PDA

Zobacz pełną wersję : Drewnojady



Luke1811
16-01-2013, 02:00
Witam
Czy konieczne jest karmienie drewnojadów próchnem czy mogą wystarczyć płątki owsiane i tarta bułka??
Pozdr

Luke1811
16-01-2013, 02:06
Jeszcze chciałbym spytac jakie podoze musza mieć drewnojady żeby sie rozmnażayłi w jaki sposób mozna zapobieć żeby nie zmieniały sie w altające chrząszcze ??
Pozdr

Dark Raptor
16-01-2013, 07:40
N apierwszy post odpowiem, że w zasadzie tak, ja jednak wolę hodować je w "półnaturalnych" warunkach (grzybki i próchno). Podłożem może być torf, ziemia, rozdrobnione próchno drzew liściastych, wióry drewniane z hubami (też z drzew liściastych).
Jeśli chodzi o drugiego posta, to procesu tego nie zatrzymasz (chyba, że hormonalnie). Pamiętaj też, że bez dorosłych nic nie rozmnożysz :) Jeśli są ci potrzebne na karmę możesz spowolnić ich wzrost, podobno do paru miesięcy, jeśli wstawisz wyrośnięte sztuki do lodówki.

FoKs
17-01-2013, 13:33
siema mi włsnie drewnojad sie przobraził czy jak podam go pajakowi to złapie go bez problemu czy to stworzonko sie ukrywa ?

Dark Raptor
18-01-2013, 00:57
Nie hodowałem ptaszników, więc nie wiem jak sobie z nimi radzą. Jeśli chodzi o chrząszcze to prowadzą one raczej naziemny (nadrzewny?) tryb życia. Nie powinny się zakopywać w podłożu, co najwyżej szukać wszelkich szczelin do czasy gdy poczują się bezpieczne.

morda
19-01-2013, 04:11
Foks - moja małe pajączki bez problemu radziły sobie z chrząszczami mącznika. Duże pająki dorosłe drewonjady pewnie też z przyjemnością zchrupią.

42d3e78f26a4b20d412==