PDA

Zobacz pełną wersję : Karaczany kotra Swierszcze



Bziak
27-10-2013, 02:40
co jest lepszym pokarmem dla ptasznikow ? ktory pokarm nie sprawia problemow pzy jedzeniu ptasznikowi ? ktory jest latwieszjeszy w hodowli co sadzicie o tym ? co jest lepsze dla ptasznikow, ktory zawiera wiecej substancji odzywczych itd. ??

Bziak
27-10-2013, 02:56
chodzi mi o karaczany N.cirenea a swierszcze to jakies najprostsze w hodowli...

jw73
27-10-2013, 03:37
Trudno powiedzieć, który pokarm jest lepszy. Karaczany, które wymieniasz biegają po szybach i mogą tym sprawić sporo kłopotu hodowcy, ale może to być zaletą przy karmieniu nadrzewnych pająków.
W hodowli, i świerszcze, i karaczany są łatwe.

Mariusz
27-10-2013, 03:50
osobiscie, wolal bym, zeby w razie ucieczki po domu biegaly mi swierszcze niz karaluchy, ale to kwestaia gustu ;)

Dark Raptor
27-10-2013, 04:04
Jeśli chodzi o "odsłanianie się" w terenie to świerszcze górują. Może są bardziej skoczne, lecz nie mają takiej tendencji do chowania się gdzie popadnie (chyba, że masz takie terra dla ptaszników). Karaczany wpełzną w każdą szparę no i łatwo uciekają.
Karaczany N. cinerea wydają mi się najłatwiejsze w hodowli ze wszystkich karmówek.

PS. To temat nie na to forum.

Foxtrott
27-10-2013, 04:51
zdecydowanie lepsze są świerszcze z punktu widzenia pająka. świerszcz się nie zakopuje i nie wciska w kazdą szczelinę, a do tego jest "miękciejszy" i nie "śmierdzi"(pajaki często nie chcą jeść karaczanów tylko świerszcze).
z punktu widzenia hodowcy lepszy karaczan bo praktycznie jest to hodowla bezobsługowa. raz po raz coś do zarcia wrzucisz i to wszystko. z cinereą radzę jednak uważać, bo świetnie chodzą po szybach i moga wyleźć. ja mam dość sporo karaczanów na chacie i tępię wszystkimi możliwymi sposobami(bo jak się zalęgną to będzie syf).
hoduję i świerszcze i karaczany i myślę że to dobra kombinacja.

Bziak
27-10-2013, 11:16
a jakie proponujecie swierszcze z ktore nie sprawiaja klopotu ?? i co myslicie o swierszczach srodziemnomorskich ?

algirdas
27-10-2013, 11:23
Gdzieś tu na forum słyszałem, że to właśnie śródziemnomorskie robią najwięcej kłopotu...

Koc
27-10-2013, 11:39
Samce potwornie hałasują, ponadto zżerją się nawzajem i trudno to wyeliminować. Pod tymi względami dużo lepsze są domowe.(kubańskie podobno też są w porządku).

Dark Raptor
27-10-2013, 11:48
Dokładnie. Polecam domowe i kubany. Są najłatwiejsze w hodowli i najmniej "stratne". No i aż tak potwornie nie śmierdzą jak śródziemnomorskie.

Bziak
27-10-2013, 12:03
a czy jest mozliwosc przesylki zima swierszczy chodzi mi ze jak bym potrzebowal i ktos by sprzedwala czy swierszcze przerzyly by wysylke poczta w ziomowa pore ?? i ile sztuk moge trzymac w takim akwarium 34dl, 16 szer, 24 wys ??

Dark Raptor
27-10-2013, 12:12
Tu piszę o wielkości hodowli:

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=22&i=3530&t=3525

Co do przesyłki. Przy temp. koło 0 jeszcze nie jest najgorzej, jednak poniżej -5 stopini może to być dość ryzykowne, choć też powinny przeżyć. -10 już stanowczo odradzam. Warunkiem wyjścia z odrętwienia jest powolne "rozgrzewanie" owadów, bo w przypadku szoku termicznego łatwo padają.

bestboy
27-10-2013, 16:03
śródziemnomorskie są ok.
ja mam je i od nich nie śmierdzi jeszcze żaden mi się nie zżarł
trochę hałasują ale idzie wytrzymać
wedłóg mnie śródziemnomorskie są the best
ale niewiem nie chodowałem innych więc nie mówie że są najprostrze w hodowli
dla mnie to " ćwierkające czarne aniołki"
:)
pozdrawiam

Koc
28-10-2013, 02:19
Poważnie się nie zjadają? Może napisz jak tego dokonałeś, bo dla mnie( i dla wielu innych osób pewnie też) jest to problem.

bestboy
29-10-2013, 09:18
nic wielkiego nie robię mają 4 warstwy wytłoczek od jaj karmie je przeważnie karmą dla kotów wiscas adult i marchewką często spryskuję terra mają lampkę pod którą siedzą
jako podłoże te małe drewienka terra zoo
pojemnik z torfem i jest ich tam ok50 szt. dorosłych młode trzymam w tych samych warunkach ale w innym terra
jak się zaczną zjadać to napiszę forum o tym
narazie jest wporzondku
:)
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==