PDA

Zobacz pełną wersję : Terra - w trakcie budowy....



Cimathel
13-02-2014, 14:58
Witam! Przedstawiam Wam moje jeszcze nieskończone terra dla Boa constrictora. Po wielkich męczarniach dzisiaj nareszcie uporałem się z elektryką, której wykonanie może wydawać się łatwe, aczkolwiek ja sam nie podołałem i musiałem wezwać fachowca :D. Gdyby to była jeszcze jedna, czy dwie żaróweczki. Niestety chodziło o 5 żarówek, gdzie każda ma oddzielny włącznik, a zarazem wszystkie podłączone są pod ściemniacz. Dla mnie, laika to czarna magia... :/ Teraz mam nadzieję ruszyć ostro dalej, już dziś zacząłem przyklejać ściany z korka :] . Pozdrawiam!
PS - wymiary terra: wys-230cm, szer ścian bocznych - 80cm.



Wiadomość zmieniona (01-04-05 00:14)

mromanow
13-02-2014, 16:01
szczerze to zastanawim sie po co takie wyoskie dla Boasa...
nie wiem czy on bedzie taki chetni zeby sie wspinac... a szczerze to dla doroslego chyba zbyt waskie i zbyt krotkie... moge sie mylic bo swojego mam narazie mlodego ale z tego co sie dowiedzialem za wczasu to twoje wymiary moge byc troszeczke zle... napewno nie potrzebnie takie wysokie.... to tlyko moja opinia

Cimathel
13-02-2014, 17:01
Z tą wysokością to jest tak... . Z zasady wszyscy nawołują, że niepotrzebne takie wysokie, że Boasy to typowo naziemne i się nie wspinają tak wysoko. Osobiście zdążyłem się już przekonać, że moja gadzina lubi codzienne (!) wspinaczki, więc nie mogłem mu tego odmówić. Rozmawiałem też z innymi hodowcami constrictorów, którzy też przyznali, że ich boasy wędrują pod sufitem :). Co do wąskości, to szczerze mówiąc jest to improwizacja z mojej strony, chciałem wprowadzić trochę innowacyjny kształt wraz z ciekawym (mam nadzieję :D ) wyposażeniem, które wkrótce mam zamiar tu zaprezentować, może faktycznie wypadnie to trochę kosztem rozmiarów. Inna sprawa, to projektując terra musiałem się liczyć z tym, że jakkolwiek by ono nie wyglądało musi przejść przez futrynę, która ma coś właśnie ok 80cm szerokości. Przyznam szczerze, że jest to moje pierwsze własnoręcznie (przy kooperacji z bratem) wykonane terra, więc zapewne nie obędzie się bez krytycznych uwag, ale wszystkie są jaknajbardziej mile widziane, zwłaszcza, że niedługo mam zamiar zaprojektować i wykonać terra dla gekonów toke, a konstruktywna krytyka tylko mi w tym pomoże. Pozdrawiam!

mromanow
14-02-2014, 07:15
Hej.
Mam nadzieje ze nie odebrales mojej opini jako zlosliwosci?!
Faktycznie slyszlaem ze lubia sie wspinac ale nie sadzilem ze az tak czesto jak u Ciebie :)
Moj maluszek mimo ze ma tam jakas wysokosc jest dosyc leniwym wezem :)
U znajomego tez widywalem dorosle i jakos nie przejawialy checi wspinania sie.
Jezeli u Ciebie jest inaczej to teraz rozumime :) po co odmawiac mu tego :D
Wymiary... no sa chyba takie nas styk jak nie zbyt male. Jezeli jednak nie mogly byc wieksze to co zrobic...
Pozdrawiam

bartekc5
14-02-2014, 11:10
gorzej jek spadnie z tej wysokości hehe:)

Cimathel
14-02-2014, 12:28
Nie, spoko, nie odebrałem tego jako złośliwość z twojej strony :)

MareQ
14-02-2014, 15:54
wyglądem troche przypomina kabine prysznicową :P

A co do wielkości to wydaje mi sie że mocno przesadziłeś z wysokością. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było by zrobić dłuższe a niższe terrarium, wtedy też by Ci przeszło przez drzwi w pokoju. Wydaje mi sie że będzie zwierzakowi ciasno...

Cimathel
17-02-2014, 04:23
Heh :), no ale gwarantuję, że żadne części kabiny użyte nie zostały :). Wracając jeszcze raz do rozmiarów terra... Niestety nadal będę się upierał przy tej wysokości ( i to nie tylko dlatego, że nie da się już jej zmienić). Zanim zacząłem robić terra, to obserwowałem troszkę Boa c. w poznańskim zoo i doszedłem do wniosku, że tamtejsze wężyki praktycznie nie spędzają czasu na ziemi i na niższych pułapach. Podobnie jest z moim wężem, jak tylko ma możliwość ( na razie niestety nieco ograniczone....), to włazi gdzie się da :). A co do przechodzenia przez drzwi, to z terrarium dłuższym niż metr miałbym problem by je gdziekolwiek zmieścić. Powiem tak, jeżeli to terra się nie sprawdzi, okaże się pomyłką, to po prostu zrobimy zmiany (wybuduję dla boa inne, a do tego dokupię jakiś gatunek typowo nadrzewny), ale spróbować muszę, bo za dużo zdrowia i czasu straciłem i pewnie jeszcze stracę przy budowaniu tego.

Gadman
22-02-2014, 04:28
:@

42d3e78f26a4b20d412==