PDA

Zobacz pełną wersję : węże jadowite .



pylius
23-11-2011, 21:33
Chcialbym zapoznać sie z opinia innych terrarystów co do zamieszczenia na stronie opisów węży jadowitych , ponieważ uważam ,że jest to strona niosąca informacje na temat gadów /węży i chyba nie powinno być ograniczeń i podzialu na gatunki które można opisać , a sam opis na pewno nie jest promotorem i zachętą do kupna węża jadowitego szczególnie jest podkreśla się w opisie że jest to nie legalne i niebezpieczne , każdy odpowiada sam za siebie i nie wiem dlaczego ktoś miałby sie przejmować faktem - czy ktoś przez to że napisalem opis węża jadowitego go kupi , ja np. mam własne problemy i sprawy i nie obchodzi mnie kto co kupuje - inaczej bylo by gdybym napisal np w opisie ze polecam węża itd, ale jeśli jest bardzo wyraźnie zaznaczone że nie jest to gatunek do hodowli (ew. z wyciętymi gruczołami) to chyba nie powinno być problemu.


Prosze o komentarze bo nie wiem czy opisy sam dla siebie pisze czy ktos je wykorzysta .


pylius.

Fatum
24-11-2011, 08:29
Sie ma!

Uważam, że powinny się tutaj znaleźć opisy węży jadowitych, gdyż dzięki temu możemy przykładowemu Kowalskiemu, który napalił się na hodowle jadowitego węża, wyjaśnić że nie jest to koniecznie dobry pomysł i po przemyśleniu zrezygnuje z tego (nie zawsze musi myć tak, że zrezygnuje, ale w przypadku niektórych osób pewnie to poskutkuje). Dzięki temu można uświadamiać ludzi, którzy nie zbyt wiele wiedzą o wężach jadowitych, że nie są osobami które mogą posiadać takie zwierze.

STIW
24-11-2011, 10:36
Ja jestem całkowicie za umieszczaniem takich opisów bo sam bym się chciał czegoś więcej dowiedzieć o wężach jadowitych i to nie oznacza ,że jak taki opis przeczytam to zaraz polecę takiego kupić.Każdy powinien poprzeć Ciebie a jak ktoś nie chce to niech nie czyta.pozdrawiam

eftrzy
24-11-2011, 14:14
Ja sądze, iż idąc tym tropem nie powinno się np na onecie umieszczać informacji o zabójcach, bo ktoś mógłby chcieć też wyskoczyć z nożem i zacząć zabijać. CO TO ZA BZDURY ??? TO INFO A NIE REKLAMA !
NOOK WEŹ SIĘ K ZASTANÓW !

Nook
24-11-2011, 14:20
pylius podzielam Twoje zdanie, ale keidyś była tutaj batalia na ten temat i w zdecydowanej wiekszosci z tego co pamietam ludzie nie chcieli tych opisow (przynajmniej ci co pisali na forum).

JA jestem zdania ze opisy moga byc (wkoncu to szerzenie wiedzy i rowniez uwazam ze nie jest to zacheta do hodowli, wystarczy pogrubionym pismem pod kazdym opisem napisac ze nie poiwnni sie za to zabierac amatorzy), ale na forum zadnych jadowitych nie ebdzie tzn chodzi mi o te ktorych ukąszenie jest 100% smiertelne, a nie o toze mozna byc uczulonym, bo to musialyby wylatywać rowniez ogłoszenia o sprzedarzy pajakow itd.

Może zrobimy sondę?

pylius
24-11-2011, 15:01
Nook sonda to bardzo dobry pomysl , chocby tylko po to aby sie zorientowac jaka czesc ludzi jest za i przeciw .

Daj znac .

dzieki
pylius

Wiciu
24-11-2011, 15:16
JUZ WCZEŚNIEJ SIĘ NA TEN TEMAT WYPOWIEDZIAŁEM
ALE POWTÓRZE MOJE ZDANIE NIE PO WIELOKROĆ JADOWITE GADY (WĘŻE) W JAKIELKOLWIEK POSTACI ZYWEJ TO NIE OBIEKT TERRARYSTYCZNEJ HODOWLI!
POZDRAWIAM

reed
25-11-2011, 01:50
Fakt, mozez miec takie zdanie, ale po co tak sie wydzierasz ???
Pamietaj ze to ty tak uwazasz , inni moga inaczej.

Fryzjer
26-11-2011, 19:01
Reed nie denerwuj sie niech sie wydziera jak chce jego sprawa ;]

noradarling
27-11-2011, 07:37
Pylius. To świetny pomysł. Chyba każdy kto interesuje się gadami przyzna mi rację...

Fajnie jest poczytać wiedzę na temat tych ciekawych zwierząt.

Wiciu
27-11-2011, 07:45
Nook znasz mnie i Ty decydujesz co wieszać na stronie jak chc a niech sobie stoworzą własną strone dla samobójców i dewiantów. Łatwioej ich bedzie powyłapywać i pozamykac bo juz jedngo od nas przyskrzyniają i dobrze. Poza tym powinienneś wykasowywac oferty zakupu lub sprzedaży jadowitych zwierząt (grzechotników, kóbr, żmij) dla bezpieczeństwa innych i tej strony.
Pozdrawiam

noradarling
27-11-2011, 10:28
:-)

STIW
27-11-2011, 11:11
Nie rozumiem o co się tak Wiciu rzucasz,przecież fajnie jest cos dowiedzieć się więcej o tych fascynyjących stworzeniach.Tak samo jest mnóstwo programów przyrodniczych o wężach jadowitych i też nie powinniśmy ich oglądać ? Przecież kto bedzie chciał to i tak sobie kupi takiego węża i wczym problem. A jeżeli ktoś interesuję się tym tematem (gady) to i by chciał o wężach jadowitych dużo wiedzieć, dlatego jestem całkowicie za umieszceniem takich opisów.pozdrawiam

eftrzy
27-11-2011, 14:38
Ja się równierz zgadzam. Na Onecie czy Wp też można poczytać o zabójcach, gwałcicielach i złodziejach i nie znaczy to że ludzie po przeczytaniu takiego czegoś idą kraść mordować i gwałcić. Co ma opis do zachęty stary pomyśl troszke bo jakoś dziwnie to odbierasz...

HMMM NO CHYBA ŻE ZROBIMY SOBIE WŁASNY ONET, WP, O2, INTERIE ITD.

PS. TO JUŻ WIEM SKĄD TE 11(JAK NA RAZIE) %.
CO ZA CIEMNOGRÓD

Sir_bonzo
03-12-2011, 17:20
Moim zdaniem powinno się jak najwięcej pisać o jadowitych zwierzętach. Im ludzie mniej wiedzą o nich tym są niebezpieczniejsze...

Dr.Rafal
08-12-2011, 09:39
Mimo, ze swego czasu rozdmuchalem ten temat na forum, to moje zdanie jest takie, ze informacje o zwierzetach jadowitych (bez zachety do ich trzymania w niewoli) sa jak najbardziej pozadane. Zgadzam sie z Wiciem, ze nalezy wykasowywac ogloszenia o kupnie/sprzedazy gatunkow niebezpiecznych dla zycia (uwaga dla NOOK'a, nie ma weza, ktorego ukaszenie daje 100% smiertelnosc. Toksycznosc zwiazkow jak i jadow wezy zalezy od wielu czynnikow, stad jad kobr (a nie kóbr) moze byc smiertelne dla doroslego mezczyzny, a jedynie spowodowac dlugotrwala goraczke u kobiety - oczywiscie nieco przesadzam). Nie zgadzam sie jednak z Wiciem, ze opisy moga byc niebezpieczne. W tym tonie, powinni mnie dawno oskarzyc i zamknac w wiezieniu, bo prowadze wyklady z toksykologii jadow odzwierzecych wiec jestem potencjalnie niebezpieczny. :-)

42d3e78f26a4b20d412==