PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo dziwna kupa



sova
09-04-2012, 23:36
Wiele razy pisano o dziwnej geko kupie, ale u mnie cos nie tak jes, jeden(chyba samica) zrobiła kupe w postaci całkowicei nie strawionego świerszcza, co lepesze dziś zrobiła żułtą żadką kupe!!! maja po 7 miesięcy i wczoraj były wiezione z tarnowa czy to normalne podczas aklimatyzacji geków??? aha i małym wystarczy 1 duży świerszcz dzinnie???
pozdrawaim sova

sova
09-04-2012, 23:49
teraz przeczytałem o tej wilince, ja go mam 2 dni coprawda, ale jak moża poznać że on bedzie zrzucał skóre??? i co najlepiej robić zpryskać mu terrarium woda, aj tak robie kilka razy dziennie (no góra 2 :-)) to nie za duzo dla giekonów pustynnych???


POMOCY dałem za nie dużo kasy, a chce je mieć

Kisiell
10-04-2012, 03:23
to jest post i tam masz jak czesto spryskiwac terra http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=20&i=863&t=863

Moj gekus jak ma zrzucac wylinke to sie robi taki bialuski zaczyna sie od ogona !!

Hari
10-04-2012, 13:51
Ta kupa to pewnie przez stres, ale obserwuj dalej co sie bedzie dzialo. Czasami taki zmumifikowany owad jes tez wydalany gdy gek nie moze strawic chitynowego pancerza. Sam tak mialem u mojego. Casami tez owad jest wymiotowany. Daj gekowi pare dni spokoju i obserwuj jego zachowanie/jedzenie/wydalanie. Po transporcie moze jesc markotnie, ale to juz cecha indywidualna.
Przed wylinką gek wyglada jak wyprany w "zwyklym" proszku i czesto jest troche mniej ruchliwy. :)) Ja jeszcze nigdy nie widzilaem zeby moj zrzucal. Patrze, ze blady jest, pozniej patrze znowu, a on juz ładnie wybarwiony.;> Ciekawe czy tez zaczyna od ogona. :))
Pozdrawiam.

Konrad von Bushe Drożdże
10-04-2012, 14:45
Ja czesto widze jak moj geko zrzuca skora, zdejmuje ja plachtami i zniecierpliwiony proboje sie pozbyc ubranka ocierajac sie o korzenie i kamienie:).
Bardzo prawdopodobne jest ze te kupy sa nastepstwem stresu, jaki przezyly w transporcie.

42d3e78f26a4b20d412==