PDA

Zobacz pełną wersję : Trzykrotka ??



rysiosz
30-10-2012, 08:15
Siema wszystkim !
Chciałem się spytać czy nie macie zdjęć trzykrotek, bo mam taką roślinke to wygląda taka duża i wygląda jakby konicznynki wyrastywały jej z łodyki wygląda jak drzewko szczęścia ?? Jak się nie da dać do załącznika wysyłajcie na e-mail rysiosz@interia.pl :]

koleś
30-10-2012, 10:46
to raczej nie jest trzykrotka, trzykrotka ma budowę zbliżoną do bluszczy, lecz liście ma podobne do babki lancetowej (czy jakoś tak):P:P:P(jedyna roślina z jaką mi się jej liście skojarzyły) lecz są szersze i nie widać na nich zbytnio unerwienia
jest to roślina pospolita i napewno znajdziesz ją na szkolnym parapecie:):):)
Poprpś panią (pana) zbioli aby ci ją wskazał (powinien wiedzieć co to jest trzykrotka)

pozdrawiam Mariusz

mordd
30-10-2012, 11:24
Mnie się "koniczynki" kojarzą jedynie ze szczawikami (Oxalis). Chyba, że te koniczynki to niezbyt dosłownie......? Czy to jest jakiś sukulent (skoro jak drzewko szczęścia)?

Łotysh
30-10-2012, 13:10
zgadzam się z mordd'em to musi być szczawik bo nic innego pokojowego nie przypomina koniczyny, no chyba ze eonium ale to już trzeba mieć niezłą wyobraźnię ;). Niestety moje szczawiki wyrzuciła starsza do kubła bo mówiła że zwiędły a one zaczęły tylko wschodzić w stan spoczynku.... :((((((

mordd
30-10-2012, 13:22
A powiem ci, że mnie też eonium przyszło do głowy ale uznałem to za zbyt daleko idace skojarzenie..... może jednak?

Łotysh
31-10-2012, 00:53
hehe może :)))))

42d3e78f26a4b20d412==