PDA

Zobacz pełną wersję : Fakty TVN :-)



AGAM
24-07-2012, 12:09
widzieliście ten reporrtaż o CITES?? z jednej strony dobrze że to nagłaśniają bo nie tylko internauci będą wiedzieć o sprawie, ale z drugiej strony to jak mój tata to zobaczył to zaczął mi wymieniać co ja muszę zarejestrować bo tak mówili.... czyli jaszczurki (mam anolisa, gekona tajskiego i Stenodactylusy) węża (nerodia) i pająki (kędziorki, Aviczka, geniculata) itp..... Zgodzić się mogę jedynie z kędziorkami ale nie mam zamiaru bulić kasy za dwa kędziorki i Pandinusa skoro (jak mam nadzieję) i tak wkrótce obowiązek rejestracji bezkręgowców zostanie zniesiony. I teraz każdy posiadacz lamparta czy zbożówki będzie leciał do urzędu po papiery i dopiero będzie zamieszanie. Poza tym ta końcowa wstawka - "Pamiętajcie że jeśli macie jaszczurkę lub pytona to nielegalnie" mnie dobiła.....

pepre
24-07-2012, 12:22
no teraz jest cala kampania prowadzona m.in. przez wwf ktora bedzie trwac do przyszlego roku... wiecej szczegolow na www.wwf.pl

PaWeL^
24-07-2012, 12:53
czesc

też to widzialem :/ i nawet tego nie komentuje :| - jedne co mi sie podobalo - P.Imperator na ręce :] ;)

aLiCe
24-07-2012, 12:57
zgadzam sie imperator zrobil wrazenie hehe zwlaszcza na mamie
po czym poszlam do kompa a tam na gg 5 wiadomosci z pytaniami kiedy ide rejstrowac moje pajaczki heheh...
coz poszlabym, zarejstrowalabym jakby byl sens... i jakby ludzie mieli o tym pojecie a nie ze bede pol godziny tlumaczyc babie w urzedzie o co mi chodzi...

AGAM
24-07-2012, 13:28
Mi tata dalej wypomina że mam zarejestrować eqestrisa bo przecież wszystkie jaszczurki ;-)

pepre
24-07-2012, 13:48
ale przeciez rejestracja, i kupowanie z papierami to wlasnie o to chodzi... i niezbyt rozumiem czemu oburzenie ze przypominaja o tym by rejestrowac... nie wiem jak bylo w "Faktach" czy rzeczywiscie mowili ze trzeba Wszystko rejestrowac, ale w gazetach w ktorych o tym pisali bylo calkiem sensownie przedstawiona sytuacja, bez wiekszych zastrzezen

AGAM
24-07-2012, 15:22
no tu właśnie chodzi o ot że powiedzieli zbyt ogólnikowo - ptaszniki, skorpiony, jaszczurki. Jak napisalem na początku to dobrze że się o tym mówi ale niech się mówi dokładnie a nie wszystko przekręca. Ogólnie program był OK tylko to mnie właśnie wkurza że (jak widze na przykładzie taty) laicy nie do końca zrozumieją o co chodzi i urzędy zasypią się posiadaczami gekonów domowych którzy chcą je zalegalizować.

micgekon
25-07-2012, 09:26
Fakt "Fakty" potraktowały tę sprawe zbyt ogólnikowo i w kategoriach sensacji.

jasny
25-07-2012, 13:14
nie oglądałem tvn z braku czasu, ale byłem pare dni temu na spotkaniu z panem Zajączkowskim- i sęsownie to wytłumaczył.
rejestrujecie poto, by muc legalnie sprzedać.
więc poszedłem do urzędu w moim mieście i powiedziałem że chce dobrowolnie zalegalizować 14szt jaszczurek (róznych)4 węże, 840szt pająków (różnych)....................................... .................................................. .........................................!
po ok 1h wyszedłem.
zwierząt nie zarejestrowałem.
z przykrością stwierdzić muszę że ich indolencja intelektualna nie obliguje mnie do dalszej konwersacji z nimi.

Sojkas
26-07-2012, 04:50
840 ptasznikow? :D
Jesli wyszedlbys po 3 tygodniach z dokumentami to bylbys szczesciarzem.

AGAM
26-07-2012, 09:32
Płaciłbyś 16zł za sztuke?????

pepre
26-07-2012, 12:40
14jaszczurek citesowych masz? mozna wiedziec jakie? czy cos rozmnazasz? prosze odpowiedz na priv.

dr Robert
26-07-2012, 16:03
Polecam wyjaśnienie ministerstwa, szczególnie dla urzędników:
http://www.mos.gov.pl/1aktualnosci/informacje_rp/09.09.2003.shtml

42d3e78f26a4b20d412==