PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba spier...liłem kokon :(



dreadknight
21-02-2014, 00:26
Po dwóch dniach jak geniculata zrobiła kokon odebrałem go no i postanowiłem go otworzyć i zobaczyć ( w sumie niewiadomo po co). Było kilknaście czarnych jajeczek i stwierdziłem że lepiej bedzi je oddzielić od dobrych.

Czytałm kiedyś że można inkubować jaja bez kokonu i tak obecnie je mam. Są podwieszone na gazie (drobnym bandarzu) nad wodą w temp 26-27stopni i przykryte gazą.

Powiedzcie czy coś z tego bedzie czy spieprzyłem sprawe z tym wyjęciem z kokonu??

X_v_X
21-02-2014, 00:42
chyba pomyślałeś dopiero po :(

Grażynka
21-02-2014, 00:43
nie tyle z odebraniem co z otworzeniem.... teraz jajeczka sa duzo bardziej podatne na pleśńi i grzyby ... ale być moze cośjeszcze z tego wyjdzie ...

ProfesYonalista
21-02-2014, 01:54
mozesz sie juz nastawic ze z tych jajeczek bedzie wielka KUPA

Nie ma to jak zaraz po zlozeniu kokonu postanowic sobie zeby go otworzyc :)
Gratuluję pomysłu

Markoś
21-02-2014, 02:51
jako powiedzial Grażynka moze cos z tego bedzie a moze byc wielka kupa

Awikularia
21-02-2014, 04:04
Coz, przykro mi to mowic, ale z tego nic nie bedzie. Po kiego grzyba ten kokon otwierales???? A jak juz otworzyles i zaspokoiles swoja ciekawosc, trzeba bylo nic nie ruszac i zaszyc go. Inkubowanie jajek poza kokonem to strata czasu - nie zapewnisz takich warunkow, jak w oprzędzie. Czarne jajeczka sa w prawie kazdym kokonie, a u A. geniculata w szczegolnosci - zwykle samica tak duzo jajeczek sklada, ze nie jest w stanie zaplodnic wszystkich.

Bedziesz mial nauczke na przyszlosc - nie otwiera sie kokonu A. geniculata przed uplywem miesiaca od zlozenia.

robert.p.
21-02-2014, 04:29
No to raczej po sprawie.Nie ma sensu otwierac kokonów wczesniej niż po 4 tygodniach.Wyjątek można zrobic wtedy gdy wyrażnie "na dotyk" czuje sie ze cos jest nie tak.Ale po 2 dniach nic jeszcze nie mogło byc z nim "nie tak".
Wtedy robi się to po to by próbowac cos uratowac.Ale to powinno byc wyjątkiem a nie regułą.Jesli masz jeszcze ten pusty kokon to wsyp tam jajka,zaszyj i licz na to ze będziesz miał farta i cos jeszcze z tego wyjdzie.

2P
21-02-2014, 07:22
Mam pytanie: Czy mogę nimfy II kędziorów po otwarciu przenieść odrazu na włókno kokosowe, czy lepiej na papier?

robert.p.
21-02-2014, 07:28
Kedziorom nic na włóknie nie powinno sie stac nic,ale bezpieczniej jednak wszystkie nimfy trzymac na papierowym ręczniku.Tak mi sie przynajmniej wydaje.Jak zaczną wyłazic pajączki to wtedy daje na torf.

Vanaloon
21-02-2014, 08:11
I po kiego grzyba od razu go otworzyłeś?? :-) Z tego co wiem nie powinno się tego robić zbyt wcześnie ale możesz próbować :-(((

dreadknight
21-02-2014, 09:20
No to nieźle - bede miał nauczke :)))

dreadknight
21-02-2014, 10:11
Zrobiłem tak bo poprzedni kokon jaki miałem - kędziora po miesiącu inkubacji wszystkie jajka były czarne i bałem się że też tak bedzie :(

al_helix
07-03-2014, 00:44
Następnym razem zastanów sie dwa razy zanim cos zrobisz.....;.hehehehehehhe

42d3e78f26a4b20d412==