PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawy link :P



Gallson
03-07-2014, 10:58
Widzialem ze oI0 tez pisal na ten temat o tym katniku na allegro ze jest niby bardzo jadowity chcialem sprawdzic gdzie taka sciema jest :P ja slyszalem ze katnik nawet nie moze przebic ludzkiej skory ale ta strona ma inne zdanie http://etox.2p.pl/biblio.html?str=9

progor
03-07-2014, 11:10
Nie wiem czy nam chodzi o to samo... Rczej nie, bo kątniki to nie są duże brunatne pająki żyjące w stadach i robiące rany o średnicy 1,3-2,5 cm...

A jeśli Panu doktorowi chodzi o tane kątowe kątniki no to: "niestety wiedza na temat hodowli i obchodzenia się z tymi zwierzętami, która ma na ogół odzwierciedlenie w zasobności portfela (i tytułu naukowego) właściciela terrarium, nie zawsze idzie w parze ze znajomością niebezpieczeństw z taką hodowlą związanych.

Ale co do jednego musze sie zgodzić... centralny bank danych Regionalnych Ośrodków Toksykologicznych byłby naprawde niezłym pomysłem. Zarówno z danymi hodowców jak i gatunków przez nich hodowanych (i pająki i jadowite węże - mimo iż są na nielegalu w Polsce - póki co).

SHERON
03-07-2014, 12:19
Troszke iny temat. Powiedzcie mi bo czytalem ten artykuł no i już ktoryś raz spotykam sie z rada zarejstrowania w Tym banku toksykologi Czy ktoś z was zarejstrowal sie tam ?? A jesli tak to w jaki sposub ??

garo
03-07-2014, 14:56
spoko :)


garo

Atrax
03-07-2014, 17:36
Gallson - Nie myl T. agrestis z naszym T. atrica.
Moge sie mylic, ale sa to 2 rozne pajaki i T. agrestis jest rzeczywiscie dosc niebezpieczny.

SuperObiś
04-07-2014, 02:11
Kiedyś wyczytałem ze prawdopodbnie w Stanach za większość ukąszeń T.agrestis obwinano pająki z rodzaju loxosceles. T. agrestis jest tam bardziej pospolity i występuje na większym obszarze niz Loxoscelesy.
Z tego co wiem to nawet po tych naszych kątnikach mogą powstać brzydko gojące się i ropiejące rany rany. Nie zaryzykowalbym wzięcia takiego brzydala na lapy.

michaśśś
04-07-2014, 23:43
wczoraj znalazłem najwiekszego kątnika jakiego kiedykolwiek widziałem , jak sie rozłożył to jak ptasznik łojej

42d3e78f26a4b20d412==