PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest prawdą!?!



Tomasz B
15-11-2011, 14:06
W pewnej książce pt. "Terrarium dla początkujących" w opisie znalazłem Łączenie Legwana zielonego z: ropucha aga, gekon toke. A tu na tej stronie w łączeniu jest: gekon toke i agama błotna!!!. W pierwszej chwili spadłem z kszesła jak zamiast ropuchy zobaczyłem śliczną jaszczurkę!.
(osobiście wolę jaszczurki od żab!) Mam pytanko czemu w Encyklopedii i tutaj zabrakło jednego gatunku do łączenia z Legiem????

...:James:...
16-11-2011, 11:39
I aga moze byc i agama ale nie jednocześnie odradzam łączenie toke z legiem poniewasz leg w nocy śpi a toke nie to moze przeszkadzać.

Tomasz B
16-11-2011, 12:23
Acha już rozumiem. Dzięki za pomoc :-)

gadzio_new
16-11-2011, 14:49
Dodoałbym tylko, że należy uważać z łączeniem jakichkolwiek gatunków z ropuchą agą - wydzielina z ich skóry jest silnie trująca - podobno w Australii (gdzie sprowadzono Agę do walki ze szkodikami, po czym stała się zmorą większą od samych szkodników...) ginął psy i koty pijąc wodę z misek w których siedzą te ropuchy... Pytanie czy są one bezpieczne dla legów ?? (zobacz też http://terrarium.com.pl/ropuchaaga.php)
Widziałem agamę błotną i ropuchę agę z legwanem w zoo w Zamościu, ale tego typu warunków i sposobów utrzymania zwierzaków bym nie proponował...

42d3e78f26a4b20d412==