PDA

Zobacz pełną wersję : The bigest of Brachypelms



Mimi
21-05-2014, 13:02
Która Brachypelma według was osiąga największe rozmiary? Bo różnie na stronach piszą, ale np. z waszych hodowli? Bardzo interesuje sie Brachypelmami i stąd to pytanie. Na arachnea.pl znajduje sie fotka samicy vagansa L10, która ma 15 cm rozpiętości odnózy :), a moja vaganska miała wylinke w niedziele i zanim ją przeszła była L8 lub L9 i miała 5,5 cm ciała, a teraz jeszcze jej nie widziałem poza kokosem, choć pewnie juz raz wyszła dzisiaj bo widziałem kupke przed kokosem, ale jako tako ja widać i ma hmmm... tak myśle ze koło 6,3 ciała, a podobno jest L9 lub L10 :)

kak
21-05-2014, 13:34
Z tego co wiem, to właśnie vagans jest największy.
Chociaż na arachnea piszą o około 6-7 cm ciała, a tutaj 10 cm, to wg mnie prawda jest tutaj :P

Mimi
21-05-2014, 13:56
Tutaj pisze, ze samica vagansa dorasta do 12cm długości. Kiedy ja się kiedyś zapytałem czy to prawda, odpowiedziano mi, ze dorasta do tylu cm z nogami. A zobacz tu: http://www.ptasznik.pl/gatunki.php3?gatunek=9, pisze ze samica vagansa dorasta do 10 cm ciała. I jeszcze jedna strona była, na której pisało, ze samica vagansa dorasta do 20 cm rozpiętości odnózy.

matii
21-05-2014, 13:58
Z tego co wiem najwieksze rozmiary osiagaja smithi,albopilosum,auratum i boehmei.

Mam dwie samice: smithi i auratum (7 letnie) maja ok.8 cm samego ciala ale podejrzewam,że beda jeszcze wieksze.
Samice Brachypelm moga nawet 30 lat zyc,wiec maja jeszcze duzo czasu zeby powiekszyc swoje rozmiary.

W jakims poscie ktos kiedys pisal o bardzo starej samicy vagansa,ktora miała ok 9 cm. cialka

cage
21-05-2014, 14:09
niekoniecznie jest powiedziany który jest największy bo zalezy to wszystko od "metabolizmu" karminia itd pająka. moze być wszędzie że vagans aż wkońcu może smithi dorośnie to mega rozmiarów.

a co to długości życia brachypelm do 30 lat - :/ z tego co wiem to najdł€żej żyła samica b. emilia - 31 lat - i to był chyba rekord.

wh6fxe
21-05-2014, 14:15
31 lat:|. A co do tego smithi to ja czekam az moj pobije rekord wielkosci ;). jak narazie L8 - 5,5 cm cialka

kagetsu
21-05-2014, 14:18
wow , moj smithi L7 ma 2 cm cialka ;P i kolegi tez ;P

przemek_lewy
21-05-2014, 14:21
moj smithi L7 ma 3,6 cm cialka i nie jest najedzony;), a co do wielkosci to cage ma racje to jest indywidualne dla kazdego pajaka, czasami tak jak u kolegi wyzej smithi L7 ma 2 cm cialka a u kogo innego nawet 4cm. a te wielkosci co podaja na stronach sa skrajne

Mimi
21-05-2014, 14:26
wiem, ze to zalezy indywidualnie od osobinika, mi sie rozchodzi o to która z Brachypelm według was lub w waszych hodowlach osiaga największe rozmiary, tak ogólnie

matii
21-05-2014, 14:43
Cage,nie zgodze sie z Toba.Wiekszośc Brachypelm tyle zyje.O tej 31 letniej emili czytalem na arachnoboards.Zreszta dawalem tutaj nawet link do tego tematu.
Musze poszukac dobrze w necie,kiedys mialem zapisany link do stronki,opisana byla tam samica smithi,ktorzy zyje w zoo,w Australii.Zlapano ja jako dorosla,w niewoli zyje juz 32 lata,jest to nawet udokumentowane.

Co do dlugowiecznosci ptasznikow,prowadze regularna korespondencje z Holendrem,ktory tak jak ja,ma zboczenie na punkcie Brachypelm,pisal mi kiedyś o samicach Aphonopelm,ktore podobno w dlugowiecznosci bija na glowe Brachypelmy i moga spokojnie 40 lat zyc.Ale i ile w tym prawdy nie wiem

garo
21-05-2014, 14:47
U mnie najwieksza jest albopilosum ale vagansy tez sa dosc sporawe.


Moim zdanie wlasnie te dwie brachypelmy osoagaja najwieksze rozmiary.



pozdrawiam garo

Samael
22-05-2014, 02:41
Jakbys znalazl ow link to prosilbym o przeslanie - jesli by Ci to nie robilo problemu of course :]

michaśśś
22-05-2014, 04:15
garo ma racje

Pozdrawiam

Mimi
22-05-2014, 07:14
Przed chwilą vaganska wyszła z kokosa. Jest duża, ale śmiesznie wygląda z małym odwłokiem po wylince. Nakarmię ją w sobotę albo w niedziele. Długość jej ciała wynosi tak na oko 6cm, ale nie jadła jeszcze nic po tej wylince, gdy się naje moze dojdzie do 6,5 cm :) Duza :)

Norek
22-05-2014, 12:39
wszystkie brachyplemy są podobnej wielkości.wg mnie masywnie smithi i auratum

venom
23-05-2014, 14:15
co do karmienia i tempa metabolizmu si zgadzam ale genetycznie najwiekszy potencjał ma vagans odpowiedznio karmiony powinien wyprzedzic reszte brachypelm oczywiscie zdazaja sie osobniki o slabych genach ktore rosna mniejsze tymniemniej statystycznie trzymane w podobnych warunkach z brachypelm osiagaja najwieksza mase i rozmiary.

42d3e78f26a4b20d412==