PDA

Zobacz pełną wersję : Spotkanie :D



Marblo
13-11-2011, 16:10
Yo!
W zalaczniku dwie fotografie zrobione podczas mojej wczorajszej (pierwszej :D) wizyty u Ryska w domu. Gucias jest impooooooonujacy. Dla porownania dwie fotki na jednej Diablo jakies 30 cm hehe, a na drugiej Gucio 150 cm i cos ok 5 kg. Kawal smoka z niego, moj przy nim wygladal bardziej jak jakas zielona zabka z ogonkiem hehe. Jezeli chcielibyscie wiecej fotek powiedzmy porownujacych legi, to ja bardzo chetnie znowu odwiedze Ryska i pstrykne kilka "klatek" oczywiscie jesli sie na to zgodzi :)))))

Ps. I jeszcze male pytanko na koniec. Mam posiany w doniczce slonecznik i moj Diablo bardzo sie zajada mlodziutkimi listkami tego wlasnie slonecznika. Czy liscie slonecznika sa ok???

Boro
13-11-2011, 23:27
to gdzie te zdjęcia?:)

bizon
14-11-2011, 04:38
słonecznik jest OK.

Pozdrawiam

Rysiek
14-11-2011, 04:56
Marblo, fotek nie załączyłeś, a nie wiem które chciałeś dać. Jeśli chcesz to zapraszam, zrobimy jeszcze parę zdjęć. Miejsca na dysku sporo, a taka okazja się szybko nie trafi, Diablo ma apetyt i niedługo dogoni Gucia :-). Możesz mu śmiało podać te listki słonecznika, tym bardziej, że on wcina praktycznie wszystko co dostanie. Urozmaicona dieta, a szczególnie w liście i to zimą wyjdzie mu na dobre. Ten brzdąc jest naprawdę odważny. Nawet Gucio wiał przede mną jak był taki mały, a Diablo siedział na otwartej mojej dłoni, nie wyrywał się, trochę pobuszował po jukach nie zważając na moją zbliżającą się rękę. Nawet zabrał się do jedzenia, gdy mu podałem listki fasoli i mlecza ! Od obcej dla niego osoby, w obcym otoczeniu...Z Guciem popatrzyli na siebie, poopalali się chwilkę pod Ultravitaluxem i nie wykazywali wrogich zamiarów. Mam nadzieje, że to wyrośnie piękna samiczka i to chyba rhinolopha tak jak Gucio. Ma zaznaczone na nosku "kolce". I to imię Diablo- oj będzie gorąco... :-))))))))))))))))). Ja za Ciebie umieszczę fotki, a Ty coś też daj jak znajdziesz czas. Pozdrawiam! Rysiek

bizon
14-11-2011, 05:01
Fotka Gucia się juz nie zmieściła:-( Diablo jest ok (ale kurdupel :-)

Pozdrawiam

Rysiek
14-11-2011, 05:01
Zdjęcie Gucia nie weszło więc jeszcze raz...

Rysiek
14-11-2011, 05:04
Znowu za dużo...

Mad
14-11-2011, 05:04
Rysiek - jesteś w stanie na podstawie zdjęć z załącznika odpowiedzieć do jakiego rodzaju zalicza się mój legwanek????

Mad
14-11-2011, 05:05
Rysiek - zmień rozmiar, lub rozdzielczość zdjęcia.

Rysiek
14-11-2011, 05:08
Coś mu się zarysowuje na nosku na tej drugiej fotce. Takie 3 kropki . Wskazuje na iguana iguana rhinolopha. Jeśli te małe łuski będą rosnąć jak takie małe kolce to się zgadza. pozdrówko! Rysiek
Ps. Zdjęć nie wysyłam , bo nie wchodzą . Za dużo mega.

Mad
14-11-2011, 05:10
A wytłumacz mi na czym polega różnica między tymi podgatunkami? Pochodzą z innych miejsc? Krzyżują się ze sobą?

bizon
14-11-2011, 06:33
MaD czemu na pierwszej fotce widać niedomknęta paszcze lega? czy to przebyta choroba braku wapnia czy tylko fotka tak wyszła??

Pozdrawiam

Mad
14-11-2011, 06:53
Nie, chory nie jest. Zdaje się, że to był początek wylinki i odchodziła mu łuska z pyszczka.

Mad
14-11-2011, 06:56
Na dowód wysyłam zdjęcie tego samego profilu zrobione nieco później ;)))

Rysiek
14-11-2011, 09:00
Nie miałem już czasu bawić się w zmianę formatu, ale już mam i zrobiłem. Mam nadzieję, że zdjęcia uda się załączyć. Jeśli chodzi o Twojego legwana MaD to na tym załączonym ostatnim zdjęciu są wyraźnie widoczne te łuski, które rosną na kształt kolców. To jest m.in. oznaką rhinolopha. Dorasta on do trochę mniejszych rozmiarów niż Iguana iguana iguana . Ten drugi ma nosek gładki. U rhinolopha tych "kolców" jest od 2-4. Jeśli chodzi o ich występowanie to zamieszkują Amerykę Środkową i Południową, a w zależności od regionu mają ( ten sam gatunek ) nawet barwy zróżnicowane . Pozdrówko! Rysiek

Marblo
14-11-2011, 15:12
YO!
Cholera sorry za te fotki ale ja je zalaczylem tylko jakos nie doszly wszystko dzieki naszemu "wspanialemu" dostawcy neta :[ Ale widze ze Ryskowi sie udalo wiec po fotki odsylam do jego posta. A ten moj leg to naprawde kurdupelek hehe :D

Rysiek
15-11-2011, 02:59
Nie nazywaj go "Kurdupel" bo to kolega Gucia. Będziesz miał z nim do czynienia :-))))))))))))))))))))))))). Pozdrówko! Rysiek

noradarling
16-11-2011, 04:50
He he he

Dobrze że Gucio nie zjadl Diablo.

Marblo
16-11-2011, 05:17
No dobrze ale bylo juz goraco !!!!! ;))))))

Marblo
16-11-2011, 05:23
Oczywiscie zartowalem :)))))))))) Gucias byl bardzo spokojny nie wykazywal zadnych wrogich zamiarow w stosunku do mlodszego kolegi, nawet zgodzil sie ponosic troche malucha hehe z reszta zobaczcie sami ;))))))))

Rysiek
17-11-2011, 04:49
To i ja dorzucę jeszcze ze dwa zdjęcia...Noworoczne pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==