PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z gekonem lamparcim, pomocy!!!



Elirian
11-06-2012, 03:03
Mam ogromny problem z moim gekonem!
Zostawiłem Go na wyjazd pod opieką(dostawał jedzenie, wodę i było włączane oświetlenie), jednak jak wróciłem, zauważyłem że coś jest nie w porządku. Z odbytu mu wystaje okropna, mięsista masa! Myślałem, że to przejdzie, ale czekam od wczoraj i nic z tego! :( Mimo to zachowuje się normalnie, poluje i chodzi po terrarium, tylko od czasu do czasu liże ten "tyłek"...
Podaję mu świerszcze z preparatem z wapnem, gekon jest młody. W terrarium jest żarówka DayGlo i włączana w przypadku niskiej temperatury mata grzejna.
Błagam pomóżcie!!!

Nook
11-06-2012, 04:49
nie podawales muprzypadkiem mącznikow?

Elirian
11-06-2012, 05:24
Obecnie nie...
Daję mu tak raz na miesiąc, ale ostatnio od dłuższego czasu nie.

Nook
11-06-2012, 06:40
no bo ja widziałem cos podobnego u felsumy karmionej mącznikami, zatkanie jelita......... dzwon szybko do weterynarza

afrox
11-06-2012, 07:02
hej stary... twój gekonik najwyrazniej mial zaparcia albo cos i teraz cierpi na schorzenie zwane "wypadniciem kloaki". Opisane to bylo w 2 numerze Terrariuma (kiedy sie jeszcze ukazywalo...). Zapisuj malego jak najszybciej do lekaza!!! Przydalo by sie tez abys go przeniósl do sterylnego tera, czyli takiego bez sciólki, gdyz jest mozliwosc wdania sie zakazenia...mozna tez delikatnie przemyc jalowym plynem fizjologicznym(cokolwiek to jest). Zycze zdrowia dla malucha.Powodzenia

Elirian
11-06-2012, 07:07
Big thx!
Nie wiecie gdzie w Warszawie jest weterynarz gekonów?

Krzysztof.W
11-06-2012, 07:13
Musisz szybko zacząć działać i ratować gekona .
Ta część wypadnientej kloaki może obumrzeć , a to skończy się dla jaszczurki śmiercią.

afrox
11-06-2012, 07:18
Jesli chodzi o weterynarza to jest jeden przy zoo na pradze...Ulica ratuszowa 1/3 po lewej stronie od wejscia do zoo, w sklepie SMOK. Jak wejdziesz to zapytaj...Powinienes uzyskac tam fachowa pomoc bo sklep prowadza kompetentni ludzie! Powodzenia

Elirian
11-06-2012, 07:23
Ok, dzięki.
Tam kupowałem gekona, natychmiast dzwonię.

Konrad von Bushe Drożdże
12-06-2012, 03:32
Jest jedna klinika w Warszawie gdzie leczylem swojego gekona chorego na zapchanie. Lekarz zna sie na rzeczy i powinien Ci pomoc. Adres to - Lecznica dla zwierząt ul. Powstańców Śląskich 101 tel. 638 39 14 .
Moj gekon mial cos podobnego. Gdy byl zapchany, robilem mu masaze brzucha. Jednak przy jednym takim masazu wyszedl mu kawałek różowego czegos. Jednak gdy przestalem masowac od razu sie schowalo. Lekarz powiedzial ze po prostu masaze pobudzily gekona i wyszlo mu kawalek prącia... :). No ale z Twoim gekonem to chyba cos powazniejszego. Jak najszybciej idz do weta.

Elirian
12-06-2012, 03:52
Niestety, stało się najgorsze :(((((((((((((((
Byłem wczoraj u lekaża i okazało się, że jest już martwica. Przeszedł operację, ale był za słaby i UMARŁ! Mój gekon umarł :(((((((((((
Jak ja żałuję, że byłem na wyjeździe i dopiero teraz wróciłem i mogłem sprawdzić :((((((((

pepre
12-06-2012, 17:07
czy trzymales go na piasku?

Elirian
13-06-2012, 01:47
Nie, na żwirze...

PaWeL^
13-06-2012, 01:57
czesc

a jak duży byl ten żwir ?? bo jeżeli byl takiej wielkosci ze gekon mógl go połknąc to mogl być przyczyną jego zgonu :(((

pozdro

pepre
13-06-2012, 07:40
czemu ludzie sie upieraja by nie trzymac na kostce kokosowej... i na sile kombinuja, zwir, mąka, trociny, piasek...

PaWeL^
13-06-2012, 09:14
czesc

ja mam na kostce kokosowej a na niej nierównomiernie rozsypane gózyki - ale takich to gekon napewno nie polknie są 2x większe od głowy geka niektóre nawet więcej :]

pozdro

Mc.Luka
16-06-2012, 03:46
to pepre na jakim podłożu najlepiej trzymać gekony lamparcie ??
Elirian - szczere kondolencje...

Trunks
16-06-2012, 15:53
wydaje mi sie że każda ściółka ma swoje wady i zalety, nie ma jednej idealnej, ja np. trzymam na żwirku i jestem zadowolony, mój gekon chyba też, tak samo jak inni trzymaja na innej ściółce i też jest dobrze więc nie ma powiedziane że np. kostka kokosowa jest najlepsza i nic poza tym, że na tym trzeba trzymać swojego gada EOT

piotrek
19-06-2012, 14:51
Czy przypadkiem pepre nie trzymasz sam na piasku?
Czy piasek nie jest naturalnym podłożem dla rejony z którego pochodzi gekon lamparci?Myślę że wszystko zależy od jaokści otoczenia jaki zapewnia właściciel swojemu pupilowi.

pepre
21-06-2012, 15:21
gekon lamparci nie pochodzi z pustyni lecz stepów, tam owszem jest piasek, ale pomieszany razem z kamykami, zwirkiem, lupkami kamieni, kamykami, kamieniami, galazkami, galeziami itd...

ja trzymam gekony na kostce kokosowej, moze coprawda nie jest ona najpiekniejsza, ale wedlug mnie najbezpieczniejsza, jest na tyle duza, sucha, ze gekon ani jej w pyszczku nie zmiesci ani nie bedzie chcial polykac, ani nie polknie przez pomylke lapiac swierszcza. Gekony trzymane na piasku zawsze powinny miec dostep o kazdej porze do miseczki z wapnem, lub kamienia wapiennego, ktorey beda mogly lizac czy z niego zlizywac krople wody (w opisie gekona, zdjecie terrarium jest mojego autorstwa ale terrarium nalezy do mantida)

Mariusz Sekściński
22-06-2012, 15:09
Ja swoje geki trzymam w terra w którym na dnie jest warstwa ok 6cm mielonego włókna kokosowego a na niej kolejna warstwa ok 3cm tym razem takiego rumoszu granitowego o średnicy od 3,5 do 5 cm. Gekon tego nie da rady tego zjeść, włókno zapewnia odpowiednią wilgotność na poziomie 50% zaś rumosz granitowy zapenia podłoże z klimatu pustynnego.

Dawid Grams (daniels)
27-06-2012, 12:41
Ja mam tak samo mojemu też leci z pupy krew i ciągle to liże niemwiem co jest ??? Na dodatek nieche jeść i za dnia sie wygrzewa zamiast być w kryjówce ,a w nocy śpi. Niekumam tego ????

Dawid Grams (daniels)
06-07-2012, 05:17
No i też mi zdechł :((

Trunks
07-07-2012, 06:40
ale co jest przyczyna że krew leci z odbytu?

eublepharis m.
07-07-2012, 16:05
mysle ze Twojemu gekonowi wypadnie kloaka i bedzie mial male szanse na przezycie.Popieram pepre- trzymajcie lamparcie na czym tylko chcecie ,byle nie na piasku i zwize.Na poczatku swojej hodowli stracilem tak najcenniejsze egzemplarze.
mysle tez ze nalezy odrzucic juz ten przesarzaly poglad o maczniakach.Maczniaki dobrze uprzednio nakarmiane ,podane w miseczce i obsypane preparatem witaminowym stawiam na pierwszym miejscu,przed swierszczami.Zreszta moje zdanie jest tu najmniej wazne, nalezy uczyc sie od najlepszych-w rozmowie z Ronem Tremprem dowiedzialem sie iz w swojej hodowli od 25 lat uzywa wylacznie,powtarzam w 100% maqczniakow.Stosowanie ich w stosunku 2/1 ze swierszczami uwazam za klucz do sukcesu.UWAGA- dotyczy to tylko gekonow lamparcich.

Dawid Grams (daniels)
08-07-2012, 05:51
U mnie to było tak, moja samiczka zapchała sie piaskiem od środka. Inaczej zaczementowała sie od śrotka, co jeszcze ten piasek podrażnił jej busz w środku. I zaczoł sie wylew i ona kaputneła.
ps: nietrzymajcie na pisasku pustynm geków bo sie zacementują :( najlepszy jest torf pamietajcie !

pepre
08-07-2012, 09:37
wlasnie na stronie trempera widzialem ze na fotkach w miseczkach sa tylko maczniaki. zapewne dzieki temu jego geki juz po kilku miesiacach ważą ponad 40g, i są gotowe... hmmmm, niewspominajac juz o jego wspanialym "moose" ;)

eublepharis m.
08-07-2012, 10:06
no wlasnie, w tym roku ja tez tego probuje ale jeszcze zbyt wczesnie na wnioski

Piotr Szymański(piotrekszym)
16-10-2012, 13:34
jest to przykład wypadnięcia kloaki(prosto mówiąc flaków z tyłka,za nic na świecie tego nie wykręcaj,lecz pomasuj akloaka sama wpadnie do środka)jeśli nie pomorze wal do weterynarza

42d3e78f26a4b20d412==