PDA

Zobacz pełną wersję : Jak "uziemic" swierszcze ?



Barty
26-01-2013, 05:39
Od pewnego czasu mam problemy z karmieniem mojego gekona. Je tylko larwy maczniaka, tylko te,ktore mu podstawie pod nos. Chyba nie ma ochoty sam niczego upolowac. Wpuszczam mu swierszcze,ale mu uciekaja i chowaja sie po terrarium. Nie ma ochoty za nimi biegac i ich szukac, a po kliku dniach wyciagam je padniete. Co zrobic, aby nie uciekaly, nie chowaly sie i jak zainteresowac nimi gekona ?
Dzieki za informacje !!!

Kisiel
26-01-2013, 07:26
Mozesz sprobowac chwycic swierszcza w pensete i wtedy mu je podac !! Ja tak na poczatku robilem teraz tez czasem z pensety podaje i wszystko jest oki
:)

vida
27-01-2013, 02:22
A ja nie jestem zwolenniczką sztucznego karmienia! Pzryzwyczaisz tylko swojego geka do lenistwa i juz nigdy nie bedzie chciał sam polować a co w sytuacji kiedy gdzieś wyjedziesz i np.mama brzydzi sie swierszczy?:). Myślę że po prostu najada się tymi larwami - odstaw je i poczekaj jakieś dwa dni a potem wrzuć swierszcze.

piotrek
27-01-2013, 10:48
Zgadzam się z moją poprzedniczką. Karmienie z ręki rozleniwia gekony. Wiem z własnego doświadczenia (niestety). Karmiłem swojego geka z ręki i teraz ma problemy z oceną odległości - rzuca się poprostu wprzód gdy nie ma szans z takiej odległości złapać świerszcza. Tak więc porzuciłęm ten haniebny proceder i gek musi se jakoś poradzić. Zresztą co będzie jak go samego zostawisz-lub pod czyjąś opieką nie możesz wymagać od kogoś aby tak jak ty karmił go w ten sposób (zresztą nie każdy był by w stanie)

42d3e78f26a4b20d412==