żeby przyznać się, że niezawsze ma się rację, a moim zdaniem to żaden wstyd. Człowiek uczy się całe życie.

Do Awikularia: Chyba kiedyś współpracowałeś w tym serwisem? Pytam z czystej ciekawości...

Baku
20-02-2014, 03:37
niezaczynajmy " wojen " z serwisami bo poco , to niczemu i nikomu nie słuzy , hodzi mi o sam wątek i jego przebieg , nie ma znaczenia na jakim jest serwisie ..

Awikularia
20-02-2014, 03:40
Tak, bylam tam moderatorem na ptasznikach, ale to bylo dawno i nieprawda ;). No i robilam opisy, ktore po odejsciu stamtad zabrala. Roznica zdan i konflikt interesow ;). Ale nie najezdzam na terrarystyka.com.pl za czesto - no chyba ze jest rzeczywiste przegiecie ;)). Niech sobie bedzie. I jak sie o tym dowiem tutaj, bo na tamtejsza stronke zwyczajnie nie wchodze juz od bardzo dawna.

Awikularia
20-02-2014, 03:42
Baku, nikt nie robi zadnej wojny, to tylko konstruktywna krytyka. Chyba moge sie nie zgodzic z tym watkiem? Przeciez nikt nie kaze Koberowi usuwac terrarystyka.com.pl. Niech sobie bedzie. Ale jak sa jakies razace bzdury, ktore stawiaja terrarystow w nieciekawym swietle, albo powiela sie bzdury i bledy, to chyba mozna zwrocic uwage? Przeciez nie robimy tego w tonie zlosliwym... Przynajmniej w tym temacie ;).

xeper
20-02-2014, 03:55
ja na miejscu tego moda bym Ci bana dał :P

YaKiLLaK
20-02-2014, 03:59
dlatego nigdy modem nie bedziesz ;) :D

Baku
20-02-2014, 04:34
nie mi nie oto :] hodziło mi o wypowiedz sigsauer , tzn tylko oto aby z powodu tego postu co umieściłem nie wrzucać na serwis tamten i zeby nie wyszło ze podjudzam kogoś ... :]

Baku
20-02-2014, 04:35
zato ze mu wytykam niekompetencje ?? oczywiście rozumie ze moderator nie musi sie znać na zeczy ale nie rozumie jak pomimo tego moze sie wypowiadać w taki sposub i jeszcze innym niewiedze zarzucać ...

robert.p.
20-02-2014, 04:41
No ,ciekawa dyskusja i interesujące jej zakończenie.Więcej nic nie napisze,bo ostatnio i tak troche za ostro sie wypowiadałem. :) Więc wole sie nie rozkręcać. :)
Racja w tym temacie leży oczywiscie po Twojej stronie ,Baku

sigsauer
20-02-2014, 05:59
Xeper - komu bana i za co??
Do Baku: Absolutnie nie twierdzę, że załozyłes ten temat tutaj, żeby kontynować tamtą dyskusję. Mnie chodziło także dokładnie o to, samo co napisałeś...
A nawet przez myśl mi nie przeszło jakieś rozpoczynanie wojen między serwisami i podjudzanie innych ludzi...

Atrax
20-02-2014, 10:12
Gosc ewidentnie nie ma racji (przynajmniej w duzej czesci) i to nie jest zadna wojna miedzy serwisami ^^
Sorry, ale moim zdaniem definicja choroby dla tego pana jest chyba troche inna niz moja :) No ale ja jeszcze krotko zyje, to moze i malo wiem :P.

Generalnie mozna powiedziec, ze pojedyncza komorka moze chorowac (nawet bakterie maja swoje "choroby" ;) ;] A co dopiero organizm skladajacy sie z wielu takich komorek.

- grzybice
- inwazje roztoczy
- nicienie
- inne pasozyty
- CHOROBY i defekty na podlozu genetycznym
- stany zapalne
- nowotwory
- zatrucia (bo i o takich wypadkach slyszalem)
... nie zaliczylbym co prawda do tego urazow mechanicznych... chociaz moze ze wzgledu na te stany zapalne...hmm.. kto wie...

To mozna wymienic za jednym zamachem.
Nie wspominam juz o potencjalnych infekcjach wirusowych i bakteryjnych. To, ze pajakowi nie cieknie z nosa, nie ma widocznej goraczki, nie kicha i nie kaszle, to nie znaczy, ze nie choruje. Mysle, ze po prostu zbyt malo wiemy o chorobach stawonogow. To trzeba by zbadac dokladnie, ale komu by sie chcialo lozyc kase na badanie "kataru ptasznikow"... W kazdym razie to nie zmienia faktu, ze jezeli o czyms nie wiemy, to nie znaczy, ze to nie istnieje, wiec ten pan z forum troszke przesadzil ^^

No nic... ja sie bynajmniej z tym nie zgadzam.

Obcy
20-02-2014, 10:30
jak napisałem że osoby nie majace pojęcia o czym mówia i jeszcze zawzięcie broniace swojej głupoty nie powinny byc moderatorami to mój post zniknął po 10 minutach

Samael_
20-02-2014, 10:34
Hmmm czyli jest jak bylo - mod ma zawsze racje na TPL :] Szkoda mi Masy - marnuje sie tam chlopak. Ja nie rozumiem - czy to taki dyshonor przyznac komus racje ??!!! Jak dla mnie to jest ograniczenie i nie lubie jak ktos ma klapki i narzuca innym swoj punk widzenia,a co najgorsze gada bzdury i jeszcze sie spiera,ze ma racje - zenada.

urbanp
21-02-2014, 02:10
Witam!!!

Przynaje ze sie ze zle pisalem i rozumialem pojecie choroby o czym juz wyjasnilem w watku na tp.

Awikularia napisala:
Ptaszniki miewaja nowotwory - niezwykle rzadko, ale jednak.

O zadnych chorobach ptasznikow nigdy wczesniej nie slysalem a juz tym bardziej o nowotworach. Jak wszyscy wiem jest to dosc slabo zbadane i opisane.

Obcy napisal:
jak napisałem że osoby nie majace pojęcia o czym mówia i jeszcze zawzięcie broniace swojej głupoty nie powinny byc moderatorami to mój post zniknął po 10 minutach

Twoj post zostal usuniety bo twoje prywatne uwagi do mojej osoby mozesz kierowac do mnie na priv nie na forum.
Moderator nie musi wiedziec wszystkiego. A od takich rzeczy jak choroby to juz jest weterynarz.

Baku nie wiem czy doczytales co dopisalem w ostatnim poscie ale mysle ze to co bylo glownym powodem sprzeczki wyjanilem jednoczesnie przyznajac sie do bledu.


"czlowiek cale zycie sie uczy, a i tak umiera glupi"

Masa
21-02-2014, 03:04
Kazdemu zdarza sie blad, ale nie widze zbytniego sensu rozprawiac o tym na innych serwisach.Przeciez czasem moderator tez moze sie pomylic a robisz Baku nagonke...gdy pomyli sie np. Morda czy Atrax to na arachnea czy na tp maja powstac podobne posty??moim zdaniem nie

p.s. Samael_ to,ze jestem tam modem potraktowalem jako wyroznienie lekko na wyrost..daleko brakuje mi do wiedzy i doswiadczenia Roberta,Bogdana czy Darka, ale kazdego dnia sie ucze i dogonie mistrzow;)...i nie uwazam,ze sie tam marnuje.
Pozdrawiam

Baku
21-02-2014, 03:48
jezeli w takim czymś i tak uparcie będa bronić swojej nieracji to czemu nie ,,

z tego co widze akurat bardzo dobrze to zaskutkowało bo towarzysz urbanp zgłębił temat :] i juz wie wiecej , a takto mozliwe ze zyłby do dziś w niewiedzy :P:P

Juraviel
21-02-2014, 04:04
Szkoda, że tak puźno zauważyłem tą dyskusje, teraz już nie napisze swoich argumentów, bo musiałbym powtórzy po części piszących wcześniej, jednak zgadzam się z baku, miałem podobny pogląd na choroby u ptaszników, ale tez niektórych faktów nie wiedziałem, przez co uważam tą rozmowe za pozytywny czynnik sprzeczek :)

sigsauer
21-02-2014, 12:13
Ja proponuję zakończyć te dyskusję, dlatego, że pierwotnie zadaniem tego tematu nie było przenoszenie dalszej dyskusji na to forum, bo na tp została zamknieta, a najwidoczniej dyskusja ta zaczyna do tego zmierzać.

Samael_
22-02-2014, 04:51
Masa napisał(a):

> p.s. Samael_ to,ze jestem tam modem potraktowalem jako
> wyroznienie lekko na wyrost..daleko brakuje mi do wiedzy i
> doswiadczenia Roberta,Bogdana czy Darka, ale kazdego dnia sie
> ucze i dogonie mistrzow;)...i nie uwazam,ze sie tam marnuje.
> Pozdrawiam
>

Wziales to sobie zbyt doslownie - powiedzielm to z lekkim przymruzeniem oka :].Jak dla mnie jestes jedynym ,ktorego z TP team lubie :]

Masa
22-02-2014, 05:27
Dzieki Samael_ z wzajemnoscia...do zo na spotkaniu za tydzien:)

Atrax
22-02-2014, 14:12
Hmm Masa, ja bym tego nie traktowal jako nagonki, bo dyskusja byla dla mnie calkiem ciekawa. A Urbanp mial chyba troche inne zdanie o pojeciu "choroby", z ktorym akurat ja sie kategorycznie nie moge zgodzic :)

Swoja droga moderatorzy zawsze traktowani sa surowiej, bo to od nich sie niby w sumie cos wymaga. Kazdy ma prawo sie pomylic :) Ale ja akurat jestem wdzieczny za zjechanie mnie przez niektorych w kwestii mojej "stylistyki" w pewnym opisie pajaka. :)

Gdyby wywalano moderatorow za bledy, to serwisy musialyby byc obslugiwane przez boty ;]


Zreszta mod nie jest po to, zeby wiedziec wszystko. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie trzeba znac szczegolowo biochemii, tylko umiec czytac i znac podstawy hodowli :)

venom
24-02-2014, 02:52
Dobre baku, masz 100% racje, a ten mod to ja nie wiem ....nie chce komentowac:):):):):):)

Zibi
24-02-2014, 04:42
Samael napisal:
>"Wziales to sobie zbyt doslownie - powiedzielm to z lekkim przymruzeniem oka :].Jak dla
>mnie jestes jedynym ,ktorego z TP team lubie :]"

Hmm, kiedys rozmawialismy normalnie, a teraz juz mnie nie lubisz? ;)

42d3e78f26a4b20d412==