PDA

Zobacz pełną wersję : Achatina fulicia



MataManX
17-07-2013, 07:14
szukam danych o tej achatinie, oraz zdjęć zarówno młodych jak i dorosłych :)

kajolka
17-07-2013, 10:20
http://images.google.com/images?q=Achatina%20fulica&hl=pl&lr=&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi tu masz zdjecia :))

MataManX
17-07-2013, 11:12
Wiesz google to ja też mam ale chodzi mi bardziej o to jakim gat są moje ślimaki. Kupiłem je jako A. achatina a w tej chwili są bardziej podobne do A. fulicia lub A. marginata.

tu masz moje ślimaczki :)
http://www.terrarysta.com.pl/images/opisy/slimakolbrzymi.jpg
http://www.terrarysta.com.pl/images/opisy/slimakolbrzymi1.jpg

kajolka
18-07-2013, 11:18
ja sadze ze jest to jednak Achatina Achatina....ale ekspertem to ja nie jestem ;]

MataManX
19-07-2013, 10:35
Fulicje już mam doszly do mnie dzisiaj, lecz dalej nie jestem pewny co do gatunku moich więszych ślimaczków.

AGAM
19-07-2013, 13:53
ja miałem już dwa gatunki - jedne ponoć riddlei (nie iredalei) a drugie które mam nadal achatina.... oba bardzo podobne jedynie kolorem nogi sie różniły. Ale te Twoje mają jaśniejsza nogę od moich A.a. i inne wzory na muszli. Ale czy moje to faktycznei Achatina achatina to nie wiem :/ lepiej mówić na wszystkie Achatina achatina :) albo GALS :)

MataManX
19-07-2013, 13:56
Chyba będę tak robił :) dotarły do mnie dzisiaj ślimaczki sprzedawane jako Achatina. fulicia i mi one na pierwszy rzut oka przypominają niektóre formy A. magrinata bardziej niż widoczne w internecie fulicie. A jeszcze jedno czy między gatunkami gigantów istnieje możliwość mieszania i wydawania płodnego potomstwa ??

AGAM
19-07-2013, 13:59
Już też o to kiedyś pytałęm i nikt nie znał odpowiedzi :/ mi sie wydaje że śa to w końcu pokrewne gatunki i chyba mogłyby mieć razem młode ale czy płodne to nie wiem :/

MataManX
19-07-2013, 14:01
Przy tym jak różne cechy gatunkowe posiadają nasze ślimaki zaczynam się zastanawiać czy większość ze ślimakóww hodowlach to nie są w jakimś stopniu mieszanki ślimaków z grupy GLAS. Może się okazać że czystych Achatina achatina nie ma w Polsce nikt :P

AGAM
19-07-2013, 14:08
Też tak myśle. Ja już sie z tyloma Achatina achatina spotkałem... a w sumie to każda była inna :/ raz widziałęm A.fulica na Słowacji w sklepie to miały właściwie nawet kształt inny (były bardziej jajowate) i klor (takie jakby pod różowy podchodziły) ale też nie wiem czy były dobrze podpisane.

MataManX
19-07-2013, 14:11
Nie ważne jaką mają przynależność gatunkową w każdym razie mi się coraz bardziej podobają i chyba owady wylecą z moich boxów na rzecz kolejnych achatin :)

AGAM
19-07-2013, 14:17
:) moje riddlei złożyły jajeczka ale jakiś grzyb je dopadł.Teraz już ich nie mam i czekam aż te domniemane A.a. dojrzeją :) Ale ślimaczki też mi sie podobają tylko wkurza mnie że zwykle siedża tylko zakopane a jak już łażą to całe terra brudza :D

MataManX
19-07-2013, 14:24
No fakt są z nich niezłe brudasy ale za to jakie ładne :) ja teraz czekam na gody mouch achatin mają już 10 cm skorupy i mogły by już się o przychówek postarać :). W poprzednich postach pisałeś o wplywie przesuszenia na gody czy jest on jakiś znaczący ( coś jak rozmnożenie po porze suchej) czy u ciebie gody po przesuszeniu były przypadkowe??

AGAM
19-07-2013, 14:30
szczerze mówiąc to nie wiem :/ bo tylko raz miałem jajeczka potem sprzedałem ślimaki - ale gody nastaiły właśnie po takim spoczynku w suchej glebie i następującym po tym ożywieniu przez zwiększenie wilgotnosci i podawanie soczystego pokarmu (ogórki np.). Moje ślimaczki miąły wtedy po ok.9cm muszli więc myśle że Twoje już powinny brać się do roboty :)

MataManX
19-07-2013, 14:34
Poczekam jeszcze z miesiąc i jak nie dadzą same rady to będzie trzeba im pomóc zmieniajac warunki może się uda :)

AGAM
19-07-2013, 14:36
Napisz potem wszystko jak Ci poszło :) szczególnie ciekawie będzie jeśłi osiągniesz gody w ten sam sposób co ja bo to będzie jakies potwierdzenie moich obserwacji :) Z niecierpliwością czekam na bieg wydarzeń :)

MataManX
19-07-2013, 14:38
Too by była ciekawa obserwacja :) jeśli tylko wysune z niej jakieś wnioski to się nimi podziele na 100%

monikanz
12-08-2013, 06:40
Posiadam niezłą kolekcje ślimaczków achatina achatina.Do momentu, kiedy nie wpadłam jak ograniczyć rozmnażanie podorobiłam się ich ok.300. Nie wiem co robić z tak liczebną gromadką w sklepach zoo ich nie chcą. Może ktoś z Was ma jakiś patent?

Norbi
12-08-2013, 13:30
Weług mnie jest to achatina fulicia. Mam takie dorosłe, które są na pewno fulicią .

MataManX
12-08-2013, 13:50
No teraz to ja je już oficjalnie jako Fulica zapusuje i sprzedaje :) a jutro będę miał nowe ślimaczki :)

42d3e78f26a4b20d412==