PDA

Zobacz pełną wersję : Czy taka żarówka wystarczy??



nokeg
08-07-2012, 07:55
wczoraj kupiłem terrarium i wszystko co do niego potrzebne, razem z gekiem, jest to jeżeniówka 15W, ponoć specjalna do terrarium, firmy SYLVANIA(repistar), zapłaciłem za nią 54 zł z myślą że będzie wystarczająco ogrzewać 63litrowe terrarium, ale temp. w terrarium nie przekracza 28 stopni, cały czas temp. trzyma się tej dolnej granicy, czy dokupić drugą specjalną żarówke, czy jakąś grzałke?? gek itak siedzi schowany pod kamieniem w cieniu ale niewydaje mi sie żeby było mu za gorąco

Hari
08-07-2012, 08:09
Jazeniowki nigdy nie grzeją. Nie taka zresztą jest ich rola. Mozesz zastosowac jeszcze jakąs grzałke, typu: kabel grzewczy, mata grzewcza, zwykla lustrzanka.

nokeg
08-07-2012, 08:14
ile kosztuje takie coś?? jażeniówke zostawie bo daje światło UV, ale dodakowo musze coś dać, tylko jak narazie jest spłukany i licze każdy grosz, ile kosztuje taka mata grzewcza i gdzie można ją kupić??

PaWeL^
08-07-2012, 08:19
czesc

dobrze by bylo gdyby temp. podwyrzszyla sie o jakies 2*C tak do 30 :)) jak duzy jest ten gekon ? i jak duże jest te terrarium 63 l ? jakie wymiary ? bo dla dorosłego podejrzewam ze bedzie za male ! ja mialem 60 l i zrobilo sie przyciasnawe - teraz ma 168 l i jest git :))

ps. gdzie qpiles gekona ? w jakim sklepie ?

pozdro

micgekon
08-07-2012, 08:30
Zwykła żarówka "lustrzanka"wystarczy do ogrzewania ,moc musisz dobrać wzależności od wielkości terrarium (koszt żarówki ok 3-4zł) w karzdym sklepie z oświetleniem i umieść ją w jednym rogu to będziesz miał różną temperature w różnych częściach terra. A swoją drogą to najpierw powinno się kupić terrarium urządzić (najlepiej po swojemu a nie gotowca) posprawdzać działanie wszystkich urządzeń,temperature ,a potem dopiero zwierzaka. Teraz będziesz eksperymentował z ogrzewaniem a gekon już w nim mieszka-brak odpowiedzialnośći.

nokeg
08-07-2012, 08:30
wymiary to 60x30x30, jaka narazie ma ok 12cm, kupiłem go w małym sklepiku zoologicznym "fauna & flora", niechce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, traz mój gek sie przebudził i poszedł zrobić kupe, troche mnie ona niezapokoiła bo ma dziwny kolor tzn taki troche czerwonawy, czy to może być objawa jakiejć choroby??

nokeg
08-07-2012, 08:32
najpierw przygotowałem terarriumok godziny 12, a ok 20 kupiłem geka, więc terra miał już dawno gotowe

Hari
08-07-2012, 10:15
Moze ale nie musi. Poczekaj jeszcze. Nie wiadomo co jadl w sklepie, wiec kolor kupy nie musi oznaczac zlego stanu. Zacznij karmic swoimi siwierszczami i obserwuj dalej. Wazne, ze kupa nie jest rzadka.

PaWeL^
08-07-2012, 11:21
czesc

zrobiles błąd :((((( bylem nie raz w tym sklepie i doszedłem do wniosku ze jego właściciel jest nie odpowiedzialy !! - te gekony (widziałem je) były trzymane na piasku i podawano im mączniaki :( legwany są trzymane na piasku z jednym - 15 cm korzeniem :(( wrrrr więcej lepiej nie pisze :( aha powiedz może na forum ile zaplaciles za geka - bo jak ja zaobaczylem tam cene to ...... buehehe - pogadal bys z ludzmi z forum i bys qpil takiego do 60 zł :))

pozdro

nokeg
08-07-2012, 14:00
myślisz chyba o innym sklepie niż w tym gdzie byłem, bo w Bytomiu są dwie fauny i flory, ja kupiłem w tym większym (nie ten w centrum) tam sprzedawała taka babka, gekony były trzymane w terrariach z dużym wyposarzeniem, widziełem tam jednego świerszcza czy dwa świerszcze ale larw żadnych, w tym co byłeś też byłem i widziałem w jakich warunkach były trzymane, ja kupowałem w całkiem innym sklepie naszczęść, zapłaciłem 190zł

Trunks
08-07-2012, 14:07
nokeg, źle zrobiłeś, mówisz że terra miałe s gotowe o 12.0 ale jednak temperatura jest niska nadal, trzeba było poczekac, zwiększyć temp, a zwierzaków już nigdy nie kupie w skleie zoologicznym chyba że coś typu rybki. Raz kupiłem z zoologiku lamparta to zdechł po 2 tygodniach bo był zaczopowany, potem juz z większym doświadczeniem kupiłem geka od hodowcy i żyje do dzisiaj, liczy 17cm i ma sie dobrze :) a z ta kupą to poczekaj do nastepnej i zobacz jak wygląda lub jak sie martwisz to daj do badania

PaWeL^
08-07-2012, 14:18
czesc

czy ten sklep moze jest kolo takiego targu ? niedaleko ZSMS - zespołu szkół mechaniczno samochodowych ??

ps. mieli moze w ofercie: 2 legwany, 2 gekony lamparcie. pseudokrólówke, jakiegos boaska, kameleona, oraz zółwia ? bo dawno tam nie bylem z miesiąc ale na 99% jestem przekonany ze qpiles w tym sklepie o którym pisze :((

pozdro

nokeg
08-07-2012, 15:26
właśnie w tym nie byłem:-) tam gdzie jest targ to tam właśnie są one zaniedbane, są tam dwa lamparty dwa młode legwany jakieś rybki kanarki i coś jeszcze, zrobił niedawno nową kupke, jeden koniec był czerwony, derugi biały a środek szary, ta kupa już mnie tak nie martwi jak tamta, ale niewiem czy to białe ma być

Trunks
08-07-2012, 15:44
białe to jest mocz, gekony w ten sposub "siusiają" i nie tylko gekony...

Black
09-07-2012, 04:18
Niedawno wlasnie na forum gekon lub jaszczurki bylo to ladnie w prosty sposob wytlumaczony. Co to jest to biale. Jest to mocz skrystalizowany, gady odaja tak mocz zeby sie nie odwodnic tym bardziej stepowe stworzenia.

nokeg
09-07-2012, 06:54
dzisiaj kupiłem kabel grzewczy razem z termostatetm i już jest oki, rozłożony jest na jednej połowie terrarium żeby mógł wybrać gdzie chce leżeć, jak narazie leży na połowie bez kabla w cieniu, chyb pasują mu chłodniejsze klimaty

PaWeL^
09-07-2012, 07:26
czesc

spoko myslałem ze qpiles w tamtym sklepie (nie wiem gdzie jest jeszcze sklep z gadami wiem ze ma Pan Damian ma na ul. Piekarskiej ale jeszcze tam nie bylem - pójde w przyszłym tygodniu - bede mial blisko z szkoly) :( ja juz tam, nawet nie chodzie bo mi żal zwierzaków i boje sie ze nie wytrzymie i ..... powiem właścicielowi co o nim myśle :( biedne zwierzaki :((

pozdro

nokeg
09-07-2012, 12:47
polecam sklep na Katowickiej, koleś ma tam kilka gadów, dzisiaj jak byłem po kabel grzewczy to miał szyszkowca i jakiegoś pająka ale ma dużo pustych już terr'ów, w plejadzie na pasażu też jest całkiem niezły sklep gdzie są gady, jest tam kameleon, chyba dwa gekony, waż zbożowy i jeszcze jakiś inne ciekawe zwierzaki

PaWeL^
10-07-2012, 00:30
czesc

w plejadzie !!!!!! buehehehehhe widziales te ceny ?? B.Smithi jakies 5 cm ciala za 480 zł !! a o cenach terrari wogóle nie wspominam !

ps. odzwiedziales sklep "Skalar" w Piekarach kolo Bazyliki ?

pozdro

nokeg
10-07-2012, 05:04
napisałem że warto pooglądać ale żeby kupować to niebardzo :-), w Piekarach jestem bardzo żadko a jak już jestem to nie szukam zoolgicznych:-)

PaWeL^
10-07-2012, 07:22
czesc

hehe szkoda wstąp kiedys i pooglądaj do tego kolo Bazyliki nawet fajny sklep :) chociaz calkiem nie najlepszy ale dużo lepszy od tego w bytomiu :))

pozdro

Trunks
10-07-2012, 10:05
rozmowa chyba wymknęła sie spod tematu ;-)

42d3e78f26a4b20d412==