PDA

Zobacz pełną wersję : Co powiniene dostac razem z wezem ?



Mystik
12-04-2012, 05:14
Witam

Jaki dokument powienienem dostac ze sklepu razem z urodzonym w kraju wezem (nawet jego rodzicow znam) ?

pozdr.Piotr

Double
12-04-2012, 10:56
album rodzinny.

Mystik
12-04-2012, 13:14
He, he, he......
a ja myslalem... ech niewazne.....

Piotr

EwaK
12-04-2012, 23:31
Jeżeli te węże urodziły się w kraju, to powinny zostać zarejestrowane przez właściciela i posiadać zaświadczenie o urodzeniu w niewoli, na fakturze powinien sie znaleźć nr tego zaświadczenia. Jeżeli nie ma takiego dokumentu, to nie wiem, czy jest szansa, udowodnienia faktu urodzenia w kraju.
Pozdrawiam
EwaK

Mystik
14-04-2012, 12:30
Witam

EwaK napisał(a):
>
> Jeżeli te węże urodziły się w kraju, to powinny zostać
> zarejestrowane przez właściciela i posiadać zaświadczenie o
> urodzeniu w niewoli, na fakturze powinien sie znaleźć nr tego
> zaświadczenia. Jeżeli nie ma takiego dokumentu, to nie wiem,
> czy jest szansa, udowodnienia faktu urodzenia w kraju.

No tak. Ale jak chyba ustalilismy w innym watku, ze Waz ten w ogole nie podlega rejestracji, to tak na dobra sprawe nie potrzebuje od nich zadnego dokumentu ???? Dobrze mysle ?
Kurcze tyle zamieszania z tym CITES (jakkolwiek bardzo potrzebnym), do tego jeszcze okres przejsciowy w Polsce - nikt nie wiem o co chodzi.

pozdr.Piotr

EwaK
14-04-2012, 22:30
Oczywiscie jeśli wąż nie jest wymieniony w załączniku do CITES, to nie podlega rejestracji. Zamieszania trochę jest, jak zawsze, gdy wchodzi nowy przepis. Okres przejściowy jest bardzo ważny dla tych który mieli gady kupione wcześniej, bo mogą je zalegalizować. Najważniejsze jest jednak informowanie tych, którzy teraz kupują nowe zwierzęta podlegajace rejestracji, żeby wzięły przy zakupie odpowiednie dokumeny, które póżniej pozwolą je zalegalizować w urzędzie (w ciągu 14 dni od daty nabycia). A po co to - dla dobra zwierzaków, kupując legalnie importowane zwierzęta 1) nie łamiemy prawa 2) nie przyczyniamy się do nielegalnego handlu, powodującego śmierć wielu zwierzaków.
POzdrawiam
EwaK

42d3e78f26a4b20d412==