PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan w basenie



zelik
30-08-2011, 07:57
Mam basen w domu wiem ze Leg lubi plywac basen jest podgrzewany ale ma tez chlor czy mozna go wpuscic zeby sobie poplywal czy chlor wyzadzi mu krzywde ???
Pozdrawiam :)

GG: 3967282

akasza
31-08-2011, 02:37
Dobrze by było gdyby wypowiedzial sie tu jakis bardzo doswiadczony hodowc. Kiedy nabywalismy naszego Legusia, powiedziano nam ze nalezy go kapac raczej w przegotowanej wodzie i taka tez wlewac mu do jego basenu i do picia. Tego sie trzymamy. Wydaje mi sie ze w basenie tego chloru bedzie zbyt duzo dla Lega, ja raczej bym nie ryzykowala...

SNAKES
31-08-2011, 08:12
Jeśli woda jest chlorowana, zdecydowanie odradzam.
Możesz za to uzdatniać wodę w basenie tlenem - jest to dużo kosztowniejsze rozwiązanie, ale na pewno bezpieczniejsze dla legwana.
Pozdrawiam

noradarling
31-08-2011, 12:29
Nic mu nie powinno być od chloru pod warunkiem że nie będzie tej wody pił i nie będzie zbyt długo w niej przebywał. Jak leg sobie popływa ze 40 min dziennie co jakiś czas to nic mu się nie stanie. No chyba że ilość chloru jest naprawdę duża lub będziesz go w tym basenie hodował.

Dota
01-09-2011, 01:19
ale przeciez podobno dobrze jest, jak legi czuja pod lapkami podloze... w takim basenie o jakim mowa to chyba bedzie mu za gleboko?
Dota

dr Robert
01-09-2011, 04:06
Nie jest to dobry pomysł. Raczej nie będzie to przyjemność dla legwana, chyba, że miałby tam możliwość swobodnego wychodzenia po szorstkiej powierzchni. Chlor jest szkodliwy, zwłaszcza w stężeniach stosowanych w basenach (oczy, układ oddechowy).

Alicja
01-09-2011, 05:24
Dota legwany na wolnosci rzucaja sie z drzew do wody, nurkuja i plywaja pod powierzchnia :) Jesli maly legwanik ma w terrarium duzy basen tez mozna zaobserwowac nurkowanie. Problem z kapiela nie polega na tym, ze legwan nie czuje dna ale na tym, ze jest wsadzany np do wanny z ktorej sam nie moze wyjsc. Wiekszosc legwanow wtedy rozpaczliwie probuje sie wydostac.

42d3e78f26a4b20d412==